PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 08:35:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Briar, meerschaum or Corncob?(или друга?)  (Прочетена 12682 пъти)
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« -: Януари 26, 2016, 05:24:28 »

Мисля, че няма тема за туй?

Е от заглавието, кой тип ви е любим и защо?
« Последна редакция: Януари 27, 2016, 02:05:29 от Nikolay » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Януари 26, 2016, 07:19:47 »

Мисля че нема нужда да се обясняваме. Корн коб форева!


Между другото, мисля че ти липсват морта и теракота.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #2 -: Януари 27, 2016, 01:48:35 »

........и черешовото топче .
Активен

Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #3 -: Януари 27, 2016, 02:08:59 »

Не зная що се ограничавате до заглавието, стана голЕма олелия в другата тема за плюсовете на единия вид, за конденза на другия, за туй-то на третия... абе много шум - та реших да ви направя тема да си мерите мундщуците.

Добавил съм "(или друга)" щот то верно много видове, но пък тия май са най-коментирани. Всеки му на сърце някаква, току излезе некой и каже "Аз съм Спартак!" или пък "нема я жеуезната, дека е желуезната лулъ, не си я включил!".
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Януари 27, 2016, 05:47:26 »

То като стане мортал комбат в една тема трудно се премесва в друга. Освен Ози ако не го премести (от единия крачол в другия) заради офтопик и спам.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 30, 2016, 09:55:39 »

Ами аз нямам ,добър опит ,със корн кобовете ,като нормална лула , по простата причина , че нещо прегарят доста бързо .
На второ място са доста умирисващи се , тоест ако го усмърдиш ,не става да го напоиш със спирт и със сол или така нататък ,понеже се отварят и изтърбушват
Жоро Попай беше забравил един коб във работилницата, като бях вкарал новата партида мокър бриар вътре ,и от влагата във въздуга се беше отворил и изкривил и надул от едната страна .
Аз лично имам 2 прегорени коба и при пушене всеки ден или през ден , имам един който ми се отвори огнището на 22 мм за около 2 месеца и половина
Доста са крехки и нетрайни , още повече , че ако идете на обществено място с какаляшката в уста и хората започват да се подсмихват - проверено е
Докато са нови дават много чист дим и сух но доста бързо свършват според мен кочаните
Мершаума съм опитвал 3  4 различни лули и вложките не са били така успешни както цялата лула от мершяум , но пак има един специфичен вкус и той се умирисва от компотите
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Януари 30, 2016, 01:46:55 »

Ами аз нямам ,добър опит ,със корн кобовете ,като нормална лула , по простата причина , че нещо прегарят доста бързо .
На второ място са доста умирисващи се , тоест ако го усмърдиш ,не става да го напоиш със спирт и със сол или така нататък ,понеже се отварят и изтърбушват
Жоро Попай беше забравил един коб във работилницата, като бях вкарал новата партида мокър бриар вътре ,и от влагата във въздуга се беше отворил и изкривил и надул от едната страна .
Аз лично имам 2 прегорени коба и при пушене всеки ден или през ден , имам един който ми се отвори огнището на 22 мм за около 2 месеца и половина
Доста са крехки и нетрайни , още повече , че ако идете на обществено място с какаляшката в уста и хората започват да се подсмихват - проверено е
Докато са нови дават много чист дим и сух но доста бързо свършват според мен кочаните
Мершаума съм опитвал 3  4 различни лули и вложките не са били така успешни както цялата лула от мершяум , но пак има един специфичен вкус и той се умирисва от компотите

Руско,нещо не правиш като хората...Колеги са ми виждали 6-7 годишния Джентълмен/няма да споменавам тези,които пуша на работа/-в уникална кондиция е,въпреки ,че ми е бойния кон.Пуша го често,с него тествам тютюни,бе въобще-да не си на негово място. Ухилен Дето казват-да не си кон при циганин,и царевичак при бате ти Спас/перифразирам/.Но без майтап-издържат много,а чудно ми е и как си успял да разшириш огнището.При мен на две седмици дупката отива къде 14 мм.,и римерчето действа.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 30, 2016, 04:09:05 »

Царевичака е боец!Имам 4 годишни и по тях няма никакви поражения.Не знам Руско какво ги правиш?
Активен
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #8 -: Януари 30, 2016, 08:56:38 »

Вече съм направил стъпки към придобиване на царевичак, та като пристигне ще споделя впечатления. Очакванията са ми високи, тъй като 98% от вас го хвалите, та ще видим!
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #9 -: Януари 30, 2016, 09:21:31 »

А бе ако царевицата беше нещо извънземно, бриара дали щеше да се продава вообще?
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #10 -: Януари 30, 2016, 10:53:02 »

А бе ако царевицата беше нещо извънземно, бриара дали щеше да се продава вообще?

Ако лулата има толкова много предимства пред цигарата, то цигарата щеше ли да се продава?
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #11 -: Януари 31, 2016, 12:42:41 »

Колега, едно е да сравняваме ябълки с ябълки, съвсем друго е ябълки с тикви. Та в тоя ред на мисли аналогията се е загубила някъде.  Намигване
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #12 -: Януари 31, 2016, 01:25:09 »

Напротив, просто ти давам пример за друго, къде е печалбата, в бриара или в корнкоба? Сега изобщо не казвам, че корнкоба е по-добър, та още не съм го пробвал и съм сигурен, че един качествен бриар е също толко хубав не само за окото но и за сетивата. Съвсем друго имам напредвид, но е излишно да се впускаме в мисли, които не знаем до какво ще ни доведът накрая. Забележката е уместна и я приемам.

Естествено че трябва око да пипне, ръка да види, а в тоя случай уста да вдиша, не твърдя нищо, и макар да казах, че имам високи очаквания, това не значи, че очаквам нещо извънземно или да се потопя в екстаз и хармония веднага щом пробвам царевицата, аз като цяло подхождам винаги с нотка на песимизъм към хваленията на другите с цел сам да си дам сметка за нещо и да не се ръководя от всеобщото мнение(въпреки че в повечето случай и аз стигам до подобни заключения).

Ще се въздържа, както досега да давам ревюта и подобни за неща, които отнемат много години на опит, но отделни мисли и разсъждения на никого не вредят и пречат, а и придават малко виталност тук и там на форума.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Януари 31, 2016, 11:59:02 »

Всеки материал си има характерните особености.Не говоря за последващите разновидности в шейпа и инженеринга.Повечето лулари си имат налични и бриарови,и царевични,и меершаумови лули.Всяка е различна,и всеки намира това,което търси.Според мен,нищо не намират  тези,които виждат в лулата само и единствено алтернатива на цигарите,начин да удовлетворят никотиновия си глад.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 31, 2016, 01:04:33 »

Ами какво да ги правя бате Спасе , хич не им цепя басма - направо ги цепя . А на лули не робувам , направо ги разсипвам - стържа ги постоянно и ги пуша жестоко понякога ха ха ах а
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 07:44:10 от rusen plovdiv » Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!