PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 04:31:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Gawith, Hoggarth & Co. - Bosun Cut Plug - наливен  (Прочетена 7263 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Септември 12, 2012, 11:50:33 »

Както винаги.....от фирмата.....вкусен!
Сериозно силен според мен!Подходящ за мен за след сериозно хапване!
Гори перфектно след малка изсушителна карантина на открито, цвят - по-скоро светъл, пълнене нормално...
Аромата равномерен от началото до края, вкуса по-скоро на пура, но според мен достоен участник в класациите.....
След три лули за три дни, препоръчвам пушене с филтър!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 16, 2012, 08:34:40 »

Може би е по-правилно "насипен", а не "наливен", но предполагам, че това е джоук-а в случая.
Не знам защо препоръчваш пушене с филтър? Все пак не е и чак толкова парфюмиран като типичните ароматици. Иначе съм напълно съгласен, че е един от добрите примери на ГХ. Аз лично смятам, че в него както на мирис, така и на вкус доста отчетливо се усеща основната им съставка за ароматизиране. официално според анонсите на дистрибуторите - не на производителя, защото той не би разкрил рецептата - става дума за аромати на карамфил. това е доста известна съставка за подправяне на тютюни, като май дори в индонезия над 80% от цигарите с подобен аромат, както и внякои техни съседни страни. Аз лично не мога да го определя като карамфил...имайте пред вид, че въпреки сходната миризма и наименование в български, немски също /на английски са clove за подправката и carnation за цветето/ цветето и подправката произхождат от два различни рода и типа растения, които не са сродни ама никак помежду си. Така че лично не си позволявам да опиша точно аромата, но го намирам за приятен, а мирисът му според мен се среща при почти всички допълнително дори и леко ароматизирани тютюни на ГХ.
От опит съм забелязал при ароматизираните тютюни на ГХ, че ако ги остави човек да попрестоят, отлежат и поизсъхнат губят и силата на аромата си и на негово място повече почва да личи основата на вирджинията.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Септември 16, 2012, 10:12:17 »

Извинявам се за сбъркания термин!Разбира се, че е насипен, а не наливен!
Филтър предложих заради силата и никотиновото съдържание, което според мен е по-високо от повечето, които съм пушил на ГХ!Просто с филтър ми върви леко и по-приятно!Което може при друг да не е така!
С карамфила не мога да се съглася и не мога да го намеря в конкретния бленд!Пушил съм цигари от индонезийския регион, знам какво влага Климент в определението си, но това тук е нещо различно, по скоро има нещо наподобяващо на къри или друга подобна подправка от Индийския регион!
Ще изпуша още един пакет в няколко различни по обем огнища и пак ще споделя дали съм намерил определението за предполагаемия аромат. Ъ?
Но пък с течение на времето и установих, че не е тютюн, който можеш да оцениш от първите наколко лули!След всяка следваща ми става все по-вкусен и приятен!Всеки път откривам по някой нов нюанс!
« Последна редакция: Септември 16, 2012, 10:30:06 от Cefy » Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #3 -: Септември 16, 2012, 10:37:13 »

според описанието в смокин`пайпс трябва да има аромат на cloves, което е карамфил. но на мен нито ми ухае на карамфил, нито има вкус на карамфил. мисля, че по този въпрос няма спор. не съм пушил индонезийски цигари с карамфил, само съм чел. затова и предполагам, че подправката там може да е различна от това, което ние в Европа слагаме главно в греяното вино или сангрията. 
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Септември 17, 2012, 11:26:52 »

според описанието в смокин`пайпс трябва да има аромат на cloves, което е карамфил. но на мен нито ми ухае на карамфил, нито има вкус на карамфил. мисля, че по този въпрос няма спор. не съм пушил индонезийски цигари с карамфил, само съм чел. затова и предполагам, че подправката там може да е различна от това, което ние в Европа слагаме главно в греяното вино или сангрията. 
....или на руски се твърди - Гвоздика и Гераниум....(от братята арменци)
принципно избягвам да чета ревюта преди да съм добил собствено мнение от първите пушения...камо ли да публикувам мнение....нито съм толкова опитен, нито пък претендирам за правилност, плюс това прочитайки мнението на другите веднага ти се преобръщат рецепторите с цел да усетиш, това което другите са почувствали...
но гарантирано - т.нар. карамфил не мога да го намеря, колкото и да се опитвам да си внушавам....май ще се откажа и от кърито, което ми дойде определено от по-голямата мазност на тютюна може би.....Ъ??!!!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 12:52:46 »

с Гераниума става още по-голяма кашата, защото той обхваща голямото семейство на всички видове -а те са бая много - на здравеца... но и здравец няма със сигурност. Предполагам, че това, което се влага като аромат, е някакъв вид от някое от растенията, но определено не е това, което ние познаваме. Така че наистина тези описания не помагат винаги. О друга страна как си избираш нещо от 50 вида ароматизирани тютюни, ако нямаш хептен описание какво трябва да бъде?
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Септември 24, 2012, 07:38:47 »

О друга страна как си избираш нещо от 50 вида ароматизирани тютюни, ако нямаш хептен описание какво трябва да бъде?
Описание - да! Нормално е поне нещо да ти грабне окото! Ама ревютата не ги чета докато не добия собствено мнение и усещане!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 25, 2012, 11:49:24 »

за описанието говоря - макар, че те също са често доста неясни. а ривютата са естествено страшно субективни - с оглед на различните ни рецепторни дадености.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Септември 26, 2012, 08:29:29 »

Не знам...кое, как е, но.....се пристрастих към този тютюн...със/без филтър - не мога да се спра....изпушвам 3-4 лули, сменям с друг една лула за разнообразие и/или за проба на нещо ново, и пак отначало......лошото е, че свършва....
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!