PipeZone PipeZone
Май 03, 2024, 09:29:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Странен въпрос.  (Прочетена 7879 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Февруари 19, 2015, 05:23:09 »

Една колежка тука излезна със странна молба. На детето й се появило нещо на кожата, и доктора й казал да го намаже с катран от лула. Това смърдливото лепкаво дето се събира по лулата. Напоследък много са странни докторите, защото днеска и на жена ми доктора казал белега от секциото да го маже с меча мас, за да се заличил. Но както и да е, да се върнем на темата.

Тя понеже само мене ме познава като единствен човек който пуши лула, се надява аз да й предоставя от въпросната субстанция с която да стане номера. Аз обаче малко си падам педантичен по отношение на лулите, и след секо пушене пердаша с 96 процентов етанол и ги чиста докато не замирише на море и цветя. При мене много ама много трудно да се задържи такова нещо. Знам че ще ме плюете за тая ми практика, но за мене това е любимо занимание да си ги чистя с клечки за уши, шомполчета, салфетки (даже имам едни специални от Кауфланд къде ги купувам само за това) и етанолов спирт.

Не ми е проблем да изпуша 6-7 лули без чистене едно след друго за да помогна на колежката, но как да събера достатъчно катран който да не се засуши и в какво да го сложа така да може да се транспортира и да се изпоолзва, балимумамата.

Ако некой има идея да пише щото аз немам наистина. Пък искам да помогна на колежката, все пак хора сме.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2015, 06:44:20 »

Майна, що се гъбаркаш с нас бре? Или искаш целокупно (сиреч, на целия форум) да ни върнеш заради вчерашната музика и фрустрацията по червенокосото миньонче? Бай дъ уей, аз първи си я заплюх, та къде се буташ?!? Ако пък си искрен и наистина решен да помагаш, то у аптеките продават едни шишенца... За фека.... проби за в детската градинка. И лъжичка си имат. А вместо меча мас, продават едни мазила за белези. Дето имат заешка мас в тех...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2015, 06:45:57 »

Майна, що се гъбаркаш с нас бре? Или искаш целокупно (сиреч, на целия форум) да ни върнеш заради вчерашната музика и фрустрацията по червенокосото миньонче? Бай дъ уей, аз първи си я заплюх, та къде се буташ?!? Ако пък си искрен и наистина решен да помагаш, то у аптеките продават едни шишенца... За фека.... проби за в детската градинка. И лъжичка си имат. А вместо меча мас, продават едни мазила за белези. Дето имат заешка мас в тех...

Серьозен съм напълно.

В случая дай акъл как тоя катран да се настърже от лулата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2015, 06:52:26 »

Цитат
то у аптеките продават едни шишенца... За фека.... проби за в детската градинка. И лъжичка си имат.
Те!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2015, 07:56:49 »

Цитат
то у аптеките продават едни шишенца... За фека.... проби за в детската градинка. И лъжичка си имат.
Те!

Претполагам че най много ще се насъбере във филтърна лула бес филтър или обратен калабаш, какъвто немам. В нормален калабаш трудно ще се насъбере, щото е голема площ.

Имах едно време Петерсон систем, събираше в камарата майка си и баща си, не моеш я очистиш само слет едно пушене, но тая я размених с чичо Лео за друга.

Та с което располагам в момента е само обикновена филтерна и там би требвало да се понасъбере некаква критична маса. С тънкия инструмент (благодаря за който) да кажем че мога да настържа.

Обаче от там във въпросното канистърче, нема ли да се размаже и нищо накрая? Дали да не капна една капчица спирт за да разтвори катрана и да е убодно за мазане?

Давайте акъли щото немам идея а съм обещал на женицата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2015, 10:52:58 »

Направо купувай един такъв контейнер и утре на срещата всички присъстващи да минат през ОТК-то... За нула време ще събереш количество.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2015, 02:20:06 »

Катран си събери, колкото можеш в някакво контейнерче и можеш да капнеш капка спирт, чист, за да се поразтвори. Можеш да капнеш и капка вода, ама със спирт май ще е по-добре.

Вземи довечера снопче клечки за уши и почвай да чистиш на всички лулите довечера.

Хрумва ми и друго, но не знам дали е релевантно.
Пепелта в края на лулата съдържа доста катрани и тютюн обикновено. Може и тази субстанция да се използва с малко рареждане и прочистване от едрите части.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2015, 02:41:29 »

А може да си вземе памучни перца за чистене, Ронсън примерно, и първо с тях да мине лулата, ама без спирт. После съхраняваш в стерилна епруветка с капачка и те така. След туй, директно апликираш с така създадения апликатор...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2015, 05:09:27 »

Мислих си също и със такава сламка, вместо с перце за чистене, за да не полепва а да се настръгва един вид, и после с капка спирт втечняваме или нещо подобно.

При всички положения се заинтересовах че ми стана интересно и на мене една такава тривиална задача как може да се окаже толкова трудна.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2015, 09:17:19 »

Трудна е за съвременните пайпъри, обсебени от манията за абсолютна чистота на лулите си. Дъртите байчета само биха се изсмели пренебрежително из под мустак... Само от една тяхна лула е можело да се изгребе материал, колкото за няколко чавета.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!