PipeZone PipeZone
Май 03, 2024, 07:01:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14
  Изпечатай  
Автор Тема: Да споделя и аз  (Прочетена 115943 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #165 -: Октомври 10, 2015, 05:44:44 »

Ориенталците се усещат превъзходно Намигване



« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 08:18:44 от ozzy » Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #166 -: Октомври 10, 2015, 05:56:30 »

Дълго време си мечтаех за морска пяна и ето на.Купена от Мармарис и начената в турски ресторант в компанията на йени ръкъ и ориенталски салтанати.



« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 08:05:26 от ozzy » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #167 -: Октомври 12, 2015, 06:05:37 »

Те хубави тея пьни ама защо винаги са с глави на някакви Паши и султани . Трябваше друга форма да вземеш
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #168 -: Октомври 12, 2015, 11:27:59 »

Екстра си е феса.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #169 -: Октомври 12, 2015, 03:07:14 »

Абе хубав фес , ама като се сетя че 5 века са ни клали и е...и и не ме кефи вече ха ха ха
Иначе е хубава да .
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #170 -: Октомври 12, 2015, 08:57:33 »

Руско,мисля,че си в голяма заблуда.Това не е турчин а германец.Следващия кмет на Лайпциг.
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #171 -: Октомври 13, 2015, 12:29:58 »

А и яките кланета към края на робството не са от турците... питайте бате ви Лео.
Активен

Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #172 -: Октомври 21, 2015, 08:29:41 »

 Възможно е и да не са, но са толерирани от тях - демек друг им върши мръсната работа, щото по туй време, Османската Имприя се стреми да се интегрира в тогавашна Модерна Европа.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #173 -: Октомври 22, 2015, 06:40:01 »

Забравих да спомена една подробност.На другия ден,след като купих "феса",на кутията на дъното намерих надпис от който ми прелоша.made in china.Гледах и не вярвах.На капака имаше надпис "Sanda".Порових се в интернет и се оказа,че това си е китайска луларска манифактура,която продава по десетина долара парчето.Още повече се притисних,но когато взех да търся изображения,не видях нито една от морска пяна.В последствие от Ози разбрах, че се продават в кожени калъфи.
Според мен продавача просто не е намерил калъфа,защото доста време го търси.Резбата е много прилична.Изобщо не прилича на китайче.
Възможно ли е да е менте?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #174 -: Октомври 22, 2015, 07:14:04 »

Цитат
...Възможно ли е да е менте?...
Абсолютно! Че кога в Турция са се продавали лули от морска пяна под път и над път?!? А и ти си неверник, рая - що да не те изгъбаркат с некое китайче гадните чалми?  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #175 -: Октомври 22, 2015, 08:48:49 »

Лулата е купена от марината,където се продават много качествени стоки.Избора беше от 15 лули и всичките с прекрасно качество на резбата.Не е от "път и над път".Имаше  Stanwel,Big ben,Vauen и т.н.Не знам какво да мисля,но каквато и да е истината,лулата е направена качествено.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #176 -: Октомври 22, 2015, 08:56:50 »

Калине,вината си е моя-забравих да ти кажа какво открих.Китайците продават под името меершаум някакви порцеланови лули с класически форми,Но в никакъв случай резбовани.За произхода бъди 100 % сигурен,лошото е,че трябваше да си изчакаш намирането на калъфа.Сега съхранението ще е малко проблемно ,но...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #177 -: Октомври 22, 2015, 09:39:24 »

От какво ги предпазва калъфа?
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #178 -: Октомври 23, 2015, 08:43:50 »

На моя султан от редовно пушене му се изправи мундщука и сега не влиза в кожената кутийка . Знам сега мръсници такива какво ще ме съветвате , ама сериозно ме интересува как да го огъна без да го прегрея или пречупя !
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #179 -: Октомври 23, 2015, 10:35:57 »

А от какъв материал е мундщука? Принципно, би трябвало да е акрил - начи, най-безопасно е да му навреш едно перце за почистване в канала и да го топнеш във вряща вода. Ся, акрила не е като вулканита, да омекне постепенно. Седи си твърд до последно и изведнъж става мек, та трябва да се внимава. И не топи целия мундщук, само частта която ще се огъва. И лееееко, леееко, без грубости... Ако пък е вулканит тоз пусти мундщук, най-лесно е със запалка да нагрееш от разстояние, без пламъка да докосва материала и непрекъснато да го движиш. Трябват ти 4-5 минути да омекне хубаво. Огъваш колкото трябва, фиксираш чрез третиране със студена чешмяна вода и полираш за естетически завършен вид.

P.S. За най-добри резултати, може да си пуснеш некое концертно изпълнение на Майлс Дейвис и да си сипеш чаша-две-три хубаво вино...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!