PipeZone PipeZone
Май 04, 2024, 11:44:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Привет  (Прочетена 16472 пъти)
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« -: Август 05, 2015, 09:01:32 »

Здравейте,
Казвам се Димитър, викат ми Митко за по-кратко :-)
Вчера се присъединих към групата лулапушачи във форума и смятам за редно да кажа нещо за себе си.
Преди месец-два се завърнах към лулата. Бях пушил преди години, но зарязах парчето дърво, замествайки го с цигари. Голяма глупост, но човек минава през различни етапи в живота си.
Сега съм много щастлив. Преоткрих насладата от тютюна. Или по-скоро сега я открих. Спрях цигарите напълно. Миришат ми гадно.
Започнах експериментите с един мр. Брог. Явно съм упорито магаре, защото не се отказах, въпреки посредствената лула и още по-посредствените тютюни които натъпках вътре. То не беше клан, не беше кептън блек, не беше стауел гуарана. Мъка...
После се поразрових и открих този форум. И ми просветна. Явно нещо не правя както трябва. И си викам: Димитре, лула, хубава лула ти трябва. Е, явно не бях чел достатъчно. Взех един хубав стауел с конично огнище. И познайте какво! Натъпках го със белия кептън блек :-)
Насладата логично не дойде, а си остана мираж.
Почетох тука още малко и пак ми просветна. Тютюн, тютюн ми трябва. Лула хубаво, ама като сложиш вътре някви щуротии, всичко отива по дяволите.
Междувременно запретнах ръкави и увеличих лулите до 7 броя. Във всяка от тях обаче, тъпчех от гадни, по-гадни тютюни. Докато не се зачетох в тютюневите ревюта и осъзнах, че на първо време мога да си взема нещо сносно от България и това е Давидоф Ройалти.
Ами, какво да ви кажа. С тоя тютюнец разбрах за какво иде реч всъщност. Кеф, кеф, кеф.
С първото смукване осъзнах че ще съм фен на латакията. Колкото и малко да е съдържанието й в Ройалтито, го усещам и си го търся. Сега идва ред да се сдобия отнейде с хубави тютюнчета и да си експериментирам.
Много забавно. Сега съм в издирване на идеалното място, на което да изпуша идеалната лула, натъпкана с идеалния тютюн. И удоволствието не е от достигането на целта, а в пътя, който смятам да извървя.
Отплеснах се малко, но на всички ви е ясно че темата е емоционална.
Сега си чакам кротко новия чуби билярд калабаш от Гец и балканските флейки на Сам Гавит от някъф немски сайт в компанията на Фауен луксус и Давидоф Ройалти, който ще запази за мен някаква сантиментална стойност.
Поздрави и хладен, вкусен дим на всички :-)
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #1 -: Август 05, 2015, 09:17:09 »

Добре дошъл при пайпсмоукърите. От тук и аз научих не малко хитринки.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Август 05, 2015, 09:50:53 »

Добре дошъл, Димитър!
Цитат
...Сега съм в издирване на идеалното място, на което да изпуша идеалната лула, натъпкана с идеалния тютюн...
В къщи, покрай крещящи деца и мрънкаща жена, докато вършиш 101 глупости и непрекъснато те ръчкат... Най-сладък ми е там тютюна!  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #3 -: Август 06, 2015, 05:40:21 »

Добре дошъл и хладен дим! Пожелавам ти много мигове на наслада в най-приятното място с всички най-приятни тютюни, които ще изпушиш.
Да те питам, случайно да се знаем от един друг автомобилен форум и да караш С 5-тици?
« Последна редакция: Август 06, 2015, 06:03:07 от лулист » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #4 -: Август 06, 2015, 08:46:12 »

 Намигване
Активен
Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #5 -: Август 06, 2015, 10:29:26 »

Здравей Митко  Усмивчица
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Август 06, 2015, 11:12:29 »


Сега си чакам кротко новия чуби билярд калабаш от Гец и балканските флейки на Сам Гавит от някъф немски сайт в компанията на Фауен луксус и Давидоф Ройалти, който ще запази за мен някаква сантиментална стойност.
Поздрави и хладен, вкусен дим на всички :-)


Балканските флейки на Самуил Гавид не са нещо върха да паднеш на гъза и да ти пеят птички в транс и екстаз. Но пък си съдържат добра доза латакия, и дават невероятно хладен дим. Рецептата им е проста като боб и леща (50/50 Латакия/Вирджиния) Ако дойдеш на следващата сбирка казвай да земеме разни тутуни да те снабдиме с разнообразие чисто да разшириш диапазона, и да забравиш веднъж за винаги Станвел меланге, чери анброзия, капитан черньо и другите отровно-смърдливо-лепкави-долнопробни-пропилен-гликолово-глицеролни-парфюмирано-химически конпоти.


Колкото до Давидов Роялти, поради обстоятелствата на родния пазар на много хора ще им остане на специално место със сантиментална стойнос като първия тутун дето става за пушене.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #7 -: Август 06, 2015, 11:32:31 »

Що бе из местното паипърско съсловие у Пловдивъ и по магъзинчаатата дето го предлагат , хората твърдят , че Капитан Черньо войвода си е баш хита на сезона и най якия тютюн на с8ветовно ниво л
Ти пък сега ме уби с тея суперлативи , конпот и т.н.
Няма такова нещо ( всъщност е много по зле , той конпота става за пиене )
просто не си го разбрал тоя гениален тютюн ха ха ха ха
Активен
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 06, 2015, 11:36:51 »

Добре дошъл и хладен дим! Пожелавам ти много мигове на наслада в най-приятното място с всички най-приятни тютюни, които ще изпушиш.
Да те питам, случайно да се знаем от един друг автомобилен форум и да караш С 5-тици?

Явно има още един Митко Груев някъде в пространството. Не съм активен член на никой друг форум :-)
Активен
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #9 -: Август 06, 2015, 11:55:15 »




Балканските флейки на Самуил Гавид не са нещо върха да паднеш на гъза и да ти пеят птички в транс и екстаз. Но пък си съдържат добра доза латакия, и дават невероятно хладен дим. Рецептата им е проста като боб и леща (50/50 Латакия/Вирджиния) Ако дойдеш на следващата сбирка казвай да земеме разни тутуни да те снабдиме с разнообразие чисто да разшириш диапазона, и да забравиш веднъж за винаги Станвел меланге, чери анброзия, капитан черньо и другите отровно-смърдливо-лепкави-долнопробни-пропилен-гликолово-глицеролни-парфюмирано-химически конпоти.


Колкото до Давидов Роялти, поради обстоятелствата на родния пазар на много хора ще им остане на специално место със сантиментална стойнос като първия тутун дето става за пушене.
[/quote]

Иска ми се да дойда на сбирката, но съм във Варна. Кой знае кога ще имам път към София. Иначе би било супер.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Август 06, 2015, 01:19:00 »




Балканските флейки на Самуил Гавид не са нещо върха да паднеш на гъза и да ти пеят птички в транс и екстаз. Но пък си съдържат добра доза латакия, и дават невероятно хладен дим. Рецептата им е проста като боб и леща (50/50 Латакия/Вирджиния) Ако дойдеш на следващата сбирка казвай да земеме разни тутуни да те снабдиме с разнообразие чисто да разшириш диапазона, и да забравиш веднъж за винаги Станвел меланге, чери анброзия, капитан черньо и другите отровно-смърдливо-лепкави-долнопробни-пропилен-гликолово-глицеролни-парфюмирано-химически конпоти.


Колкото до Давидов Роялти, поради обстоятелствата на родния пазар на много хора ще им остане на специално место със сантиментална стойнос като първия тутун дето става за пушене.

Иска ми се да дойда на сбирката, но съм във Варна. Кой знае кога ще имам път към София. Иначе би било супер.
[/quote]


А това да се чува. Аз ходим често (щото от къде е жената от там е и родата) следващия път ще ти се обада и ще зема семплерчета за проба.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #11 -: Август 06, 2015, 01:19:37 »

Здравей и добре дошъл и от мен/отново/ тук,Митко.Мъките по регистрацията си струват,повярвай ми.Желая ти дълги часове на полезно общуване с абсолютно качествени/твърдя го със сигурност/ хора .
Хладен дим,и пуши в мир.
 Усмивчица А щом си от Варна,като идвам към приятелите там,може да заформим една бургаско-варненска среща.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Август 06, 2015, 01:21:06 »

Балканските флейки на Гавит първо ги поизсуши малко.Тогава дават всичко от себе си.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #13 -: Август 06, 2015, 01:21:51 »

Що бе из местното паипърско съсловие у Пловдивъ и по магъзинчаатата дето го предлагат , хората твърдят , че Капитан Черньо войвода си е баш хита на сезона и най якия тютюн на с8ветовно ниво л
Ти пък сега ме уби с тея суперлативи , конпот и т.н.
Няма такова нещо ( всъщност е много по зле , той конпота става за пиене )
просто не си го разбрал тоя гениален тютюн ха ха ха ха

Капитан Черньо го помним от студенцките години, некакъв беше давал на бащата на моя приятел подарък, знам че го дробехме на много ситно, смесвахме го с ултра гадния тутун купен от шиптарите и го мотахме на цигари. Стаята се умирисваше на нещо което впослецтвие разбрах че било кавендиш, но правеше шиптарския тутун от 2 лева килото да може да се пуши. Съвсем малко количество оправяше цигарата.
Никога не съм турал това нещо в лулата си, но от спомените които имам, само като си го прецтавя в лулата и ми настръхва косата.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
mars_3
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 193


LZ1FAB


WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Август 06, 2015, 01:27:50 »

Добре дошъл, мек и хладен дим!  Ухилен
Активен

"Аз разбирам света единствено, като поле за културно съревнование между народите." - Гоце Делчев
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!