PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 12:13:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Изгорели лули  (Прочетена 17814 пъти)
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #15 -: Януари 21, 2013, 10:00:28 »

Трудно ми е да дам отговор на този въпрос. Във времето съм пушил най-различни тютюни, наистина предимно ароматици, избягвам мокрите и не мисля, че това с изгарянето се получава от определена марка.
« Последна редакция: Януари 23, 2013, 09:20:46 от лулист » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #16 -: Януари 21, 2013, 10:31:10 »

 :)Да се изложа и аз(да направя изложение по темата,де).Според мен на първо място при прегаряне се нареждат промените в тютюните.Има огромна разлика  в смесите,продавани тук,в сравнение отпреди 10-тина години-здраво химия.Не се ли адаптира пушачът към новите условия-да пише лулата бегала.На второ място-каверните или кухините в материала.Ако прогара се хване на време,след пломбиране лулата се пуши без проблеми и без срокове.Имам три или четири,които пуша почти всеки ден,а са пломбирани преди две три години.На трето място ще засегна лулите с филтър-не наличието на разни кухи камери,задържащи влагата и катраните са причина за изгарянето на чашката(и то обикновено около димния канал и над него),а лошата хигиена на пушещия.Иска ли да ползва дълго такава лула-пушене един път на ден(според мен най-добре на два ),като след всяко пушене тотално почистване.Перца,разтвори,когато трябва римерене.Назори ли се филтрова лула,заминава.
Жоро е виждал изгорял Стануел,че и модел на 2004.Репликата,дето ми я направи е в пъти по-качествена от оригиналната чашка.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Януари 22, 2013, 09:50:30 »

Хаха - странно що така, но всички майстори лулари /примерно/ абсолютно ненавиждат царевичните лули... Пък царевичака всъщност си има бая достойнства и в някои отношения е по-добър от брайър. А в други не е... Но за едно си прав - това е лула за пушене, не за любуване.

Поздрави.
Не ги ненавиждам, просто не ги харесвам. Изглеждам ми недодялани и дори грозни, като изобщо не включвам в сметката  отвратителните мундщуци. Не мога да се надвия и да пробвам дори, сякаш ще се самонапсувам или нещо такова.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #18 -: Януари 22, 2013, 09:55:24 »

:)Да се изложа и аз(да направя изложение по темата,де).Според мен на първо място при прегаряне се нареждат промените в тютюните.Има огромна разлика  в смесите,продавани тук,в сравнение отпреди 10-тина години-здраво химия.Не се ли адаптира пушачът към новите условия-да пише лулата бегала.На второ място-каверните или кухините в материала.Ако прогара се хване на време,след пломбиране лулата се пуши без проблеми и без срокове.Имам три или четири,които пуша почти всеки ден,а са пломбирани преди две три години.На трето място ще засегна лулите с филтър-не наличието на разни кухи камери,задържащи влагата и катраните са причина за изгарянето на чашката(и то обикновено около димния канал и над него),а лошата хигиена на пушещия.Иска ли да ползва дълго такава лула-пушене един път на ден(според мен най-добре на два ),като след всяко пушене тотално почистване.Перца,разтвори,когато трябва римерене.Назори ли се филтрова лула,заминава.
Жоро е виждал изгорял Стануел,че и модел на 2004.Репликата,дето ми я направи е в пъти по-качествена от оригиналната чашка.

Ози, хигиената си е хигиена, но просто има много недостъпни места, които не могат да се достигнат с конвенционални средства или изобщо не могат да се изчистят добре. Не можеш да си представиш дори, Калин има известни наблюдения, колко много филтърни лули ми минаха през ръцете и нови и стари. Старите имат винаги един и същ проблем - описаният, разбира се с малки вариации, като например пробита чашка в дъното май беше с пирон.
Друга причина може да бъде ползването без филтър. Тогава потокът на дима ще се засили значително при смукване и може да изгори около отвора в огнището.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Януари 22, 2013, 09:56:37 »

В значителна степен се потвърждава теорията ми, че основния проблем са тютюните. Е може би и в добавка причина да са филтрите в лулите, но тя не би могла да бъде основна, тъй като отново повтарям имаше изгорели и стари лули без филтър.  Абсолютна истина е, че преди 2000 г. нямам изгоряла нито една лула, независимо дали с филтър или без филтър, което е малко повече от 20 години пушене. Вярно е, че човек на последно място търси вината в себе си, но това са фактите.
Лули без НИКАКЪВ филтър или с метален. Металният филтър работи по същия начин като другия. Тук изглежда най-голяма роля играят тютюните. Сега са си химия, преди дори 10 години определено бяха други.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #20 -: Януари 30, 2013, 08:39:09 »

Винаги съм знаел,че в мен има нещо "тевтонско" и сега съм сигурен,че това е любовта ми към лула с филтър Ухилен "Лулите с филтър се харесват май само в Европа и то в частност в Германи"цитат от Жоро.А сега сериозно по темата.За мен основното е начина на пушене.Ако се сещат Жоро,Климент и Станимир на едно събиране Панев изгори лулата си пред очите ни.Беше без филтър и ако не се лъжа "Петерсон".Той винаги пушеше до край и хвърляше съвсем малко бяла пепел.А до колкото знамем от него,това не е единствената.За Лулист едва ли това е причинита,поради дългият му стаж,така,че остава шупла или тютюн.Аз пуша предимно с филтър и смея да твърдя,че никога не ми се загрява лулата,камо ли да прегори.Но никога не пуша до край и изобщо не ми дреме,че гасне.Дори най ми е приятно да дръпна няколко пъти и да я оставя за 5 минути и после пак.В резултат на това нямам нито една "язва ".Друго си мисля,че ако е стара лулата и редовно е чистена може би изтънява и в един момент и идва времето.

Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2013, 08:55:30 »

Извинявам се че повдигам темата от нафталина, но мисля че знам причината за изгарянето на лулите на господин лулист. Тя се нарича Пропилен Гликол. От доста време насам това нещо се използва за овлажнител, тъй като не изпарява и може да държи тютюна влажен за по-дълго време. Не е отровен, но топлинната му проводимост е по-голяма от тая на водата и заради филтъра се задържа основно там където не трябва. За съжаление на днешно време тютюни за лула без пропилен гликол прави само и единствено Максим Енгел който блендва всичко ръчно и винаги по оригиналните рецепти до най-малките подробности от края на 19 и началото на 20 век когато Compton's of Galashiels е бил доставчик на тютюни за лула на армията на нейно величество. Неговите тютюни обаче са скъпи, и се чака и до 3 месеца. И ако имаш щастието да ти изпрати все пак, може да се окаже че ще ти прати само 2 от 4-те бленда които си му поръчал, с обяснението че тези партиди не са му излезнали както трябва, и ще ти ги прати като станат готови. Усмивчица За тях гарантира че няма никакъв пропилен гликол. Контрола на качеството е убийствен и безкомпромисен. Ако някога имате възможност опитайте от тютюните му. Върха на всичко което съм  пушил през живота си. Неговите тютюни са върха, след което сто места надолу празно, и почват вече другите Усмивчица

http://tobaccoreviews.com/brand_detail.cfm?ALPHA=C&BID=271
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #22 -: Октомври 06, 2013, 09:07:27 »

Това е едно приемливо за мен обяснение.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!