PipeZone PipeZone
Май 03, 2024, 11:30:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Тютюнопрепоръка за начинаещ  (Прочетена 4802 пъти)
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« -: Юни 18, 2013, 08:18:07 »

Бидейки до скоро пълен непушач, реших да опитам да разпускам с лула в уста. Е, току що загасих третата си лула с Erinmore Mixture и нещо определено не ми допада. По начало бях предубеден към ароматиците, но имайки предвид тукашния пазар реших да опитам с този. Разбира се, съвсем възможно е да не пуша правилно или вкусовите ми рецептори все още да се чудят какво очаквам от тях, но не усещам никакво тяло в този тютюн, а единственият аромат е леко кайсиев нюанс идващ при леко закашляне след пушене.
Та, дайте препоръка за английски тютюн за силно начинаещ. По това което чета по ревютата много ми се иска да опитам някой балкански микс, но ми се иска и да намаля шансовете си да се отвратя от твърде много латакия.
Наясно съм със субективността на подобен съвет, така че просто хвърляйте предложения, накрая пак аз ще избирам.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Юни 18, 2013, 09:51:23 »

Трето пълнене в нов царевичак - още не си го разработил. Предполагам, че тъпчеш силно много влажен тютюн и пушиш бързо и затова не усещаш аромат. Може и да греша (няма да е за пръв път), ама ако огнището на лулата е повече от леко затоплено, значи проблемът е в теб. Пробвай следното - разстилаш на салфетка една доза от тютюна и оставяш за половин час да изсъхне - трябва да е сух на допир, но да не се натрошава лесно. Изсипваш тютюна в лулата до горе и натъпкваш с пръст съвсем леко - да слегне 3-4 мм от ръба и допълваш с тютюн. Трябва да пружинира леко като го натискаш. Палиш, пуфтиш и ако почне да ти грее много лулата (повече от леко затопляне на огнището) спираш и оставяш да изстине. Иначе за латакиева смес - то тя е само една в България - Давидоф Роялти. Инглиш Микстчър на същата фирма не е Английска смес, както го разбираме тука - вирджиния, латакия и ориенталци.

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
blubar
Jr. Member
**
Публикации: 67



« Отговор #2 -: Юни 20, 2013, 08:18:51 »

Мдам, pinhead прав си. Изглежда грешката е в мен - колкото и бавно да опитвам да пуша, огнището неминуемо започва да пари около тютюневото въгленче което се образува отгоре. Тютюна не е влажен, така че по-скоро ще се уча да пълня по-малко и да пия на малки глътки.
Активен

Една лавина се натрупва снежинка по снежинка, усмивка по усмивка, обида по обида, жест по жест.
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!