PipeZone PipeZone
Май 17, 2024, 05:13:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Peter Stokkebye: Luxury Bulls Eye Flake - насипен  (Прочетена 8294 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Октомври 30, 2012, 05:32:51 »

Перфектния за мен тютюн!
Не ме питайте как си го поръчах и как дойде, но си заслужаваше...и дългото чакане и сериозните усилия...
Изключително балансиран и приятен тютюн!Изпъква сладката вирджиния, допълнена подобаващо от перике и кавендиш!
Среден по сила и много подходящ за ежедневна употреба според мен!Абсолютно ненатрапчив аромат!Усещам ядки и нещо ябълково като, че ли?! Определено има и цитрусови нотки! Играта на вкуса и аромата се променят при всяко следващо дръпване и затова не мога да преценя в началото, в средата, в края...разбира се тук има значение и пълненето, но аз предприех простия метод - намачкване на 2 монетки и пълнене...в калабаша се пуши страхотно и дълго, повярвайте ми!
Дойде с влажност готов за употреба, но едва ли е фактор в случая, след като е насипен и пътува в стандартния плик с цип.....!
На ръба съм да кажа, че е дори и по-хубав от Ескудото, но....ще се въздържа!Бичите очи е може би повече сладък, но.....Всеки с достойнствата си! Намигване
В малки огнища, като, че ли не могат да му излезнат всички достойнства, започва да гъргори, но се пристрастих и го пуша в повечето от ежедневните си лули и експериментирам!
Стана ми един от фаворитите!Препоръчвам с две ръце!


« Последна редакция: Декември 14, 2012, 09:56:53 от ozzy » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Февруари 09, 2013, 01:06:59 »

Колкото повече го пуша, толкова по-любим ми става!
Вече съм убеден, че ми е и по-любим от Ескудото дори, което почва да ми нацигарява!
(сърцевината на монетката дава тази приятна сладост, която я няма при Ескудото, а всъщност това си е черния кавендиш, който може и да се отделя, ако някой не харесва пък точно това му качество).
Абсолютно равномерен, балансиран и непретенциозен при пушене, няма голяма разлика при по-сериозно раздробяване на тютюна и пълнене на целите монетки в лулата.
Един от тютюните, които не ми омръзва!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2013, 06:33:39 »

Колкото повече го пуша, толкова по-любим ми става!
Вече съм убеден, че ми е и по-любим от Ескудото дори, което почва да ми нацигарява!
(сърцевината на монетката дава тази приятна сладост, която я няма при Ескудото, а всъщност това си е черния кавендиш, който може и да се отделя, ако някой не харесва пък точно това му качество).
Абсолютно равномерен, балансиран и непретенциозен при пушене, няма голяма разлика при по-сериозно раздробяване на тютюна и пълнене на целите монетки в лулата.
Един от тютюните, които не ми омръзва!


Тоа в средата не е ли Перике?
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Февруари 10, 2013, 12:34:32 »

На база скромния си опит имах двуумене какво е това черното в средата в края на краищата?!
Направих и съответния опит като отделих няколко сърцевини и ги изпушух отделно!Резултат - сладост, която не се пуши сама......все още съм чувствителен към перикето,в смисъл не го приемам и за това го усещам, когато е прекалено....а при тази смес почти не го усещам!Та според мен без да претендирам за достоверност, мисля, че сърцевинката е тъмен кавендиш! Перикето по презумция би следвало да е лютиво, в смисъл пепър вкус плюс смокиня...тук не го намирам! Споделете моля и Вашето мнение за да не живея в поредната заблуда?!
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2013, 04:41:58 »

На база скромния си опит имах двуумене какво е това черното в средата в края на краищата?!
Направих и съответния опит като отделих няколко сърцевини и ги изпушух отделно!Резултат - сладост, която не се пуши сама......все още съм чувствителен към перикето,в смисъл не го приемам и за това го усещам, когато е прекалено....а при тази смес почти не го усещам!Та според мен без да претендирам за достоверност, мисля, че сърцевинката е тъмен кавендиш! Перикето по презумция би следвало да е лютиво, в смисъл пепър вкус плюс смокиня...тук не го намирам! Споделете моля и Вашето мнение за да не живея в поредната заблуда?!
Май си прав и смокингпайпса така пишат явно аз съм бил в заблуда.
Има един бленд на маклеланд някакъв номер и broken perique flake . Преди време го бях поръчал и много ми хареса, пикантен киселичък много интересен, после след няколко години пак си поръчах и изобщо не ми хареса, как да си угодя сам дори не мога. Дълга време това ми беше еталона за Перике бленд, тако до се каже. После пробвах ... Ето това Bulk Tobacco: Gawith, Hoggarth & Co. Bulk: Louisiana Perique Flake  и много повече ми хареса, просто има по-малко Перике, но дискетата са още по-добри
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 30, 2014, 05:00:55 »

Усмивчица Дойде и моя тютюн .
Хубав ,но ми идва малко по пиперлив, остричък и определено трябва леко да го поизсушавам , че върви леко трудно и ми прави капка на дъното която шушне, клокочи .
Хубав е Усмивчица) все  едно че хапвам нещо пикантно , ще му свикна
Пуших го в калабаша  на ГЕЦ -покера
« Последна редакция: Януари 30, 2014, 05:04:05 от socrat_bg » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Януари 30, 2014, 05:10:03 »

Тоя е хубав вапер, ама кавендиша му дава некаква "датска" нотка като при ароматиците.
Ваперите требва да са като ст. Джеймс флейк на пример, или като Анивърсъри Флейк на харт и хоум. Ескудото също.

Кавендиша до сега мога да го трая само в ММ 965 на Дънхил.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2014, 09:00:31 »

eeem свят голям вкусове  всякакви . Ама и те се променят , преди любимец ми беше кавендиша , ама сега го недолюбвам , вече латакията е  номер 1 . А иначе във монетките тъмната сърцевина е от някакъв тютюн Дарк файъред кентъки , обработвано пушено отлежало кентъки за сила или боди както викат . Гледах един филм на Мак Барен и той обясняваше за правенето на монети - медальони .
А пьк ако харесвате по силни монетки опитайте Супериор роунд слайс на Сутлиф - много са хубави , имах удоволствието да опитам 3 Нънс или 3 монахини и мога да кажа че са невероятно копие , ако ли не и по добро от оригинала.
Здраве и удоволствие на всички колеги .
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!