PipeZone PipeZone
Май 06, 2024, 01:12:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Carey pipes?  (Прочетена 17051 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #15 -: Март 19, 2013, 09:38:48 »

Тук стигаме до въпроса какво се влага в определението "малка"......?!
Аз предлагам ето това решение....Brebbia Mini Rolex - http://mikes-pipes.com/deals/3526
За мен това е малка лула, която като и завъртиш мундщука може да си я прибереш и дори в малкия джоб на сакото....
Мисля, че и цената не е лоша, но все пак е въпрос на избор, лично усещане, вкус и така нататък...
Успех с избора!

« Последна редакция: Септември 28, 2013, 08:32:52 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Март 19, 2013, 10:07:04 »

Аз имам подобна Бребия,но пушенето с нея не е толкова кратко.Мъничка е като външни габарити,но чашката ...


Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #17 -: Март 19, 2013, 10:15:47 »

Виждал съм ти я, Ози! Страхотна е!
Но все пак:
Тегло: 24 гр.
Обща дължина: 7,7 cм
Диаметър на огнището: 16 мм
Дълбочина на огнището: 25 мм, което горе долу съм съгласен, че не е малко, но....
Аз за това писах, кое е "малко"!?  Намигване
(късо, плитко, тънко, тясно.....)
Активен
rippercho
Newbie
*
Публикации: 21


Ел. поща
« Отговор #18 -: Март 20, 2013, 06:40:39 »

Здравей Cefy. Имах предвид лула която да събира малко тютюн в чашката. Като за едно пушене на цигара или хайде две(10-15 мин.)

То вярно, че зависи и от пушача де Намигване

Иначе като форма ей те това ми допада най много, но на дали ще намеря същото:

http://www.tobaccopipes.com/savinelli-alligator-brown-320-tobacco-pipe/

Т.е. широко/късо Усмивчица

Определено тази която си пратил е доста компактна. Слагаш в джоба и забравяш Усмивчица

Благодаря ти, ще я имам в предвид!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #19 -: Март 20, 2013, 09:58:52 »

За 10-15 минути аз не мога да си стъкмя лулата...с всичките му табиети разбира се...и като нямам 1 час за свободно/спокойно пушене не се и хващам...

Мисля, че имаш два варианта:
1. Царевичак - по-лесния вариант и по съвета на Ози по-горе;
2. Да се обърнеш към нашите майстори - все ще намерят вариант, време, форма, идея....и ще си бъде напълно твоя и за специални случаи...

Имам една мортова лулица на украйнския майстор Щербак - около 25 гр., до 10 см, огнището е горе-долу 20 мм, удобна, компактна, къса....и нея се научих да я пуша до час.....

...скромно, мое, неангажиращо мнение...

Успех в избора!Това е приключението на лулата - не тази, а другата, а защо този цвят, не ебонита, тц, да ама финиша, ...къса ми е, не ми стига, с този тутун не става, но с друг мундщук....и изведнъж, като я видиш....ето я, моята, Тя Е!  Намигване Шокиран Готин
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #20 -: Април 07, 2013, 07:18:08 »

Смятам че PIPOO на VAUEN ще отговори на всички твои изисквания . Елегантна , леко странна и удобна за бързо пушене . По каталозите се среща на цена 20-25 евро плюс доставка .Пълни се с пълнители на VAUEN . Възможно е да има тютюни и от други фирми .
http://www.vauen.de/photo/album/de/Pipoo/48.4.15.html  . Имам такава номер PIP 04 и мисля , че е точно това което търсиш.Може да опиташ и да я пълниш по стария начин с непресован тютюн, но аз не съм пробвал и не мога да дам мнение . Скоро я постнах в колекцията си . Първо я видях в един приятел. После я пробвах и сега е само част от колекция . Дойде ми и друго на ум за пълнителите .Сигурно е възможно да се произвеждат надомно.. Снабдяваш се с желания от теб микс под формата на пресовка и с подходящата по размер зъмба и чукче отваряш работа на тъщата .  Ухилен Успех!

« Последна редакция: Септември 28, 2013, 08:34:39 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #21 -: Септември 27, 2013, 11:00:58 »

Точно за пипото има един пениз,на който ме светна един продавач на Калиман.Та този пич какво правеше:купуваше си някакви пури със същия диаметър на камерата,отрязваше си едно цилиндърче,колкото е дълбоко огнището и го изпушваше с огромен кеф.Една пура му стигаше за десетина и повече лули.Не съм пробвал,но съм го виждал.Неволята е голяма работа!
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 11:09:23 от kalin andreev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #22 -: Септември 28, 2013, 08:30:39 »

 Усмивчица Този пиниз го видях преди доста време във Фейсбук.Пушат се цилиндърчета ,изрязани от любими пури, във всякъкви лули(с подходящ диаметър,естествено).Този вариант мислех да го постна ,като отговор на нечие запитване за тютюни, с аромат на пури,ама се улисах тогава....
« Последна редакция: Септември 28, 2013, 08:35:21 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!