PipeZone PipeZone
Май 14, 2024, 11:36:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: McClelland Grand Orientals Yenidje Supreme  (Прочетена 7898 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Август 25, 2012, 10:05:02 »

Случи се така,че се доблира една поръчка и ми остана една кутия от тази чудесия.Дълго време се чудих да я отворя ли или да я подаря,ала на края се престраших.Сега малко ме е яд.Просто не е моят тютюн.Когато отвориш кутията първото впечатление е от аромата.Не можах да свикна на тънката миризма на кетчуп на тази марка.Първият ми допир с McClelland беше с Blackwoods Flake и беше абсолютно същото.Доста едри клечки има,което ме навежда на едни спомени с Ардата.Иначе гори страхотно,много добра влажност.Силен е,но миризмата за околните изобщо не е "Pleasant to Tolerable".Щеше да е последната ми лула в къщи.А бе просто чистите ориентали май не са мой тип.Но моето мнение не го приемайте за миродавно,Все пак има 3 звезди,а Blackwoods Flake 4.Така,че пробвайте и споделете.Може би Ozzy,като любител на ориента,ще го прецини доста по правилно.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Август 25, 2012, 11:14:50 »

Йенидже-то е добра база...би трябвало да е добър тютюна.Ако имаш някакви нетърпимости-спокойно може да изстрелваш такива тютюни насам,към морето.За моя сметка,естествено!
А за истинските любители на английските смеси-с или без латакия,бях чел,че ако у дома жена ви изпадне в истерия ,при запалване на лулата,то това е вашия тютюн!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 25, 2012, 11:20:36 »

Скоро ще му купя билет,но ми се ще да е с компания Намигване
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Септември 03, 2012, 09:07:39 »

Великолепна смес-мека,спокойна,добре балансирана.Гали небцето,като коприна е.При бавно пушене дава най-доброто на ориенталските смеси,с добра подръжка от вирджинията-без да изпъква.Много ми харесва.Напомня ми леко(ако не ме лъже паметта) на аромата от едновремешния Кемъл пакет...помните ли го...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Септември 04, 2012, 09:43:34 »

Зазвуча ми интересно след сравнението на Ози с Кемъл пакет....бях му голям фен...особено на пакетите с червена лентичка (това пък дали го помни някой?)...а най-голям фен бях на Кемъла без филтър...
Ще трябва значи да се пробва...в смисъл ако Калин е пратил на Ози, сега Ози трябва да прати на мен... Ухилен....предай нататък...и пак стигаме до моя Казичене пайп клъб Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #5 -: Септември 20, 2012, 11:15:00 »

калине, дай една проба от това йенидже
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 24, 2012, 09:49:43 »

За теб,винаги.Дал съм го на Чефи,но със сигурност ще ти запази.Стига да дойдеш на една от подновените ни срещи.Тук му е мястото да благодаря на Ози,че специално за срещата прати подарък по Стефан/много як бърлей/,който имахме удоволствието да го пробваме всички.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Септември 25, 2012, 06:56:03 »

Cefy,пробва ли го?Докарва ли ти на Кемъл-а,или аз си внушавам?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Септември 25, 2012, 10:53:07 »

Cefy,пробва ли го?Докарва ли ти на Кемъл-а,или аз си внушавам?
Току що! Намигване
Ще споделя мнение:
- Тютюна въобще не е лош според мен!Може би това е един от първите ми ориенталци, но ми хареса;
- Определено има нещо напомнящо на Кемъла (дано вече и аз не си внушавам, но има нотка, връщаща ме 20 г. назад);
- Калин за аромата за околните е прав - въобще не се приема радушно;
- Проблема на този тютюн според мен е в превъзмогването на кетчупа - ако се абстрахира човек, спокойно може да се пуфти с кеф - или както Ози написа - балансирана, мека смес;

 
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #9 -: Септември 25, 2012, 11:20:59 »

еми сори момчета - аз не сигурно съм човекът, който най-много съжаляваше, че не можа да дойде миналия петък - не съм виждал някои от Вас повече от година, а други - никога, но работата си е работа, а нощта на музеите в Пловдив е само веднъж годишно и беше уникално яка. Този петък по план скица съм вече у Суфлето.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!