PipeZone PipeZone
Май 06, 2024, 04:53:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Carey pipes?  (Прочетена 17053 пъти)
rippercho
Newbie
*
Публикации: 21


Ел. поща
« -: Март 17, 2013, 12:23:13 »

Здравейте, приятели.

Отдавна се каня да си купя малка лула която да ползвам за бързо пушене(В офиса имаме ритуал - пушене след обядване - 10-15 мин.).

Купих си тук от cheers една малка лула на която пишеше Italy(с емблема A), която се оказа някакво китайско менте и мундщука и посивя и омекна още на първото палене и се отказах да я пуша.

Та някой случайно да е намирал нещо подходящо за това.

Единственото което намерих е тук:
http://www.eacarey.co.uk/shop/carey-little-gem-full-bent-billiard-255.html

Не съм чувал нищо за тази марка. Ще съм ви благодарен ако споделите наблюдения за тази марка или за подобни модели.

Благодаря Ви!
 
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 17, 2013, 08:24:14 »

За 10 минутно пушене става всяка лула,ако не я пълнеш до горе или не я пушеш до край.А конкретно за тази марка,едва ли някой я  е чувал.Може би просто дават на някоя манифактура да прави лули с тяхното лого.Чиарс също имаха лули с техният знак.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Март 17, 2013, 09:07:54 »

Може да пробваш с Pony (царевична)-става за 20 минутно пушене.Корн коб миньонче е,без филтър.Може да се обърнеш и за помощ към Десо или Жоро,сигурно не биха ти отказали изработка по индивидуални параметри.Гец бачка здраво в момента(съдейки по снимките във Фейс-а),та не знам,дали ще те отрази.Carey нещо не ми вдъхва доверие.
Също така има малки лули от меершаум.В Истанбул,на Капалъ чарши,бе пълно.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 17, 2013, 09:29:08 »

Обикновенно лулите с име на магазин са "секъндс" на някоя по-известна фирма. Примерно Джеймс Барбър B-line са секъндс на Паркър (а не на Дънхил, както те намекват), на Чиърс лулите си бяха Дизайн Берлин - така че, може и да имаш късмет с тази лула. Ако държиш на евтина и качествена лула, бих ти препоръчал Фалкон, с едно от трите огнища - билярд, булдог, или дъблин. http://www.smoke.co.uk/acatalog/Falcon_Standard_Straight.html Изглеждат странно (за някои дори грозно), но след като се разработят, пушат превъзходно. Савинели имат специална серия малки лули - Лолита. От сайта, който съм дал, съм поръчвал без проблеми - стоката пристига бързо (4-5 дни) и доставката не е скъпа - около 14 лева за малък пакет.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Март 17, 2013, 09:36:52 »

Верно,ако не ти пука,защо не си поръчаш някоя лула дамска линия-по-нежни и мънички са.Доста фирми ги предлагат,ако се не лъжа,и Лолита са дамска серия.При Фалкона може да има спек с консумативите,но ако си оправен и находчив... Намигване
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 17, 2013, 09:46:13 »

Ozzi, би ли обяснил по-подробно за този консумативен спек? Колкото до Лолита - ти си първият, който ги нарича "дамски" - навсякъде ги срещам описани като малка джобна лула, подходяща за бързо пушене.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Март 17, 2013, 10:01:32 »

За Фалкона трябва да се поръчват постоянно рингчетата под чашката-изхвърлят се след всяко пушене,а не се предлагат навсякъде.Уплътняват чашката към основата при навиване.Има варианти,за това намекнах,че ако човек е по-оправен,може да избегне момента с консуматива.А за лулите дамска линия-има отделни раздели при производителите.Отличават се с малка чашка и по фини,нежни черти на визията.Може и да греша,но някъде презентираха Лолита като такива(аз съм почитател на Савинели).



Това обаче е Лоренцо.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 17, 2013, 10:20:35 »

Моето скромно мнение е, че само мъж дето се съмнява до колко е мъж, може да се намуси на една Лолита...  Намигване Колкото до ринговете под чашката на Фалкон - имаш два варианта: или си ги режеш от перца за лула, ако толкоз много ти допадат, или не ги ползваш изобщо - аз предпочитам този вариант. Уплътнението на чашката става посредством найлоново уплътнение над резбата (при по-старите модели), или гумено уплътнение при новите. И двата варианта държат с години. Между другото, Фалкон са създадени да се пушат без тези абсорбиращи рингове, те идват по-късно на пазара - легенчето под чашката събира конденза много добре, а и дизайна му е такъв, че трябва бая акробатика за да засмучеш от конденза.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #8 -: Март 17, 2013, 10:35:49 »

 Усмивчица ;)Виж как се разбрахме-лошото е,че не на всеки му се занимава да си майстори консумативите,та за това аз да предупредя...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rippercho
Newbie
*
Публикации: 21


Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 18, 2013, 01:24:14 »

Благодаря Ви много за изчерпателните мнения.

Пробвах да пълня един петерсон до половината, но нещо ми се губи вкуса на тютюна като не пълня чашката до горе. Може би бъркам при пълненето.

Иначе идеята ми е да е къса джобна лула с 9 мм филтър и да е долу горе дурако устойчива.

Имам една савинели и съм доста доволен така, че май ще е лолита Намигване

Само дано има с 9 мм филтър.

Благодаря още веднъж.

Cheers!
 
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 18, 2013, 03:40:56 »

Има един Биг бен,ако не се лъжа БОРА,който е най компактната лула на пазара.Предлагат го Калиман но е над 100лева.
Активен
rippercho
Newbie
*
Публикации: 21


Ел. поща
« Отговор #11 -: Март 18, 2013, 04:09:39 »

Калине между другото точно на него се бях спрял преди време(бях го видял в Калиман - вариант в черно) и наистина е много симпатчен. Искат му 170 пари, ама все пак си е big ben. Може и него да взема. И без това нямам big ben още Намигване

Благодаря!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Март 18, 2013, 05:15:13 »

Бягай от черното.Най-калпавия материял отива там.Бях писал в един друг пост,че имам такава и когато реших да я направя по мой вкус,от долу се показа огромна кръпка от бяла синтетична смола.Има една,която е кафява и не е повече от 7-8 сантиметра.Освен това е доста симпатична и нямаше никакъв чеп.И цената и беше осколо 120 лв.Не съм сигурен обаче дали е с филтър.
« Последна редакция: Март 18, 2013, 09:42:03 от kalin andreev » Активен
rippercho
Newbie
*
Публикации: 21


Ел. поща
« Отговор #13 -: Март 18, 2013, 06:22:25 »

Ох явно това за матеряла съм го проспал. Добре, че стана на въпрос. ОК ще се насоча към модела nature. Иначе имат филтър. Благодаря още веднъж!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Март 19, 2013, 10:50:16 »

Калине между другото точно на него се бях спрял преди време(бях го видял в Калиман - вариант в черно) и наистина е много симпатчен. Искат му 170 пари, ама все пак си е big ben. Може и него да взема. И без това нямам big ben още Намигване

Благодаря!

Не си купувай БигБен черна или изобщо каквато и да е лакирана лула.
Това наистина е най-скапания материал, въпреки че с години пуших няколко такива още преди години с филтър, сега като ги разглеждам внимателно, а и особено след като Калин взе че махна лака на едната, ясно си личи, че това са лули с големи дефекти, които буквално са замазани.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!