PipeZone PipeZone
Май 03, 2024, 11:50:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Питане  (Прочетена 16938 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Ноември 22, 2012, 11:49:05 »

Една консултация:
В последно време от липса на време ми се случва да не мога да си изпуша лулата докрая - време, срещи, място и т.н.
В повечето случаи ми остава близо половин лула и я оставям с тютюна до другия ден?!
Та питането ми е - лошо ли е за лулата да остава в нея неизпушения тютюн и лошо ли е да го допушвам на другия ден например.
Ясно е, че всичките качества на тютюна се променят!Ясно е, че лулата съхне (частично) с тютюна вътре, но да не е фатално за лулицата?
Споделете моля опит - едва ли съм единствения на който му липсва време за една пълна лула?!
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2012, 12:35:49 »

От подобни недопушвания не съм повреждал досега лула,макар и често да оставям тютюн по този начин.Не е добре това да се прави,понеже влагата в непочистената лула остава ,а заедно с нея и неприятната миризма ,която дори и след почистване трудно изчезва.
Активен

лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #2 -: Ноември 23, 2012, 10:24:26 »

Съгласен съм, че на другия ден да се допушва лула не е особено приятно.  Все едно съм запалил фас от улицата. Иначе да се повреди лулата няма как според мен. И вярно е, че може по-продължително време да запази неприятен дъх, но зависи от големината на лулата и количеството на изпушения и недопушения тютюн.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Ноември 23, 2012, 11:56:41 »

Благодаря Ви за бързите отговори, ще гледам да спазвам по-стриктна... хигиена...
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Ноември 23, 2012, 01:34:48 »

Благодаря Ви за бързите отговори, ще гледам да спазвам по-стриктна... хигиена...
Без заяждане те съветвам-наистина спазвай хигиена,за да не се лишиш за известно време от някоя "вкусна" лула,заради щипка тютюн.От влагата  останалия тютюн явно започва да ферментира,и оттам и неприятния кисел мирис.Царевичните не ги щадя,но при бриаровите лули изхвърлям недопушения остатък.Е,може и да греша,но...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2012, 01:34:55 »

И аз да си кажа, че ми се случи веднъж, на следващият ден допуших с голям зор, особено в началото, вкуса беше ужасен, зарекох се да не ми се случва повече Усмивчица
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Ноември 23, 2012, 06:51:40 »

Благодаря Ви за бързите отговори, ще гледам да спазвам по-стриктна... хигиена...
Без заяждане те съветвам-наистина спазвай хигиена,за да не се лишиш за известно време от някоя "вкусна" лула,заради щипка тютюн.От влагата  останалия тютюн явно започва да ферментира,и оттам и неприятния кисел мирис.Царевичните не ги щадя,но при бриаровите лули изхвърлям недопушения остатък.Е,може и да греша,но...
Не бре!Какво заяждане - напротив, благодарен съм!Опитвам се де, грижовен съм доколкото мога!Но има моменти (за съжаление все по-често) когато се случва!
Та и за това питах - да споделите мнение, съвет, коментар!Нали и това ни е основната цел да сме тук и заедно!И за което вече благодарих! Намигване
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2012, 01:44:40 »

Аз го правя непрекъснато. Случва се, не отричам, на следващия ден да има гаден вкус, но тогава така или иначе го изхвърляш, може пък да не стане гадно. Според мен всичко зависи от влагата, която се задържа в лулата. От тези лули, които пуша / въртя непрекъснато няма нито една, която е да е придобила неприятен вкус в следствие на подобна употреба. Всъщност и в офиса и в къщи и в ателието, непрекъснато имам лула, която стои и чака да й обърна внимание. обикновено е запалена и зарязана.
Не можеш да повредиш добре направена лула по този начин. Евентуално може в дървото да се абсорбира есенцията/влагата на даден тютюн и после да имаш ванилова, черешова или латакия лула. Ама какво пък.....
Ако последното се случи с любимата ти лула:
Оставяш да истине.
Разглобяваш
Почистваш отвътре със спирт - чист 95 градуса, без да протича по външната част на дървото или по мундщука.
Сглобяваш и слагаш шомпол вътре.
Пълниш огнището със сол, дори да влезе в димния канал.
Взимаш, най-вкусното си уиски и сипваш в една капачка и в една чаша.
Изливаш капачката в солта.
Запечатваш отгоре с домакинско фолио и оставяш за 12-24 часа, колкото - толкова.
Взимаш друга лула и пълната чаша.
Пълниш лулата и изпиваш с кеф чашата.
На другия ден изгребваш солта и остъргваш огнището с ример.
Почистваш димния канал много внимателно с шомпол, а огнището със салфетка, мундщука с всичко, което ползваш. Сглобяваш лулата и я оставяш да изсъхне СГЛОБЕНА поне няколко часа.
След първото пушене, а може и при него вече няма да има мирис на маргаритки, а ще си мирише, както си му е реда, на лула.

ПП
Точката с чашата може да се повтаря, колкото е нужно  Завърти очи
 
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Ноември 26, 2012, 10:18:44 »

Да благодаря на Георги за подробната инструкция!
Да споделя и, че засега обаче никоя лулица не ми се е умирисала толкова!Това се получава и защото нямам случай в който да пуша една лула два пъти на ден....редувам ги постоянно!
Пък и да си призная честно в повечето случаи си допушвам и тутуна от предния ден и не ми се е случвало да е с отвратителен вкус!
Въпросът ми беше свързан със съхненето на лулите с пушения вече тютюн вътре....и разбрах, че не трябва....и да не е така сега, след време ще се умиришат...
Видимо и на Вас Ви се случва, не съм единствен....колкото и тъпо да ми е питането, се надявам да влезне в употреба на някой прохождащ.... Ухилен
Както и да е де!Ще се стремя да спазвам хигиената препоръчана от Ози и Георги!
Благодаря още един път! Ухилен
Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2012, 09:57:30 »

Аз го правя непрекъснато. Случва се, не отричам, на следващия ден да има гаден вкус, но тогава така или иначе го изхвърляш, може пък да не стане гадно. Според мен всичко зависи от влагата, която се задържа в лулата. От тези лули, които пуша / въртя непрекъснато няма нито една, която е да е придобила неприятен вкус в следствие на подобна употреба. Всъщност и в офиса и в къщи и в ателието, непрекъснато имам лула, която стои и чака да й обърна внимание. обикновено е запалена и зарязана.
Не можеш да повредиш добре направена лула по този начин. Евентуално може в дървото да се абсорбира есенцията/влагата на даден тютюн и после да имаш ванилова, черешова или латакия лула. Ама какво пък.....
Ако последното се случи с любимата ти лула:
Оставяш да истине.
Разглобяваш
Почистваш отвътре със спирт - чист 95 градуса, без да протича по външната част на дървото или по мундщука.
Сглобяваш и слагаш шомпол вътре.
Пълниш огнището със сол, дори да влезе в димния канал.
Взимаш, най-вкусното си уиски и сипваш в една капачка и в една чаша.
Изливаш капачката в солта.
Запечатваш отгоре с домакинско фолио и оставяш за 12-24 часа, колкото - толкова.
Взимаш друга лула и пълната чаша.
Пълниш лулата и изпиваш с кеф чашата.
На другия ден изгребваш солта и остъргваш огнището с ример.
Почистваш димния канал много внимателно с шомпол, а огнището със салфетка, мундщука с всичко, което ползваш. Сглобяваш лулата и я оставяш да изсъхне СГЛОБЕНА поне няколко часа.
След първото пушене, а може и при него вече няма да има мирис на маргаритки, а ще си мирише, както си му е реда, на лула.

ПП
Точката с чашата може да се повтаря, колкото е нужно  Завърти очи
 

За мен, това е поредният безценен съвет.
Благодарско!
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Ноември 27, 2012, 06:48:49 »

Аз го правя непрекъснато. Случва се, не отричам, на следващия ден да има гаден вкус, но тогава така или иначе го изхвърляш, може пък да не стане гадно. Според мен всичко зависи от влагата, която се задържа в лулата. От тези лули, които пуша / въртя непрекъснато няма нито една, която е да е придобила неприятен вкус в следствие на подобна употреба. Всъщност и в офиса и в къщи и в ателието, непрекъснато имам лула, която стои и чака да й обърна внимание. обикновено е запалена и зарязана.
Не можеш да повредиш добре направена лула по този начин. Евентуално може в дървото да се абсорбира есенцията/влагата на даден тютюн и после да имаш ванилова, черешова или латакия лула. Ама какво пък.....
Ако последното се случи с любимата ти лула:
Оставяш да истине.
Разглобяваш
Почистваш отвътре със спирт - чист 95 градуса, без да протича по външната част на дървото или по мундщука.
Сглобяваш и слагаш шомпол вътре.
Пълниш огнището със сол, дори да влезе в димния канал.
Взимаш, най-вкусното си уиски и сипваш в една капачка и в една чаша.
Изливаш капачката в солта.
Запечатваш отгоре с домакинско фолио и оставяш за 12-24 часа, колкото - толкова.
Взимаш друга лула и пълната чаша.
Пълниш лулата и изпиваш с кеф чашата.
На другия ден изгребваш солта и остъргваш огнището с ример.
Почистваш димния канал много внимателно с шомпол, а огнището със салфетка, мундщука с всичко, което ползваш. Сглобяваш лулата и я оставяш да изсъхне СГЛОБЕНА поне няколко часа.
След първото пушене, а може и при него вече няма да има мирис на маргаритки, а ще си мирише, както си му е реда, на лула.

ПП
Точката с чашата може да се повтаря, колкото е нужно  Завърти очи
 
Жоро,запушвам целия димен канал със шомпулчета,че после няма пробиване солта...При първото пушене,колкото и старателно да почиствам лулата,все ми докарва на чироз Ухилен-иначе,метода е перфектен.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2012, 02:31:46 »

Аз вече съм я прилагал цялата тази процедура и така избавих 2 лули, имаха ужасен вкус, но след това и до ден днешен си ги пуша с кеф. Усмивчица
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2012, 03:33:38 »

Един мой приятел споделя, че непрекъснато (той си има една лула) прави следното:
Пуши до средата и я зарязва, натъпква до горе - пуши и я зарязва и така ...
получавало се нещо като подложка, която "филтрира" явно не му е неприятен вкуса и ми казва, че се пушело прекрасно. На няколко пушения "подложката" свършвала и тогава я изпразвал цялата.
Аз в първия момент "паднах от коня/колелото", но после се замислих и ми се струва, че има резон, колкото и странно да звучи.
Тютюна си е ценна стока, защо да го пилеем. Нали така?
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Ноември 29, 2012, 06:57:28 »

Един мой приятел споделя, че непрекъснато (той си има една лула) прави следното:
Пуши до средата и я зарязва, натъпква до горе - пуши и я зарязва и така ...
получавало се нещо като подложка, която "филтрира" явно не му е неприятен вкуса и ми казва, че се пушело прекрасно. На няколко пушения "подложката" свършвала и тогава я изпразвал цялата.
Аз в първия момент "паднах от коня/колелото", но после се замислих и ми се струва, че има резон, колкото и странно да звучи.
Тютюна си е ценна стока, защо да го пилеем. Нали така?

Същото се получава с кристалите на дъното-тютюнецът изгаря до край.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Snoobyx
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 77



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2012, 12:15:20 »

Аз имам друг подобен въпрос, които ще задам направо тук. Напоследък много често ми се случва към края на лулата, да ми се пуши още (тя е приключила с пушенето, но не и аз). Понякога не ми се вади следваща, особено ако съм се настанил удобно в креслото и я допълвам още до половината примерно и я допушвам. Вреди ли това много на лулата, ако е така ще почна да си взимам 2 лули, когато се съмнява, че една няма да ми стигне една. Усмивчица
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!