PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 09:31:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Peter Stokkebye: Luxury Twist Flake  (Прочетена 3494 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« -: Септември 26, 2012, 11:50:57 »

Не видях някъде да е описван точно този бленд, а за моя изненада се оказа, че съм го поръчал, пък не съм разбрал. Ъ?
Все едно, случайността се оказа много добра в случая.
Аз не си падам по ароматиците, а и това не е ароматик по дефиниция, просто вътре има кавендиш, което придава на сместа много приятен аромат и вкус. Напомня ми на шоколадови трюфели, правя асоциация с хубаво чилийско червено вино и студена вечер пред огъня. Изключително приятен тютюн. Няма остър вкус при запалване (поне аз не усещам) и дори в съчетание с бира/газирана напитка е много благ.

При отваряне на кутията:
Гореописаните аромати;
Много приятно подредени малки флейки със странна на пръв поглед текстура (после разбрах че съм сбъркал, така де...)
За разлика от много флейки, не се нуждае от изсушаване. Дори по-добре да не се суши, защото ароматите се запазват повече. Пробвах с една флейка - до сутринта беше доста изсъхнала извън кутия. Вечерта пуших направо от кутията без сушене и пр.
Лулата е средно голяма 1/2 бенд.
В началото на лулата:
Запалва се добре, общо взето от първия път и гори равномерно, но не много бързо. Гасне, ако я оставиш. (Пушене в стая, на закрито.)
Асоциация за качествен шоколад! Не само от мен...
Ароматите запълват околността, но присъстващите непушачи докладваха, че няма нещо особено или неприятно, напротив.
Към средата на лулата:
Силата на тютюна започва да си казва думата, но не е прекалено силен. Аз предпочитам по-силни тютюни, така че да речем този малко над средата - 6-7 от 10, но в никакъв случай над 7.
В огнището няма много влага, което е чудесно. Разбира се, огнището не е претъпкано.
Ароматите от кавендиша се усещат много силно и на моменти прекалено. Блендът не става за бързо пушене, според мен. Този аромат от кавендиша малко ме изморява и на моменти ми идва повече. Това не е единичен случай, а с повечето такива блендове имам същите усещания.
Има много добро горене, може би точно заради кавендиша, изгаряна на фина пепел, без парчета.
Към края на лулата:
В момента пуша втора лула с този бленд. Запалих я сутринта ок. 10, сега е 12:40, разбира се имаше прекъсвания, както обикновено и не намирам разлика в гореописаното.
Вече съм към края на лулата и при по-силно дръпване ароматите продължават да се усещат доста силно и много приятно. Има и лек дъх на прегоряло, както обикновено става в края на лулата. Последното също е приятно, не е гадно усещане, като да си налапал кюнеца на печката  Намигване

Заключение
Силно препоръчвам, макар и не за целодневно ползване.
Настина усещането е за луксозен бленд. Ароматите са много приятни, не прекалено силни и натрапчиви.
Предполагам ще върви прекрасно с червено вино, коняци или малцов еликсир.
Нещо се е изчерпал от източника, но все ще зредят някой ден. Не знам дали го има другаде, предполагам да.
Ето и линк:
http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/stokkebye/bulk/moreinfo.cfm?product_id=11742
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Септември 29, 2012, 08:33:36 »

Много задълбочено и пипнато ревю!
Благодаря! Намигване
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!