PipeZone PipeZone
Май 06, 2024, 01:43:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Магазинче в София  (Прочетена 10970 пъти)
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« -: Февруари 19, 2013, 10:04:22 »

В София едно от малкото, а може би вече и единственото място, където може да се купи лула извън магазините на Калиман Карибе, които са разположени във всички молове е едно малко магазинче на ул. Сан Стефано между ул. Оборище и ул. Марин Дринов. Собственикът зарежда няколко марки лули, между които Vauen и Mastro de paja. Изборът не е много голям, но все пак лулите може би са повече отколкото в Калиман Карибе.  Тютюни не предлага.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2013, 05:34:49 »

Последно предлагаше Davidoff Scottish Mixture, предполагам единствената му кутия... За тютюни в София, има един магазин до Пирогов - на ул. "Пенчо Славейков", до банката. Там лули почти няма, но тютюните са им почти пълната гама, предлагана в България - компотите на Калиман, Томас Редфорд неделна фантасмагория, на Давидоф пълната гама. Пак е нещо...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Февруари 19, 2013, 06:04:52 »

Хубаво е всички тютюни плюс консумативи,налични у нас, да се продават на едно място.Да знае човек,че като влезе,ще си купи всичко.Не става въпрос за тези,които си пазарят от чужбина-има доста пушачи,разчитащи единствено на нашия пазар.В Бургас такова магазинче или магазин няма.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Февруари 23, 2013, 11:25:50 »

....дали ще доживеем да имаме любимия магазин, който да е зареден до горе, да има всичко, да можеш да пробваш/припалиш на място, да си оставиш лулиците за продажба...
еееееххххххх.......мечти!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 17, 2013, 12:33:31 »

цефи, аз преди години като се бях надъхал много и се порадтърсих, даже звънях и на Калиман... та да ти обясня защо няма да стане това да имаме магазин с всички тютюни на практика:
у нас изисквали всеки бленд да се регистрира отделно: значи 7 смески на ДЪнхил, седем отделни регистрации, бумаги, разправии и т.н. и явно на Калиман не им се занимава - те даже преди години поддържаха поне почти пърлна гама на ХОлгер Данске - към 6-7 вида и то евтинки - сега май даже са ги спрели и държат Давидов колкото за асортимент и вкараха  пак Еринмор- но горе долу колкото нови вкарат, толкова стари спират - бройката е горе-долу константна. другият вариант е да регистрират/плащат на бройка от вид. Тогава остава въпросът ще не вкарат пак Дънхилите, които са биил тук според думите на НОМАД достъпни докъв 2004-2005...но но -тва е
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Април 18, 2013, 08:30:43 »

Разбирам всичко...но ме е яд......днес се връщам от еднодневен трип в Африка и си купих от поредното ДФ - Дънхил Найт Кап и Роял Яхт - по 6 долара кутйката....и пак се замислих....ако направим клуб ...говорим с Калиманците...намерим начин и за други вносове, с други вносители....или измислим нещо друго....не пречи дори и ние да си направим някакъв "оказион"......пак се размечтах....вчера пък и гледах новата подредба на магазина на Датчаните и въобще се скапах....
Поздрави!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Април 18, 2013, 09:14:57 »

 :-\И аз отдавна имам мерак за нещо такова...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #7 -: Април 19, 2013, 05:47:59 »

Та като говорим за мечти да ви разправям за една моя отколешна такава. Уредил съм си живота значи, така че да не се налага да блъскам за насъщния. При това положение какво обаче ще правя по цял ден. Да, има хобита най-различни. За всяко човек може да губи достатъчно време, че дори и да не му остава. На мен обаче от преди повече от двайсет години ми се върти в главата едно малко клубче, където човек може да седне и да изпуши една лула на спокойствие в този луд свят. Е клубчето върви с лулите и различните тютююни, които човек би могъл да си купи на място. Знам, че от това пари у нас не могат да се изкарат, затова по-горе казах, че всичко това е при положение, че съм си уредил живота по някакъв начин. Например съм спечелил големия джакпот  Усмивчица А има ли по-голям джак пот от това да можеш да изпафкаш една лула с приятел на сладка приказка. Е може и с някое добро питие в добавка.
Но бизнес от цялата работа не може да се получи. Пазара е ограничен и най-много човек да затъне. Видяхте как затвориха врати няколкото магазина в София, които продаваха лули и тютюни. Калиман или който и да е друг трудно ще можем да ги убедим, че има някакъв смисъл да се захващат с нещо по-сериозно. Климент ги е обяснил нещата по-нагоре.
Е, сега да ви е сладко пафкането.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Април 19, 2013, 10:02:53 »

На Калиман и останалите вносители не им се занимава, защото няма никакво търсене на тютюни. Това е. Просто пушачите на лула в България сме прекалено малко, за да ни взимат под внимание. В крайна сметка, тия хора са си направили фирмата за да печелят пари, а не да ни угаждат - за какво да си губят времето да внасят нов тютюн, като накрая на годината ще са продали пет бройки примерно. Преди десет-петнадесет години в София имаше доста магазини  само за лули и тютюни, но всички фалираха - няма търсене. И аз се дразня на Калиман, че продават само напарфюмирани боклуци но, от друга страна, това се търси най-много. Навремето, когато още имаше Дънхил, аз бях май единствения в квартала, който купуваше Standart Mixture Medium - е как да продължават да го внасят? Сега, горенаписаното не е заяждане, а просто опит да представя и една по-различна гледна точка.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #9 -: Април 19, 2013, 11:28:10 »

ПИнхед и ЛУлист са прави. просто сме пренебрежимо малко в БГ. аз лично подозирам, че  вносителите са си намерили и други далаверки, но не знам какви точно. Но със сигурност не сме пазар. ПЪк я само се сравнете с хората, които нищо не разбират но са склонни да дадата за една пура повече пари отколкото за една кутия с тютюн, която би следвало при сериозно пушене да отива за половин до една седмица.
Остава все пак за мен голяма енигма защо все пак не вкарват дънхил, а вкарват боклуците на давидоф при положение, че вероятно са им на една цена от доставчика. предполагам, че там има някакво дълбоко незнание и неинформираност и карат на общо основоне, че щом давидоф е известна марка за пури, то това трябва да са и най-яките тютюни за лула...
ама карай. Аз лично поне найткеп, му986  и петлето да вкарат пак ще съм доволен, абе само найткеп да вкарат пак ще е постижение...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Април 21, 2013, 08:47:13 »

И аз ще се радвам дори и на Дънхил-хубаво е да знаеш,че има нещо хубаво под ръка.Уви,не представляваме търговски интерес.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #11 -: Юни 09, 2013, 05:22:21 »

С голямо съжаление вчера установих, че магазинчето за което отворих темата е пуснало кепенците. Изпразнено и сложена табела, че се дава под наем. Стана ми тъжно. Дори не съм купувал лула от там, но със собсвеника много пъти сме си говорили. Той не пуши, но винаги когато съм минавал от там сме отваряли приказка за лули. И какво остана - само Калиманците.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #12 -: Юни 10, 2013, 07:54:02 »

С голямо съжаление вчера установих, че магазинчето за което отворих темата е пуснало кепенците. Изпразнено и сложена табела, че се дава под наем. Стана ми тъжно. Дори не съм купувал лула от там, но със собсвеника много пъти сме си говорили. Той не пуши, но винаги когато съм минавал от там сме отваряли приказка за лули. И какво остана - само Калиманците.

За съжаление......ДА! Това са действителностите!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!