PipeZone PipeZone
Май 17, 2024, 02:20:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Solani Aged Burley Flake (50g Made in EU, очевидно купувана от USA)  (Прочетена 5639 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« -: Април 01, 2014, 03:42:23 »

На последната сбирка се сдобих с 3 тютюна, които не бях опитвал отдавна или изобщо.
Dunhill flake отлежал, не става по-добър от неотлежалият. Нищо особено, откровено казано, хубав, малко ме дразни в гърлото и нищо особено.
Dunhill медальоните - отлежал, не съм го пушил още, ще докладвам, въпреки че е доста добре известен.
и Solani Aged Burley Flake също е отлежал, освен че е Aged, доста години.

Този тютюн ме изненада.
Не знаех какво да очаквам, не съм много по Burley смесите, НО
Ето снимка на тютюна.
https://www.dropbox.com/sc/bkk150x66eaeudk/B5TszbbiQD
Ароматът в кутията е превъзходен. Много наситен, но не тежък, от тези които ти се иска да си ги "душиш" дълго време.

Първата лула
Една флейка е достатъчна за средна към малка лула с камера 19 и към 30 мм дълбочина.
Запалва се равномерно и бързо. Мразя да паля по 100 пъти....
Гори равномерно и не много бързо.
Тази кутия е стояла доста, очевидно е, ако знаеш как трябва да изглежда "прясна" флейка. Малко са поизсъхнали, но явно я отварям точно навреме.
В първия момент ме подразни един аромат на .... ами на горящи храсти. Той обаче взе че изчезна безследно след няколко минути/дръпвания и на негово място се настани един приятен вкус на добре "препечен" тютюн.  Не знам защо, но тази е асоциацията, която правя. Добре опушен тютюн. ХМ.....
Разгоря се, горя приятно без да става много силен или неприятен и си изгоря безропотно до края. Кеф и половина.
Плътен вкус, димът не дразни по никакъв начин и в стаята мирише на .... не знам на какво ама е хубаво.

Втората лула
Дразненето с храстите го нямаше изобщо.
Същото горене и дори по-добро. Вкусът сякаш се отвори. Кутията преседя известно време ок 3-4 часа затворена, но вече разпечатана. Първата лула я напълних и запалих веднага щом отворих кутията!
Гори с такъв приятен аромат и вкус, че чак ми се прииска да напиша два реда по темата.

Много приятен вкус.
Не е прекалено силен, но не е и слаб бленд.
Чудесно равномерно горене.
Няма излишна влага, но не е и прекалено сух.
Аромат на добре препечен тютюн (това трябва да го патентовам Завърти очи)
Изключително мек и балансиран бленд.

Препоръчвам с две ръце, който намери от някъде да ме има предвид!

а сега можете да ми завиждате, колкото си искате ...... Ухилен



 
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Април 01, 2014, 04:33:23 »

Сега ме зариби ще зема да отвора моя. Стои ми от неколко месеца, че земем па да го обитам тоя Бърлей най-накрая.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 01, 2014, 04:42:15 »

Сега ме зариби ще зема да отвора моя. Стои ми от неколко месеца, че земем па да го обитам тоя Бърлей най-накрая.

много е благ, аз съм супер доволен, само дето е мъничка кутийка......
Активен
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 02, 2014, 11:07:22 »

Даааа - Solani-то се оказа доста добро.
Обаче, както каза и Станимир - си е бая силничко. Меко, меко, не се усеща, ама ако лулата е по-голяма към края вече си се усеща...
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 19, 2014, 01:17:44 »

Кои са па тия медальони на Дънхил, бе Жоро? Да не мислеше за давидоф?
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 19, 2014, 07:18:34 »

@Климент

Ето ги въпросните медальони

http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/dunhill/moreinfo.cfm?product_id=72624
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!