PipeZone PipeZone
Май 14, 2024, 01:01:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Питане; "Wild cut" тутунь - като как се тъпче и пуши?  (Прочетена 9594 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« -: Март 09, 2014, 11:51:13 »

  Разполагам с "Thomas Radford" Sunday's Fantasy.
 Описан е като 'уайлд кът" и '"гранулат". И ми е проблем да поддържам равномерно горене.
Не знам, дали идва от големите късове, или не го пълня както трябва. Даже и да добия голяма запалена площ, надолу неминуемо бяга в една, или друга посока. След първата трета се започва едно гаснене и палене... А бе, голям бой пада!

Лошото е, че от тия нескончаеми "огневи" процедури, вдигам температурата и става определено неприятно.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Март 09, 2014, 01:16:51 »

Не е безкрайно лош ароматик, ма верно е капризен. Чини ми се, ще да е най-лесно просто да смениш тютюна...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Март 09, 2014, 02:05:31 »

Pudsu6i go dobre i 6te stane nomera.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #3 -: Март 09, 2014, 05:18:06 »

Pudsu6i go dobre i 6te stane nomera.

Не съм се сетил ! 
Ще пробвам.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #4 -: Март 10, 2014, 07:25:45 »

Познавам го добре преди ми беше любим . Наистина е доста влажен изсуши го и го стрий за да върви равномерно , иначе хапе здраво иска баааавно пушене .Аз му добавях малко колтс вътре и гореше меко и равномерно , съвсем различен тютюн става . Ама това дивото нарязване си е главобол затова - или с ножицата влажен или като поизсъхне ще се пострие ама не на прах де . Също от кесинга втърдява вътре като изгасне не трябва да се тъпче изобщо - рехавичък със стръскване на лулата и стрит и лееко сипкаш и е страшен ама ако го напънеш ще си превързваш езика .
Ако харесваш такъв тип тютюн вземи си Алсбо Блак Най доброто на пазара тук е  ще го забравиш Томас радфорд Или Брукфиелд пак на Полш табак ама по трудно се намира иначе е приличен . Еринмор е също добър ама има доста кентъки барли вътре и не е за начинаещ хапе си .
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 10, 2014, 07:46:38 »

И още нещо да споменеме, тоя тутун е никотинова бомба. При интензивно вдишване през носа, може да ти се завие свет. По-силно никотинов от тоя само и единствено черното ХХ въже на Сам Гавит.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Март 10, 2014, 08:03:00 »

Чакай малко бе, съвсем се обърках - за Неделната Фантасмагория ли говориш, че е силен? Щото от тука споменатите май всичките са едни леки, леки и напарфюмирани...

П.С. В кой Еринмор има кентъки - в миксчъра ли? Нема такъв филм - гаден кевъндиш има, ма и следа от кентъки няма там...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 10, 2014, 08:04:38 »

Чакай малко бе, съвсем се обърках - за Неделната Фантасмагория ли говориш, че е силен?

Неделната да.

На никотин мамата си трака.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #8 -: Март 11, 2014, 11:29:47 »

за Еринмор сместа говоря лентовидната нарезка - силен си е и има поне 60 % бюрлей и кентъки вътре , няма как да го объркам , минато е на светъл кавендиш датски кавендиш мисля ама е фрашкан вътре Еринмора със кентъки не мога да го объркам .Има е малко тъмен кавендиш , но за мен Еринмора е повече скотиш отколкото датска смес. Мен ме хапе по езика здраво кентъкито и има специфичен вкус . Не мога да го объркам във Три нънс има ама по малко и доста по качествено и отлежало , във други монети също и във бърлей делайт и във супериор роунд слайсес на Нюминстър го има  и във  куб кът на Питър Стокбуе . Имало го и във Ескудото ама по малко ама аз не съм го опитвал
Усещам го винаги понеже го харесвам много като вкус ама ме гори винаги щото съм палав а то си иска респект при пушене. Хем знам , че ще ме боли езика , хем се кефя на бърлей и кентъки . Мисля че и във пурите го слагат или е подобен сорт тютюн , щото вкуса не мога да го объркам .
Най добрата имитация на Еринмор флейката даже за мен е по добър от Еринмор флейк е Мак Барен Микстър флейк - същия вкус и аромат само дето е по меко и има повече вирджиния вътре . По тежката версия на Луксури туист флейк на Питър Стокбуе .
Онова само е с повече кавендиш и химия вътре . Иначе на Мак Барен Микстър флейка е Скотиш мисля като нейви флейка ама със бърлей вътре и малко кавендиш от черния . Определено много по добра версия от Еринмора - може да се пуши по цял ден и на никотин е по нормално от Еринмора и ако загрее , щото то кентъкито загрява не променя вкуса както става със Луксури туйст флейката на Стокбуе - нея ако леко я прегрееш и необратимо си променя аромата и вкуса . Всъщност не съм пробвал друг тютюн дето така да се прецаква при загряване . 
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #9 -: Март 13, 2014, 10:03:08 »

 След първта порция "радфорд" прекарах и една "Alsbo Black. Стори ми се по - остър.
 Междувременно прекарах през пещща и няколко флейки "Mac Baren " вирджиния - хареса ми, въпреки че беше определено силничък !
 Само дето нямам идея, откъде да се сдобия със последния....
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 14, 2014, 07:05:33 »

Щом Алсбото ти се е сторило остро а Вирджинските флейки на мак барен силни или пушиш бързо много или си фен на меимоверно леките тютюни . Пък може и да не си прегорял още . Намери начин и от по резливия тютюн да намериш златната среда при пушене .Всеки тютюн си има Плюсове и минуси ./ Само на Грегори Пийз нямат минуси / Пробвай по различни начини да го пушиш в различни лули , докато намериш златния вкус - лулата в която няма да го познаеш че това е този тютюн . Намериш ли го това във всеки тютюн ще се наслаждаваш неимоверно на бленда за който си успял да намериш начина за пушене.  Междувременно се упражнявай да пушиш бавно наистина и да поддържаш тютюна в лулата си равномерно запален на щялата площ , лулата възможно ной хладна , а не гореща и да поддържаш горенето с равномерни темпове  за да усетиш промяната във вкуса на тютюна във всяка част на огнището .
Ако започне да те хапе и да пари спри остави лулата да изтине и в повечето пъти да изгасне и започни отново .Може да си изплакнеш устата за да охладиш и да махнеш киселината . Запали тютюна и дърпай бавно за да не качи темпераура пак.
Тая работа е ката в секса няма златна рецепта действаш интуитивно докато му хванеш цаката , и когато я хванеш започваш да го усъвършенстваш .Помни че лулата е удоволствие а не мъка , ако не ти е кеф а се мъчиш , спри остави даже хвърли , изчисти лулата и опитай по късно . Ама от всичко нервите вредят най много на пушенето на лула.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #11 -: Март 17, 2014, 09:11:22 »

 Ясно.
 Опитвам се. Дърпам юздата постоянно, има още какво да откривам.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!