PipeZone PipeZone
Май 04, 2024, 08:43:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Изпечатай  
Автор Тема: Риболовът и лулата  (Прочетена 66210 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #45 -: Ноември 13, 2013, 10:46:41 »

С нетърпение чакам да стане студено и да замръзнат язовирите.Риболовът на дупка е от най-вълнуващите преживявания.До сега съм запалил двама приятели,които не са хващали въдица през живота си,но стане ли зима,те ме търсят.Преди 12 години се запознах с цялото руско посолство на язовир Батак.Бяха на нещо като тим билдинг Ухилен.Имам специално обурудвана шейна със скара и когато я запалихме и намятахме мръвките,леко започнаха да се присламчват.Винаги са ме учудвали:водка много,а мезе доста оскъдно и никога не им идва на акъл да си опекат нещо.Полуфабрикати и естествено краставици.Страхотно си изкарахме! Та колеги,да подчертая,Риболова не е само ловене на риба.Това е разтърсващо преживяване,включващо всичките ни сетива.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2013, 07:09:26 »

Аз навремето се занимавах със спортен риболов , участвах в състезания имах щеки мачове 3 години се класирах национален отбор ама на световно така и не ме пуснаха ха ха ха . 2005 трабваше да се състезавам на Сена в Париж ама уви греда , отидоха по наши хора от мен и се отказах сега ходя на Марица на тапа за щука , на дъно за сомчета и си ги пускаме и на перо с една болонезка си ловя алай / скобари / , карабалъци / морунаж / и кефали . Та така , пълна деградация . На 16 биех повечето мъже в страната на състезанията , 2005 бях 2 в класирането от 5 човека отбор ама нейсе , глупав идеализъм . Сега си ловя за кеф ей така . Лошо че отворихме очите на хора дето не познаваха рибите коя каква е и не знаеха от кой край се хващаха въдиците , пък сега чак вестници пишат а Калата Белополски дето по 5 часа ме гледаше като ловно куче как си правя такъмите и захранката , и ката мереха рибата като чуеше мой резултат от 18 кила за 3 часа не вярваше и се пулеше а сега чак филми прави и учи хората . Папарашка работа . Същия и пловдивския на Плувка и дъно - Божидар Тодоров - научихме го що годе да не е валат като иде , а той велик стана . Пораснаха пилци по...наха квачка . Ама от всяко дърво лула не става . Или аз поне си мисля така . Да кажат майсторите , аз вече съм обикновен рибар пък миналата година 1 чувал с купи и медали о т турнири и съзтезания ги върнах за бронз на белканто и си купих готин тютюн с тях поне някакъв хубав спомен да ми остане от цялата ми кариера на състезател .
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #47 -: Ноември 27, 2013, 07:21:00 »

Tva poslednoto e malko тъжно ама па заеби спорта ванжно е участието и с кеф да е
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #48 -: Ноември 27, 2013, 09:51:00 »

Ще се радвам да се обадиш да пуснем някоя щучка на свобода ! Поздрави и Наслука  !
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #49 -: Ноември 27, 2013, 10:07:59 »

Аз навремето се занимавах със спортен риболов ,


хе хе хе
Колега , напредваш , и аз навремето  така , Белополски публикуваше в  в.Стандарт  мои снимки с бели риби  , при условие че изрично му бях казал , че не искам и не разрешавам да  публикув амои снимки  ,но българия майка ,няма как  ,,,,,,,,,,,,

Та от 8 или май са повече  години изоставиих и аз щеките и мача  и си кльонкам Усмивчица  ловя големи риби  ,снимам ги и ги пускам Усмивчица
Невероятно удоволствие  е Усмивчица
Невероятное удоволствие да влезеш с лодката ,  намираш си мястото , пускаш стръвта ,  наливаш си питие , палиш лулата  и си кльонкаш , невероятна природа и невероятно спокойствие , наслада и рибата   си идва Усмивчица))  за майсторите само .

Хайде пуши си и спокойно живей Усмивчица  Хладен дим
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #50 -: Ноември 28, 2013, 09:23:58 »

С нетърпение чакам да стане студено и да замръзнат язовирите.Риболовът на дупка е от най-вълнуващите преживявания.До сега съм запалил двама приятели,които не са хващали въдица през живота си,но стане ли зима,те ме търсят.Преди 12 години се запознах с цялото руско посолство на язовир Батак.Бяха на нещо като тим билдинг Ухилен.Имам специално обурудвана шейна със скара и когато я запалихме и намятахме мръвките,леко започнаха да се присламчват.Винаги са ме учудвали:водка много,а мезе доста оскъдно и никога не им идва на акъл да си опекат нещо.Полуфабрикати и естествено краставици.Страхотно си изкарахме! Та колеги,да подчертая,Риболова не е само ловене на риба.Това е разтърсващо преживяване,включващо всичките ни сетива.
[/quot


Направо ме нави ! Нямам такъми за този риболов . ама някой трябва да гледа скарата . Скоро хващат студове и лед ще има .Виното е от мен .Домашно каберне / Брестовица /.
Активен
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2014, 09:54:56 »

Поздрави от още един риболовец във форума!  Ухилен За съжаление нямам подходящи снимки, но... бъдещето е пред нас. Аз съм малко по-стационарен - мач, фидер... Ще се радвам като се позатопли да направим по някой съвместен излет.
Наздраве и хладен дим!!!
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #52 -: Февруари 21, 2014, 10:06:44 »

Oт година на година все повече  поприсядам на рибарското столче и си гледам водата . Всичко с времето ! И аз ще се радвам на съвместен излет ! Поздрави на всички риболовци във форума !
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #53 -: Февруари 22, 2014, 12:47:54 »

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #54 -: Март 13, 2014, 01:16:44 »

  Ха!
Дйдохме си на думата - рибарлък. Риба има - няма, важен е процесът, поне за мен.
Започнал съм на около 5-6 години, докъм гимназията, когато откраднаха всички такъми от багажника на баща ми. Възстановявам навика от три-четири години, но сега пък времето не ми достига. Въпреки това - джапам от време на време по Искъра със спининг и по други места със директен.
 Спининга най-ми допада в последно време. Хем се разхождам, хем влача. С лула не съм пробвал, но идеята е добра - и двете са протяжни занимания.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #55 -: Март 14, 2014, 01:00:11 »

Риболов с лула е приятно изживяване до момента , когато си насред реката и се налага да вържеш я кукичка , я блесн а, я муха . И се чудеш и се маеш къде да я туриш проклетата димяща пущина , защото за повечето възли си трябват зъби .
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #56 -: Март 14, 2014, 08:08:45 »

Жабарите са му намерили цаката:

Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Caesar
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 61



Ел. поща
« Отговор #57 -: Март 14, 2014, 11:20:30 »

Вече знам за какво ще спестявам от закуски...  Ухилен
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #58 -: Март 14, 2014, 06:38:20 »

Взех да се убеждавам , че капачето е много важно , щото ми омръзна да си паря пръстите , да си пълня джобовете с пепел и т.н. Мисля че е време да си осигуря капаци поне на половината лули.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #59 -: Март 14, 2014, 09:28:53 »

Взех да се убеждавам , че капачето е много важно , щото ми омръзна да си паря пръстите , да си пълня джобовете с пепел и т.н. Мисля че е време да си осигуря капаци поне на половината лули.

Благодарение на колегата Pinhead, (Господ да му дава благодат) аз откакто имам капачка съм се родил направо.
Слагаш си в джоба, вадиш, припафкваш, това е истината.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!