PipeZone PipeZone
Май 14, 2024, 11:59:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Peterson Irish Oak  (Прочетена 14457 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Август 25, 2012, 11:00:36 »

Още една кутия за подаряване.Понякога много ме е яд на мен.Преди време NomadSl ми донесе от Австрия една кутия и изобщо не я разбрах.Тогава прецених,че просто не съм дорасъл за този вкус.На ново си купих същото и вече съм сигурен,че нищо хубаво не намирам в този тютюн.Все едно пуша цигара,никаква екзотична нотка,и сухота в устата.Ако някой го е опитвал,моля да сподели,за да разбера къде бъркам.Защото е един от най обсъжданите тютюни на тази марка и е накичен с цели 3 звезди от 150 мненияhttp://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?ALPHA=I&TID=929
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 08:46:40 от kalin andreev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Август 25, 2012, 11:19:21 »

 :-\Безличен,казваш Калине.Аз го бях оставил по-назад в идеите си за поръчка,заедно с Perfect Plug и University Flake.Може би ще отпадне.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 25, 2012, 11:22:45 »

Ще ти пратя,за да си кажеш мнението,а след това сам ще решиш.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 26, 2012, 06:17:13 »

Бях кпил всичките тютюни на питърсън преди години и ги пробвах. Това, което ми остана в главата от тогава е, че този, заедно с всичките им ароматици всъщност имат еднакъв вкус. Подобно на ситуацията със Samuel gawith - мисля, че и двамата сме на мнение, че във всички блендове има нещо дето не ми харесва.
Univwrsity flake е друга работа, но пак малко "безлично", защото твърде много прилича на navy flake -Mac baren. Последната е много известна и любимапна много хора и се наподобява от сумати други. За perfect plug нещохне знам. Или е нов и не е бил в онази групичка преди години или го е нямало просто.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Август 28, 2012, 10:51:47 »

Седях в един магазин, гледах, чудих се, почесвах се и....не си го купих....явно предчувствието не ме е подвело...
Не мога да се самоубедя, че трябва да добия доверие на Петерсон като цяло...странно ми е, но така усещам и лулите им, въпреки името, традициите, опита и т.н.
Сигурно богохулствам по този начин, но споделям собствено мнение, без да имам никакви претенции, просто усещане!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Август 29, 2012, 12:04:01 »

Perfect Plug е ненарязан флейк,на блокче.Има добри отзиви за него.Определено съм очарован от Old Dublin,но моите предпочитания са по-различни.Мисля,че не трябва да се отричат тотално тютюните на Петерсон.Лулите също.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 29, 2012, 12:44:56 »

Седях в един магазин, гледах, чудих се, почесвах се и....не си го купих....явно предчувствието не ме е подвело...
Не мога да се самоубедя, че трябва да добия доверие на Петерсон като цяло...странно ми е, но така усещам и лулите им, въпреки името, традициите, опита и т.н.
Сигурно богохулствам по този начин, но споделям собствено мнение, без да имам никакви претенции, просто усещане!


Ама много си прав особено за лулите!!! И аз богохулствам, но си имам причини.
Що се отнася до "фирмените" тютюни на Петерсън, Стейнуел, Аштън и още доста други, това са блендове, които не се правят от съответните производители, а се използва маркетингов трик, както се досещате. Истината е, че всъщност много приличат на други блендове, ама е нещо по-така. Стейнуел се правят от Макбарен или от Ларсън. За другите не знам. Аз лично не харесвам нито един бленд с логото на производител на лули с изключение на Univercity Flake на Peterson, но за мен лично това си остава реплика на Navy Flake на MacBaren. Изключение от горното правило са тютюните на Dunhill, но тук историята е друга.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Август 29, 2012, 08:41:07 »

Няма Ларсен,няма Стануел,Жоро!Всичко се прави в Скандинавиен Тобако Груп!Бях ги проследил производителите-всичко се прави от тях, Планта и КиК в Германия.Монопол.Малко са изключенията-за това всичко си прилича!Дънхил са при Бритиш Американ .Бяха решили да спрат тютюните за лула,но явно ,за да не се окепазят,се отказаха.И запазиха качеството.
За лулита на Петерсон....някъде беше казал,че си открил конструктивни дефекти,и си ги разпробивал.Аз имам четири,от които пуша три-нямам проблеми,даже напротив,много са ми благи...Не знам-ти имаш по.голям опит.Предпочитам в случая да запазя неутралитет Усмивчица.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Август 29, 2012, 08:45:08 »

Под всички тютюни-имам предвид това,което се предлага в Европа.Произвеждат се в тези три фирми.Четири-забравих да включа и Дан Тобако,също немска.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 29, 2012, 10:21:17 »

Истината за мен е една–Gawith, Hoggarth & Co.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Септември 09, 2012, 08:59:30 »

Няма Ларсен,няма Стануел,Жоро!Всичко се прави в Скандинавиен Тобако Груп!Бях ги проследил производителите-всичко се прави от тях, Планта и КиК в Германия.Монопол.Малко са изключенията-за това всичко си прилича!Дънхил са при Бритиш Американ .Бяха решили да спрат тютюните за лула,но явно ,за да не се окепазят,се отказаха.И запазиха качеството.
За лулита на Петерсон....някъде беше казал,че си открил конструктивни дефекти,и си ги разпробивал.Аз имам четири,от които пуша три-нямам проблеми,даже напротив,много са ми благи...Не знам-ти имаш по.голям опит.Предпочитам в случая да запазя неутралитет Усмивчица.

Те всичките са под шапката на Скандинавиан тобако, но мисля че се правят на различни места, географски, т.е. Кацата дето ги забъркват може и да е различна, но кой знае точно. 
Мужду другото Планта са интересни и имат много голямо портфолио, има какво да се пробва според мен
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #11 -: Септември 16, 2012, 10:49:16 »

Няма Ларсен,няма Стануел,Жоро!Всичко се прави в Скандинавиен Тобако Груп!Бях ги проследил производителите-всичко се прави от тях, Планта и КиК в Германия.Монопол.Малко са изключенията-за това всичко си прилича!Дънхил са при Бритиш Американ .Бяха решили да спрат тютюните за лула,но явно ,за да не се окепазят,се отказаха.И запазиха качеството.
За лулита на Петерсон....някъде беше казал,че си открил конструктивни дефекти,и си ги разпробивал.Аз имам четири,от които пуша три-нямам проблеми,даже напротив,много са ми благи...Не знам-ти имаш по.голям опит.Предпочитам в случая да запазя неутралитет Усмивчица.

Те всичките са под шапката на Скандинавиан тобако, но мисля че се правят на различни места, географски, т.е. Кацата дето ги забъркват може и да е различна, но кой знае точно. 
Мужду другото Планта са интересни и имат много голямо портфолио, има какво да се пробва според мен
но повечето неща на планта са за масовката, която обича от лулата да мирише хубаво, да е сладичко, а отдолу често-често има вкус на картон.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #12 -: Септември 16, 2012, 11:00:01 »

Бях кпил всичките тютюни на питърсън преди години и ги пробвах. Това, което ми остана в главата от тогава е, че този, заедно с всичките им ароматици всъщност имат еднакъв вкус. Подобно на ситуацията със Samuel gawith - мисля, че и двамата сме на мнение, че във всички блендове има нещо дето не ми харесва.
Univwrsity flake е друга работа, но пак малко "безлично", защото твърде много прилича на navy flake -Mac baren. Последната е много известна и любимапна много хора и се наподобява от сумати други. За perfect plug нещохне знам. Или е нов и не е бил в онази групичка преди години или го е нямало просто.

за ирландския дъб, май сме всички на едно мнение. аз нищо не различих в него. А трябва да има и осезаема доза перик. Но пък мнението ми сериозно се различава от това на Жоро по другите неща - не смятам да споря, защото освен, че вкусът е въпрос на лични предпочитания, той е въпрос и на лични усещания - някои имат различно развити рецептори... така че може да възприемаме и ароматите различно. С генерализирането за Петерсон и Самуил Гавидов СГ твърдо не съм съгласен... лично харесвам и до днес Изборът на познавача като ароматик на Петерсон, а повечето неща на СГ определено повече ми харесват от ГХ, дори като история кой от кого се е отцепил... и кой прави 20 тютюна и над 50.
Неви флейка на МБ съм го тествал от Станимир, но и той ми е нищо особено...ама Жоро е и цигараджия и обича повече аромати на вирджинии, така че спорът също е излишен - въпрос на вкус.
Перфектния плъг на Петерсон е малко досаден за рязане - на мен ми беше прекалено пресован, а аломатът му по спомени беше лек и главно сапунен.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Септември 17, 2012, 08:16:04 »

]

за ирландския дъб, май сме всички на едно мнение. аз нищо не различих в него. А трябва да има и осезаема доза перик. Но пък мнението ми сериозно се различава от това на Жоро по другите неща - не смятам да споря, защото освен, че вкусът е въпрос на лични предпочитания, той е въпрос и на лични усещания - някои имат различно развити рецептори... така че може да възприемаме и ароматите различно. С генерализирането за Петерсон и Самуил Гавидов СГ твърдо не съм съгласен... лично харесвам и до днес Изборът на познавача като ароматик на Петерсон, а повечето неща на СГ определено повече ми харесват от ГХ, дори като история кой от кого се е отцепил... и кой прави 20 тютюна и над 50.
Неви флейка на МБ съм го тествал от Станимир, но и той ми е нищо особено...ама Жоро е и цигараджия и обича повече аромати на вирджинии, така че спорът също е излишен - въпрос на вкус.
Перфектния плъг на Петерсон е малко досаден за рязане - на мен ми беше прекалено пресован, а аломатът му по спомени беше лек и главно сапунен.
[/quote]
Много ме радват някои от сравненията ти, но ме смущава малко, че много генерализираш. Не споря, а подклаждам разговора;)
Има блендове, които ми харесват понякога на СГ, но като цяло, ако трябва да кажа, не ми харесва някаква основна, явно, съставка, която просто ме дразни. Подобен пример е макбаренhttp://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/mac-baren/moreinfo.cfm?product_id=19051 Дарк туист- страхотен аромат като го отворих, чуден вкус при първото дръпване и .... Егати кашлицата, все едно арда от гадна серия отпреди 15години. Не съм цигараджия, отдавна не си купувам цигари, а запалването на някоя случайна от време на време само ме дразни и отново ми доказва, че са гадни. Както и да е, плъгът на петерсън не съм го пробвал, но плъговете са си досадни за рязане, но имат страхотен аромат( всички, които съм пробвал) незабравим вкус и не изсъхват, ей това не съхнат. Между другото не пробвайте дъвченето отвратително е и няма нищо общо с удоволствието!
Нейви флейка на мак барен се различава от повечето флейкове по това, че гори лесно и равномерно. В момемнта ми е основен бленд за всеки ден.  В такъв период съм.
Истината е, че всички ние сме алчни за нови вкусове и повече блендове в "килера". Чефи ме удари в земята с моите 12 дето ги поддържах преди, ама нищо. Сега са само два три, но 3 кила и като станат две се изнервям. Това са ароматиците не мога да го разбера, но има изключения винаги.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #14 -: Септември 20, 2012, 01:17:59 »

don't touch this
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!