PipeZone PipeZone
Май 03, 2024, 01:03:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Питане  (Прочетена 16938 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2012, 02:29:46 »

Аз имам друг подобен въпрос, които ще задам направо тук. Напоследък много често ми се случва към края на лулата, да ми се пуши още (тя е приключила с пушенето, но не и аз). Понякога не ми се вади следваща, особено ако съм се настанил удобно в креслото и я допълвам още до половината примерно и я допушвам. Вреди ли това много на лулата, ако е така ще почна да си взимам 2 лули, когато се съмнява, че една няма да ми стигне една. Усмивчица

Това доколко вреди пушенето в току що изпушена лула е само въпрос на:
1. Начин на пушене - субективно
2. Какъв тютюн пушиш и накрая, но не на последно място
3. С филтър или без. Филтърните лули имат гадната способност да събират влагата между огнището и филтъра и дори в дървеното гнездо на филтъра в шийката. Последните две водят до понякога бавно понякога бързо разпадане и скапване на лулата. Ако пушиш филтърна лула с 9мм филтър, задължително поне я подсушавай след пушене (със салфетка например№ и сменяй филтъра.
По отношение на вкуса - виж 1 и 2.
Аз лично пуша по цял ден. Като оставим на страна, че около мен постоянно има лули, нося в себе си поне 2. Едната в джоба, обикновено наполовина изпушена, а втората в калъфа с тютюна. Ако съм с чанта, вероятно ще имам поне още една и някоя дето съм я заблавил и в момента я търся. Номерът е да има лули навсякъде.
С тютюните е още по-сложно.
Като излизам сутрин си проверявам калъфа, за да видя колко имам от това дето го пуша в момента. Добре де, ама като изляза ми се допушва, това което не съм взел в себе си. (Принципът е същия - първо свършва това, което си поръчал пробно и малко, но е излязло много хубаво и супер много ти се пуши точно от него.)
Та така, за да прецакам неволята и понеже ходя почти постоянно с чанта, освен калъфа в който има един бленд и една лула, взех че си оборудвах две кутийки от малките и си нося още два бленда. Ето сега не може да ме хване неподготвен  Ухилен
За да е съвсем сигурно, в офиса си "забравям" по някой пакет/кутия, торбе, за да не стане фал. Абе трябва мисъл да се влага, щото иначе страдаш.
Преди време бях дал на мой близък приятел една от моите лули. Естествено забравих, че е в него и като не я открих, реших, че запърви път съм успял да загубя лула.
Добре ама не щеш ли един ден влязох в бара, в който често ходехме тогава и я видях сложена на видно място най-отгоре, най-всредата на рафта с бутилките. Освен това я беше натъпкал с някакъв хубав тютюн. Изпуших, почистих, натъпках и му я оставих там като си тръгвах. Добре се получи, но затвориха бара, та си я прибрах.
Друг път излизайки с кучетата си загубих лулата. Търсих я много, но нищо. Прежалих я....
След поне седмица, случайно се разхождам на същото място - малка градинка до блока - и я видях забучена на един кол за някакво цвете, вътре имаше охлювче. Прибрах я, почистих дезинфекцирах, полирах и няколко дена по-късно я изпуснах ия счупих; събрах, направих нова сглобка, залепих и в момента пуша с нея....
леле как се отплеснах....
чао

Активен
asgard
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 40



Ел. поща
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2012, 02:32:21 »

Аз имам друг подобен въпрос, които ще задам направо тук. Напоследък много често ми се случва към края на лулата, да ми се пуши още (тя е приключила с пушенето, но не и аз). Понякога не ми се вади следваща, особено ако съм се настанил удобно в креслото и я допълвам още до половината примерно и я допушвам. Вреди ли това много на лулата, ако е така ще почна да си взимам 2 лули, когато се съмнява, че една няма да ми стигне една. Усмивчица

Това доколко вреди пушенето в току що изпушена лула е само въпрос на:
1. Начин на пушене - субективно
2. Какъв тютюн пушиш и накрая, но не на последно място
3. С филтър или без. Филтърните лули имат гадната способност да събират влагата между огнището и филтъра и дори в дървеното гнездо на филтъра в шийката. Последните две водят до понякога бавно понякога бързо разпадане и скапване на лулата. Ако пушиш филтърна лула с 9мм филтър, задължително поне я подсушавай след пушене (със салфетка например№ и сменяй филтъра.
По отношение на вкуса - виж 1 и 2.
Аз лично пуша по цял ден. Като оставим на страна, че около мен постоянно има лули, нося в себе си поне 2. Едната в джоба, обикновено наполовина изпушена, а втората в калъфа с тютюна. Ако съм с чанта, вероятно ще имам поне още една и някоя дето съм я заблавил и в момента я търся. Номерът е да има лули навсякъде.
С тютюните е още по-сложно.
Като излизам сутрин си проверявам калъфа, за да видя колко имам от това дето го пуша в момента. Добре де, ама като изляза ми се допушва, това което не съм взел в себе си. (Принципът е същия - първо свършва това, което си поръчал пробно и малко, но е излязло много хубаво и супер много ти се пуши точно от него.)
Та така, за да прецакам неволята и понеже ходя почти постоянно с чанта, освен калъфа в който има един бленд и една лула, взех че си оборудвах две кутийки от малките и си нося още два бленда. Ето сега не може да ме хване неподготвен  Ухилен
За да е съвсем сигурно, в офиса си "забравям" по някой пакет/кутия, торбе, за да не стане фал. Абе трябва мисъл да се влага, щото иначе страдаш.
Преди време бях дал на мой близък приятел една от моите лули. Естествено забравих, че е в него и като не я открих, реших, че запърви път съм успял да загубя лула.
Добре ама не щеш ли един ден влязох в бара, в който често ходехме тогава и я видях сложена на видно място най-отгоре, най-всредата на рафта с бутилките. Освен това я беше натъпкал с някакъв хубав тютюн. Изпуших, почистих, натъпках и му я оставих там като си тръгвах. Добре се получи, но затвориха бара, та си я прибрах.
Друг път излизайки с кучетата си загубих лулата. Търсих я много, но нищо. Прежалих я....
След поне седмица, случайно се разхождам на същото място - малка градинка до блока - и я видях забучена на един кол за някакво цвете, вътре имаше охлювче. Прибрах я, почистих дезинфекцирах, полирах и няколко дена по-късно я изпуснах ия счупих; събрах, направих нова сглобка, залепих и в момента пуша с нея....
леле как се отплеснах....
чао



Филм  Ухилен
Активен

Не всичко, което има две бузи е лице !!!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #17 -: Декември 01, 2012, 05:40:11 »




[/quote]

Филм  Ухилен
[/quote]

 :)Филм,ама си е така...Няколко лули винаги с теб,няколко вида тютюн,четири-пет лули на работа....Хаос
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #18 -: Декември 01, 2012, 07:28:46 »



Филм  Ухилен
[/quote]

 :)Филм,ама си е така...Няколко лули винаги с теб,няколко вида тютюн,четири-пет лули на работа....Хаос
[/quote]

Хаос, хаос, ама кеф....аз вече и в колата имам лулица...
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 01:06:55 от Cefy » Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #19 -: Декември 02, 2012, 12:54:42 »

МАНИАЦИ !!! Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: Декември 02, 2012, 08:27:08 »


 :)Филм,ама си е така...Няколко лули винаги с теб,няколко вида тютюн,четири-пет лули на работа....Хаос
[/quote]

Хаос, хаос, ама кеф....аз вече и в колата имам лулица...
[/quote]
Забравих да кажа за колата....ама хайде друг път, че е дълго.
Само ще спомена, преди да си купя Волвото, всички които гледах повече от 1 година, бяха оценявани така:
1. Удобни ли са седалките - тук отпадат 90% независимо от ценовия клас
2. Комби, това даже е на първо място
3. Има ли пепелник
4. Около пепелника има ли място за лулата
Останалото всички сме го правили там двигатели и пр.
Ама на номер 4 отлитат всички от Мерцедес до Лада (добре де не съм гледал Лада, ама така и така я знам)..

Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #21 -: Май 09, 2013, 02:04:27 »

според мен не би следвало да навреди, ако не прегряваш лулата - ако си докарал до хладен и приятен дим. Но ако така или иначе си я прегрял, следва, че само ще я насилиш допълнително.
тук по-сведущите ще кажат, ама то затова си има комплекти от по 14 лули - за всеки ден от седмицата за сутрин и вечер.
иначе и аз като захапя една лула и маса време само нея ползвам, ама...
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!