PipeZone PipeZone
Май 21, 2024, 06:33:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Mac Baren, Navy Flake 50 gr. tin  (Прочетена 11114 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Април 04, 2014, 10:22:32 »

Ха, за този пък тутунец досега нямало ревю......!
Пак съм сефтето, ама Вие ме допълвайте...моля!



Твърди се, че е сериозно отлежал! Кутийката при отварянето изсъска традиционно, аромат на домашен кекс със стафиди....мед и може би скъпарски кубински ром...или комбинация от всичките!
Учудващо за мен нормална влажност - готов за моментална употреба!
Флейките префектно нарязани и фини. Пълненето лесно и приятно! Горенето безпрепятствено и равномерно през цялото време, фина бяла пепел - от паленето до края изкарах около 50 минути без да припалвам нито един път, което на мен ми се случва рядко.
Очаквах жената да ме погледне лошо, обаче аромата при горене не беше от онези, които те напрягат или карат да се замисляш дали да не излешнеш на открито - приятен и ненатрапчив.
Вкусът от началото до края - леко пиперлив и сладък, сух, типичен за светлата вирджиния, бърлито е добро допълнение без да изпъква сериозно, много добре балансиран даже и с нотките на кавендиша, от меко към средно (бих добавил качествено) никотиново съдържание.
Не усетих някаква сериозна промяна и динамика от началото до края по отношение на вкусо-ароматиката- равномерен и балансиран тутун.
За мен - качествен тутун, струва си да присъства в менюто!
Хайде сега сте Вие! Смотан
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Април 05, 2014, 07:02:58 »

 :-\Хм,верно,Цефи,сигурно повечето от нас са изпушили сума кутии от този флейк,а никой не е счел за необходимо да драсне два реда.А той определено заслужава.Освен казаното от теб,ще допълня,че Mac Baren  Navy Flake е като "старите ни обувки за тенис"
(както казват англичаните)-вкусен,удобен и приятен,към който посягаме винаги,когато се чудим какво да запалим.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #2 -: Април 05, 2014, 09:49:11 »

Oт Мак Барен май само това харесвам и вече няколко пъти си го поръчвам
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #3 -: Април 05, 2014, 12:18:16 »

Аз съм пафкал Микстър флейк , хареса ми той ,бил скотиш като вид . Ама в Тобако ревюз много хора казват че двата тютюна са идентични , или не усещат разлика . Иначе флейките са си сухи направо , точно готови за пушене . Аромата е наистина на мед и нещо още - подобен е на този на Еринмор флейк .
Обаче има нещо в опаковката и този тютюн което ми напомня на Орлик голден слайс , незнам какво точно . Взех 100 гр кутия на промо за 8 долара , по нова година - направо далавера си беше .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 05, 2014, 04:12:14 »

Това за мен е една от най-добрите флейки. Настолен ми е почти непрекъснато. Марко бързо ми гори напоследък, но аз си променям вкусовете често. Най-много ми харесва това, че е неангажиращ, балансиран и приятен на вкус почти винаги.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Април 18, 2014, 06:31:50 »

Щом и жената ме толерира докато павкам в хола, начиииии е мноооого добър! Зареждам домашния долап само с този тутун, щото другите не минават! Намигване Ухилен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Април 18, 2014, 10:12:30 »

Наскоро бях объркал и получих скотиш флейта или миксчър. Изобщо не са идентични. Разликата е огромна поне за мен.  От миксчъра кашлям, дави ме и далеч няма такъв аромат. От navy flake никога не съм имал такова усещане.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Април 18, 2014, 10:40:12 »

Тоя флейк ми беше  първия тутун с който се върнах в хобито.
Купен от Москва, стоял две години отворен, флейките беха твърди като камък. Сложих го в банята да поомекне от парата, и верно поомекна ама вкуса му беше некаква тежка химия. Изпуших го така или иначе при липса на друг тутун ама от тогава съм се зарекъл това нещо вече да не влиза в моя лула пък квото ще да става. Ще пушим конска фъшкия, това нещо йок.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Април 18, 2014, 11:15:59 »

Тоя флейк ми беше  първия тутун с който се върнах в хобито.
Купен от Москва, стоял две години отворен, флейките беха твърди като камък. Сложих го в банята да поомекне от парата, и верно поомекна ама вкуса му беше некаква тежка химия. Изпуших го така или иначе при липса на друг тутун ама от тогава съм се зарекъл това нещо вече да не влиза в моя лула пък квото ще да става. Ще пушим конска фъшкия, това нещо йок.
Трябва да пробваш отново пресен, да не поел разни ми изми от банята... Пробва ли след това ?
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Април 19, 2014, 08:12:46 »

Тоя флейк ми беше  първия тутун с който се върнах в хобито.
Купен от Москва, стоял две години отворен, флейките беха твърди като камък. Сложих го в банята да поомекне от парата, и верно поомекна ама вкуса му беше некаква тежка химия. Изпуших го така или иначе при липса на друг тутун ама от тогава съм се зарекъл това нещо вече да не влиза в моя лула пък квото ще да става. Ще пушим конска фъшкия, това нещо йок.
Трябва да пробваш отново пресен, да не поел разни ми изми от банята... Пробва ли след това ?

След това не съм пробвал.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #10 -: Април 19, 2014, 09:33:58 »

Тоя флейк ми беше  първия тутун с който се върнах в хобито.
Купен от Москва, стоял две години отворен, флейките беха твърди като камък. Сложих го в банята да поомекне от парата, и верно поомекна ама вкуса му беше некаква тежка химия. Изпуших го така или иначе при липса на друг тутун ама от тогава съм се зарекъл това нещо вече да не влиза в моя лула пък квото ще да става. Ще пушим конска фъшкия, това нещо йок.
Трябва да пробваш отново пресен, да не поел разни ми изми от банята... Пробва ли след това ?
Пробвай, пробвай пак. Според мен си струва!
След това не съм пробвал.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Април 19, 2014, 10:17:16 »

Ами Балканецо мини да ти дам една две шепички Усмивчица
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Април 20, 2014, 02:25:29 »

Ами Балканецо мини да ти дам една две шепички Усмивчица

Че минем.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #13 -: Април 20, 2014, 10:12:15 »

Жоре , абе тая покана , само за войводата ли е . Щото , аз си мислех некой път , като ми дойде пратка от САЩ да взема един стек бири , и да мина през работилницата , да пийнем , да попушим , да направим некоя лула .
Щото то Софето ей го къде е от Пловдив , ще се видим , и отиваме после на срещата примерно .
Ама то трябва да те поканят първо , така не става .
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Април 20, 2014, 11:16:31 »

Жоре , абе тая покана , само за войводата ли е . Щото , аз си мислех некой път , като ми дойде пратка от САЩ да взема един стек бири , и да мина през работилницата , да пийнем , да попушим , да направим некоя лула .
Щото то Софето ей го къде е от Пловдив , ще се видим , и отиваме после на срещата примерно .
Ама то трябва да те поканят първо , така не става .

Ами хайде де, заповядай!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!