PipeZone PipeZone
Май 16, 2024, 11:49:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16
  Изпечатай  
Автор Тема: Нови лули  (Прочетена 199265 пъти)
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #120 -: Февруари 13, 2014, 05:53:22 »

ох толкова мно гомера ми харесаха че се обърках 8 номер и 69 от крушите и 100 от бриара са сооочни . Плезещ се
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #121 -: Февруари 13, 2014, 08:50:24 »

Малииии, номер 46 направо изби рибата.

Това нещо е върха. Намирам рог от коч или от див пръч, и идвам да ми направиш подобна.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #122 -: Февруари 13, 2014, 09:55:38 »

Малииии, номер 46 направо изби рибата.

Това нещо е върха. Намирам рог от коч или от див пръч, и идвам да ми направиш подобна.


Мисля,че варианта за хорн-калабаш от кравешки или рог от бик е по удачен от този ,направен от коч;при втория вид държането в ръка е страшно неудобно .И двата варианта дават определено хладен дим ,но е голяма мъка паленето-просто всичко трябва да се прави по въображение,понеже отворът на огнището идва доста над нивото на очите.
Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #123 -: Февруари 13, 2014, 09:57:47 »

 
ох толкова мно гомера ми харесаха че се обърках 8 номер и 69 от крушите и 100 от бриара са сооочни . Плезещ се
Усмивчица
Активен

rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #124 -: Февруари 13, 2014, 11:27:47 »

или май бяха 7 и 67 по точнно ама за 100 съм сигурен . Абе това с номерата си е объркване - винаги към билслаб по математика оххх няма повече да се излагам . Завърти очи
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #125 -: Февруари 14, 2014, 09:28:52 »

Малииии, номер 46 направо изби рибата.

Това нещо е върха. Намирам рог от коч или от див пръч, и идвам да ми направиш подобна.


Мисля,че варианта за хорн-калабаш от кравешки или рог от бик е по удачен от този ,направен от коч;при втория вид държането в ръка е страшно неудобно .И двата варианта дават определено хладен дим ,но е голяма мъка паленето-просто всичко трябва да се прави по въображение,понеже отворът на огнището идва доста над нивото на очите.

Аз тоя проблем го имам и с чърчуордените. Не е болка за умиране.
Пък и като се понагрее рога, може да се изправи една идея без да се нарушава външната текстура. Макар че не знам дали ще загуби от чара като се изправи. Другия вариант е от онези рога къде са навити на 360 градуса спирално.

Говеждия рог е хубаво нещо като естетика, но е ескплоатиран доста в поп-културата и без да иска човек му навява асоциации.
Овнешкия рог обаче като текстура си остава ултра дива история, и кефи яко.
Преминаването от рог към дърво обаче при огнището е ок, но към мундщука дали не е по-добре да се сложи нещо кокал, слонова кост, метал или поне морта.

Ще поразмишлявам малко и ще правим една такава лула. аз се запалих като я видех.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #126 -: Февруари 15, 2014, 12:31:29 »

Малииии, номер 46 направо изби рибата.

Това нещо е върха. Намирам рог от коч или от див пръч, и идвам да ми направиш подобна.


Мисля,че варианта за хорн-калабаш от кравешки или рог от бик е по удачен от този ,направен от коч;при втория вид държането в ръка е страшно неудобно .И двата варианта дават определено хладен дим ,но е голяма мъка паленето-просто всичко трябва да се прави по въображение,понеже отворът на огнището идва доста над нивото на очите.

Аз тоя проблем го имам и с чърчуордените. Не е болка за умиране.
Пък и като се понагрее рога, може да се изправи една идея без да се нарушава външната текстура. Макар че не знам дали ще загуби от чара като се изправи. Другия вариант е от онези рога къде са навити на 360 градуса спирално.

Говеждия рог е хубаво нещо като естетика, но е ескплоатиран доста в поп-културата и без да иска човек му навява асоциации.
Овнешкия рог обаче като текстура си остава ултра дива история, и кефи яко.
Преминаването от рог към дърво обаче при огнището е ок, но към мундщука дали не е по-добре да се сложи нещо кокал, слонова кост, метал или поне морта.

Ще поразмишлявам малко и ще правим една такава лула. аз се запалих като я видех.
Абсолютно прав си за чърчуордъните;при тях одалечаването от погледа е само напред,но тук е напред и нагоре,което е по-гадното Ухилен.
Що се отася до изправянето на рогата :не се изправят(хорн-калабаш от блога ми я тествам вече почти година),а реагират само на киселинна обработка.Роговото вещество се огъва след дълъг престой в оцет,макар,че не съм го опитвал,но в казармата имаше случаи,когато момчета си чупеха пръстите за болничен отпуск чрез дълго държане на желаната за счупване кост в оцет.От техния опит зная,че счупването по този начин е по лесно ,без да се налага използване на сила,но за огъване!?Ъ? ???Един приятел има руска книга за художествена обработка на различни материали:дърво,рог и т.н. ,ще я взема и ще се поровя из нея,когато имам време.
Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #127 -: Февруари 15, 2014, 10:27:46 »

Сакън, Десо - оцета разгражда кератина в рога, ще го съсипеш. Рог се огъва с варене във вода. Хубаво е и малко масло или восък някакъв да му слагаш от време на време, за да се подхранва и да не се нацепи.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2014, 11:19:59 »

Благодаря за съвета ,Пине!
Както казах не съм много наясно с огъването на рогово вещество,а и при моят cow-calabash Смотан е излишно,понеже няма и следа от деформация.Влагането на бриаровото огнище към рога не е директно в роговия отвор,а в отвор на бриарова плочка,залепена в самия рог.

« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 02:16:54 от ozzy » Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2014, 11:23:17 »

Ето още една снимка.

« Последна редакция: Февруари 16, 2014, 02:17:45 от ozzy » Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #130 -: Февруари 16, 2014, 12:25:24 »

Найс, а!  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #131 -: Февруари 16, 2014, 12:27:16 »

Десо, ще ти пиша на лични, такова нещо требе да се прави.

Кажи само имаш ли възможност да намериш овнешки рог или аз да търся?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #132 -: Февруари 16, 2014, 02:19:21 »

 :oУау,Десо,запали ме...Ще пробвам един такъв хорн.А какво ще кажеш,ако леко се духне на бластира бриаровата част?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #133 -: Февруари 16, 2014, 05:56:34 »

Десо, ще ти пиша на лични, такова нещо требе да се прави.

Кажи само имаш ли възможност да намериш овнешки рог или аз да търся?
Ще натоваря баща ми с тази задача и смятам,че в скоро време ще ти дам положителен отговор.
Активен

Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #134 -: Февруари 16, 2014, 06:03:21 »

:oУау,Десо,запали ме...Ще пробвам един такъв хорн.А какво ще кажеш,ако леко се духне на бластира бриаровата част?
Винаги страшно съм се кефил на санд-бластирани лули,но за съжаление си нямам пясъкоструй,компресор и т.н.Когато правя бластиране използвам  телена четка с мек косъм ,което отнема много време ,а ефекта не ме удовлетворява-дълбочината на летните канали на дървото никога не ми е достатъчна.Зная,че Гец никога не би ми отказал да ми бластира някоя заготовка,но протакането във времето ще ми скапе мотивацията Нерешителен
Активен

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!