PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 02:53:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17
  Изпечатай  
Автор Тема: the razors edge  (Прочетена 168756 пъти)
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #210 -: Февруари 19, 2015, 09:36:21 »

Arko всякак съм го пробвал, но все ми мирише на евтин ароматизатор. Щом харесваш лавандула пробвай Speick. На нивото на Табак е.   
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #211 -: Април 05, 2016, 08:31:27 »

Днес открих идеалното приложение на Mac Baren Scottish Blend ! Завърти очи Завърти очи

Удряш една протяжна лула, след което влизаш в бръснилнята; ароматът се съчетава идеално с миризмата на тривиален твърд класически сапун за бръснене, от ония - на пръчка!!!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #212 -: Април 13, 2016, 09:30:40 »

Сега видях темата и реших да споделя и своят опит и впечатления в борбата с лицевото окосмяване. От гимназията още мразех да се бръсна и използвах машинка за подстригване, за да поддържам обществено приемлив външен вид, а не на бродяга. Преди около две години реших за разнообразие да започна да си оформям брадата. След известно време взех решение да пробвам да се бръсна с бръснач, тъй като стандартните самобръсначки не бяха достатъчно удобни за моите цели. Отделно ми беше мерак да пробвам. Не успях да намеря Solingen-а на дядо ми в бъркотията на тавана, та си заръчах едно китайче от ebay. Не исках да рискувам със скъпо острие, без да знам дали ще ми свърши работа. И така след едномесечно чакане, бръснача пристигна, занесох го при единственият известен ми точилар на Сточна гара и след половин час чакане и минус 3-4 лева, вече бях готов да запретна ръкави. Резултата беше страхотен. Брилянтен контрол върху острието, позволяващ промяна на ъгъла в движение, спрямо челюстта и лицето. Възможност за всякакви манипулации и реализиране на всички възможни приумици, които човек би могъл да измисли да извърши с брадата си. Да не пропусна и гладкото бръснене, което нито една самобъсначка, независимо с колко ножчета не ми е давала. Много клипове в тубата бях изгледал, но ми трябваха няколко бричения, за да може ръката да свикне с новите движения. След това вече всичко беше, като втора природа. Сега сутрин ми отнема 5-10 минути, в зависимост от настроението Ухилен Вече година използвам само бръснач и мога да кажа, че едно от най-омразните ми неща, се превърна в удоволствие и един вид ритуал. Относно заплахата от заколване - според мен просто трябва спокойствие и малко рутина, за да бъде безпроблемно и сигурно бръсненето. Сега съм си харесал един Solingen и като скътам 250 лева, ще си направя подарък Усмивчица До тогава ще си карам с китайчето
Активен
NorthWest
Newbie
*
Публикации: 15


Ел. поща
« Отговор #213 -: Април 19, 2016, 10:38:52 »

Еми, аз си се бръснем с "ножа" (така непросветените наричат това великолепно приспособление) вече година без проблеми. Даже моят бръснач е минал обработка от бай Русен, ама той не го знае или може би не помни  Ухилен
Прочетох темата изцяло и тие връли предупреждения за контрата не ги бях чувал досега, признавам. Не знам, може да е некъв див Врачански/Козлодуйски/радиоактивен ген, ама бия контра и няма гък, няма мък, нито почервенява нито нищо. Баща ми е същия, а за четината може да му завиди всеки що-годе мъжествен неандерталец.  Ухилен

Даже наскоро имах малко премеждия с четката, ама ще разкажа утре.  Усмивчица
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #214 -: Април 19, 2016, 11:03:40 »

Цитат
...Прочетох темата изцяло и тие връли предупреждения за контрата не ги бях чувал досега, признавам....
Ми щото при бръсненето всичко е индивидуално. Аз ако ползвам съвременна самобръсначка повече от два поредни дни и ми се обрива цялото лице... Други си се жулят с Жилет с дваесе ножчета и вибрираща самоебачка по два пъти на ден и си нямат проблеми. И не е до липса на техника, просто лицето ми не го понася. С контрите е същата работа - ти нямаш проблем, а аз мога да понеса минаване максимум на 90 градуса на растежа на косъма. В тоя ред на мисли, една доволна част от космясалите мъже са си пуснали брада по много тривиална причина - не им понася жуленето със съвременните изгъзици, наречени самобръсначки. Па после вадят вода от десет кладенеца да обясняват, що били с брада... Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #215 -: Април 20, 2016, 10:18:39 »

има и такива ,които са равини , и са професионално задължени да ходят брадати
Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #216 -: Април 20, 2016, 10:39:12 »

Особено в тоя форум, равините са под път и над път. Само в равини се препъвам... Я за сикхите нещо да добавиш, щом така и така си почнал.  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #217 -: Април 20, 2016, 05:46:31 »

Аз нямам проблеми с бръсненето,само дето ме мързи да го правя Усмивчица
Активен
NorthWest
Newbie
*
Публикации: 15


Ел. поща
« Отговор #218 -: Април 26, 2016, 11:41:53 »

Как рече колегата Чамова глАва - всичко си е генетична особенус на кожата... Нема кво да търсим под вола теле.

Да ви разкажем моите премеждия с марката Кент.

Малко предистория
Кога започнах да се бръсна баща ми ме хвана за врата и рече - "или ше са бръснеш като ората или са оправай кък та акъл учи". Та един ключов съвет от него - ако искаш да ти е кеф, ползвай четка и се бръсни след къпане, да омекне четината. От тоя момент насетне си карах с една четка за около 10-на лева, неква китайска продукция с косъм от сладко прасе (извинете, другари вегани, ако има такива тука). Миналата година за рождения ден жената ме изненада кък си требе, чак ми стана гузно - сапунец кент, дръвена кутийка за сапунеца, поставка за бръснач и... те таа четка:

http://www.maggardrazors.com/wp-content/uploads/2014/10/Kent-BLK2-Grey-Badger-Shaving-BrushBlack-Handle.jpg

Почнах да си ползвам новите такъми и да се вкарвам у Нирвана, ама тогава почнаха проблемите. Всеки път тоа пуст язовец пуска косми, ама не по 2-3, ми сигурно към дваесетина. Ей мамицата му, кво ли не мислих - да му инжектирам в основата секундно лепило, да го разглобя и да го правя наново, ама си викам - подарък е, не върви. Потръпех известно време и й викам - жена, дай ми номера на тоа търгашин, къде ти го е продал, тва требе да има гаранция за толко пари. Звъним му на оня левент варненски, който й обяснил че тая четка е специален внос от неква много лачена партида. Та свързвам се с него, викам му - така и така, таа работа не е като онаа работа, имаме проблем.

Отговорът - "виж сЯ пич, тЪз чйетка няма гаранция, нищу ни мога да напрая за тебе, ама ако искаш може да си избереш друга от нас, ше ти направим 5% отстъпка. "

Помълчах малко, преглътнах да го пратим да поздрави маке си и затворих. Викам си - нема да стане така Деяне, търсим помощ зад граница. Писах на Кент, така и така -тва пуска косми, нормално ли е?

Ей братя, тва е къстъмър съпорт - нема да ме питат от къде съм я купил, нема да я пращам, нема нищо - пратиха ми още една бройка директно от технио си завод. Дойде за три дена до тука, БГ пощи ми я бавиха още пет (...). Откак съм я взел вече три месеци е пуснала най-много 10 косъма, тва е. Менте ли е първата, лоша партида ли, ебем го. Дойдоха с еднакви кутии и етикети, само къде на първата маркировката подозрително почна да й пада, а втората не е мръднала.

Те го арсенала.


Със здраве!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #219 -: Април 26, 2016, 12:21:05 »

Лирично отклонение:

pin - игла, карфица, щифт...

Или pinhead:


pine - бор, чам




Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
NorthWest
Newbie
*
Публикации: 15


Ел. поща
« Отговор #220 -: Април 26, 2016, 12:26:53 »

Колега, благодаря за поправката - по някаква причина досега винаги съм ти чел ник нейма като рinehead... моя грешка.  Засрамен
Активен
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #221 -: Април 26, 2016, 06:34:33 »

Чамова глава много ми хареса  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #222 -: Април 26, 2016, 07:26:42 »

С други думи - "дървен философ"  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #223 -: Април 27, 2016, 03:54:28 »

http://bladeforum.bg/index.php/topic,4194.50.html

Линк към снимки на традиционната среща на ножарите - ядохме , пихме , лули пушихме и ...имаше демонстрация , бръснене с бръснач за  минута в не особено трезво състояние , без порязвания
Не правете това у дома , освен ако не сте професионалисти - ъъъ яденето и пиенето де .
« Последна редакция: Април 27, 2016, 03:57:35 от rusen plovdiv » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #224 -: Април 27, 2016, 06:15:21 »

Бе всичко хубаво, добре сте си прекарали! Ма бива ли такова нещо бе, Русене - ножовете истински, па пушките и пищовите менте... Въздухари некви, несериозна работа. Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!