PipeZone PipeZone
Май 14, 2024, 04:40:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Dunhill Early Morning Pipe  (Прочетена 13889 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Август 21, 2012, 10:19:02 »

Още един тютюн,който не заслужено не е намерил място във форума.Току що си направих кефа с една лулица и когато погледнах във форума да споделя мнение,за мое голямо учудване нямаше нищо по темата.Гори прекрасно,силата му е екстра за мен,а аромата е приятно латакиев,въпреки,че в ревюто му се споменава само вирджиния и ориентал.Странна работа....Някой,може би Ozzy,ако не ме лъже паметта,беше писал в блога на Панев,че името не се превеждало като първа лула след ставане,а като последна преди лягане след "тежка нощ"в което има допълнителен чар.Всеки да си го превежда както му харесва,но задължително трябва да се опита.Яд ме е само,че навремето шуреят ми го носеше за 5 евро от Испания,което е адски озадачаващо,но вече го няма.Карам на стари запаси.Забравих да спомена,че това единствения тютюн,който изпушвам до край и изобщо ни става тежък и лютив.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Август 22, 2012, 06:44:52 »

Велик,велик,велик!Това може да се каже за този тютюн.Заедно с My Mixture и Nightcap -най-великите миксчъри!Тук съм пропуснал ревю,защото писахме във форума на колегата RNC(използвам повода,ако влиза да чете тук,да го поканя да се регистрира-определено има какво да ни каже!) по темите Дънхил.
   
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Август 22, 2012, 05:06:10 »

Ми.....не мога да се присъединя към горните мнения!
Да, определено висококачествен тютюн....но тази латакия за мен е прекалена!Просто е в повече, колкото и да пише, че я няма!.....Просто не ми е вкусен!Не мога да го пуша за ежедневна употреба, зареждам в седмицата по една лула, само и само да свърши!
Пък и може би така се настроих и в началото!Един от първите ми тютюни, с които прохождах!Очакването и резултата от усещането за първата сутрешна лула ме удари в тавана!
Поствам и снимка за евентуалните "новобранци"! Намигване



« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 09:53:31 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 22, 2012, 10:41:24 »

Забелязвам,че латакията е като шкембе чорбата.Или много я харесваш или нищо хубаво не намираш в нея.Cefy,малко ме изненадваш.Свикна на "мисисипската тиня"а на това се мръщиш,където е доста по–деликатна смес.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Август 23, 2012, 09:22:23 »

Забелязвам,че латакията е като шкембе чорбата.Или много я харесваш или нищо хубаво не намираш в нея.Cefy,малко ме изненадваш.Свикна на "мисисипската тиня"а на това се мръщиш,където е доста по–деликатна смес.
Прав си за "шкембето", Калине!Аз обожавам шкембе, заради чесъна, оцета и лютото, обаче няма шанс да хапна месото!Винаги си поръчвам само бульона!!!Е, точно с този Дънхил е нещо подобно!Колкото и да е тъпо и нелогично!Много качествена смес с много достойнства, обаче.... Ъ?
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Август 25, 2012, 07:47:53 »

Не, не!Не мога и да го сравнявам с Мисисипито!На това мога и да свикна, ама там е вече е невъзможно....по давеща латакия от Мисисипи-то не съм пушил досега...
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 01:13:06 »

официално в него няма латакия, но всички смятат, че има и то "достатъчно"
отлично балансиран за мен латакиев тютюн, в който латакията подчертава изящно вирджинията и ориенталските в една прекрасна лека за пушене смес.

лека е сравнена с Нощната шапчица, която наистина си я слагаш и направо лЕгаш да спиш, толкова удря в петичките. Найткеп-а е и доста по-пикантен, докато Ранното утро има дори лек кисел нюанс. Аз лично го харесвам  много.

А шкембето...е въпрос на вкус: горещо, лютиво и като в оня разказ...

...
..
.
недоизмито Ухилен
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 02:18:52 от Kliment » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 08:18:30 »

Ми.....не мога да се присъединя към горните мнения!
Да, определено висококачествен тютюн....но тази латакия за мен е прекалена!Просто е в повече, колкото и да пише, че я няма!.....Просто не ми е вкусен!Не мога да го пуша за ежедневна употреба, зареждам в седмицата по една лула, само и само да свърши!
Пък и може би така се настроих и в началото!Един от първите ми тютюни, с които прохождах!Очакването и резултата от усещането за първата сутрешна лула ме удари в тавана!
Поствам и снимка за евентуалните "новобранци"! Намигване
Доколкото знам има два вида латакия - кипърска и турска. Втората смърди на ..... Първата е в тютюните на дънхил и други.  Кипърската е дори приятна, според мен, ама другата си е изтезание.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Септември 17, 2012, 08:39:14 »

Ми.....не мога да се присъединя към горните мнения!
Да, определено висококачествен тютюн....но тази латакия за мен е прекалена!Просто е в повече, колкото и да пише, че я няма!.....Просто не ми е вкусен!Не мога да го пуша за ежедневна употреба, зареждам в седмицата по една лула, само и само да свърши!
Пък и може би така се настроих и в началото!Един от първите ми тютюни, с които прохождах!Очакването и резултата от усещането за първата сутрешна лула ме удари в тавана!
Поствам и снимка за евентуалните "новобранци"! Намигване
Доколкото знам има два вида латакия - кипърска и турска. Втората смърди на ..... Първата е в тютюните на дънхил и други.  Кипърската е дори приятна, според мен, ама другата си е изтезание.
Истинската латакия е сирийска-кръстена е на областта Латакия.Изглежда сирийците контролират строго производството и износа,та не се влага навсякъде.Върха на сладоледа е.Кипърската е по-нискокачествена(явно сортовете тютюн за опушване са други),и май не се котира много много.Дънхил и доста презокеански фирми влагат само сирийска.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 17, 2012, 10:06:01 »

сирийската латакия минава са по-мека и добра, за разлика от кипърскат, която била по-остра... но според някои източници сирийците са си таковали такованката на природата и опушването с иглолистна растителност силно намалявало горските масиви, които били и без това недостатъчни, та някои твърдят, че направо е спряна. освен това имаше някаква легенда за нЕкакви пожари дето изяли всичките запаси на МакБарън или нещо такова.
Но сериозно погледнато не вярвам, че не могат да направят опушен тютюн и на друго място... и да догодят що-годе качествата му та да позаприлича на оригиналните.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #10 -: Септември 17, 2012, 11:48:24 »


Да, определено висококачествен тютюн....но тази латакия за мен е прекалена!Просто е в повече, колкото и да пише, че я няма!.....Просто не ми е вкусен!

споко бе, мен, всеки е личност и сме различни и това му е готиното.
Номад според мен много добре казваше, че човек първо тръгва с ония ароматици с бренди, праскова, шльокавица,сливовица ит.н. после осъзнава, че са боза, преминава на хубави ароматици, после открива латакиевите тютюни, после натуралните с аромати включая и периците и накрая стига до чистите вирджинии. А според мен може да си пафка всичко тютюнево, което го кефи. Аз си ги менкам. Едни шваба пък казваше, че нямало нищо по-хубаво от лошото време за пушене на латакии - ароматът на пушек явно му създаваше усещането за топлината от лагерния огън насред дъждовните безкрайни дни на средна и западна ЕВропа. 
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #11 -: Януари 30, 2013, 10:22:36 »

Не можах да пусна в старата темаhttp://pipezone.info/forum/index.php?topic=7772.0,за това почвам нова.Искам само да споделя,че "наливния"е вярно с оригинала,само че от 49 долара го направиха на 61.И на тях не са чужди "селските номера"
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Февруари 03, 2013, 09:38:02 »

Явно търсенето е голямо,та оттам този скок....нещо като цените на цветята около 8-ми март при нас. Ухилен
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Февруари 03, 2013, 09:50:36 »


Да, определено висококачествен тютюн....но тази латакия за мен е прекалена!Просто е в повече, колкото и да пише, че я няма!.....Просто не ми е вкусен!

споко бе, мен, всеки е личност и сме различни и това му е готиното.
Номад според мен много добре казваше, че човек първо тръгва с ония ароматици с бренди, праскова, шльокавица,сливовица ит.н. после осъзнава, че са боза, преминава на хубави ароматици, после открива латакиевите тютюни, после натуралните с аромати включая и периците и накрая стига до чистите вирджинии. А според мен може да си пафка всичко тютюнево, което го кефи. Аз си ги менкам. Едни шваба пък казваше, че нямало нищо по-хубаво от лошото време за пушене на латакии - ароматът на пушек явно му създаваше усещането за топлината от лагерния огън насред дъждовните безкрайни дни на средна и западна ЕВропа. 

Мега точна и лаконична ретроспекция на развитието на един лулар,Климе!Как съм пропуснал да го прочета до сега?!И за латакията и немеца...наистина най-добре се усеща в тежко, влажно,дъждовно време.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #14 -: Май 07, 2013, 09:59:38 »

днес си запалих сутринта една утринна лула. прекрасно. просто уравновесено - всичко си има в тази смес и нищо не е прекалено в нея.
открих май за първи пъти и едно много деликатно редуване първо на една слако-пушена жилка от латакията плюс ориенталските с една по-"цигарена" от вирджиниите и после пак и пак. много приятно. Нпоследък взех да преоткривам след много дълга пауза лулите със средно голяма чашка. Май е въпрос на време, навик и малко опит и самочувствие. това ще го пиша обаче в отделна тема.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!