PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 06:05:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Абсолютен Аматъор - Аз  (Прочетена 15487 пъти)
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« -: Октомври 21, 2015, 09:29:45 »

Ами здрасти ,
Иво Конофф на 41 към момента гравитиращ около Старата Гъзора.
Още от казармено време имах зарибяващи впечатления от лулата на един авер и тогавашния Клан-недоклан.
Предполагам ,че тогава е бил убаф тутун.
Та 20на годинки пуфтях цигарки и преди 3-4 години реших , че не ми се пушат вече тия псевдотютюни.
Попушвам чат-пат пуретки късно вечер с чашка малц.
Та .. преди 3 месеца , рязко ми светна ламбата и реших ,че е настъпил момента да "лулясам".
Речено сторено ... по това време си бях в родния Ловеч и изрових една стара лула , на която пише GDR и е с метално капаче и се разглабя под огнището. Въпреки ,че ми изглеждаше доста сувенирна , реших да се пробвам./сега ми е смешно .. то сигурно и на вас/ С голям зор намерих едно магазинче за алкохол и тютюн и си купих една опаковка McBaren Velvet. Офф , големи мъки бяха първите 2 лули ... усетих че нещо бъркам яко и набедих лулата.
По това време почнах да чета и за тютюните ... попаднах и на този форум/алелуя/ , който ми даде страшно полезна информация.
Реших , че е време за по истинска лула ... но понеже не бях убеден дали ше стане от мен "Луляга" ... реших да не се изхвърлям първоначално. Харесах една нова крушева лулица от Украйна и я заръчах.
Доде , запалих и усетих разликата ... по тфа време вече си бях купил едно Алсбо и определено нещата потръгнаха. Почнах да разпалвам от първия път ...  Ухилен
После си купих ароматика на Стануел-меланж .. ми хареса ми ! Явно аматъорите като мен приемат по лесно ароматиците. М/увременно ми попадна и купих и една кутиика Ройялти. Хареса ми .. но ми липсва някаква нотка пиниз .. може и аз още да не умея да извлека на 100% ароматите.
След 2 месеца .. лулата взе ,че се предаде леко.. но я поправих и продължих да си пафкам.
Последния месец реших , че е време да си купя нещо по прилично и спечелих една Савинели Оскар 111 у Немско.
Пристигна , почистих я .. и тази вечер ше е сефтето.Засега пуша само вечер след хапване с хубаво питие.
Сигурно повечето от вас ше изпаднат в усмихната носталгия за първите си опити в лулопушенето четейки ме ...
Отегчихте ли се ?!  Плезещ се Ами това е .. радвам се ,че има убави 'ора като вас , споделили толкова много полезно инфо за тоя РИТУАЛ пушенето на лула. Сега остава кефа от пушенето и тръпката от следващата лула или тютюнец !!

НаздраИ хора !! ааа и как беше .. много хладен дим за Вас и аз мен !  Усмивчица
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 01:22:03 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2015, 05:47:37 »

Добре дошъл Иво.А родилните мъки,които си описал ги е преживял всеки от нас.
« Последна редакция: Октомври 22, 2015, 06:40:56 от kalin andreev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Октомври 22, 2015, 06:27:14 »

 Усмивчица Добре дошъл,Иво!На прав път си,дерзай!Никой не се е родил научен.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #3 -: Октомври 22, 2015, 06:53:20 »

Добре дошъл и хладен дим!
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 22, 2015, 08:31:03 »

Мерсиф !
Абе нещо не е Ок с туй Савинелиту ... пафнах една лулица снощи с Ройялти.
Вкуса беше основно на пушек .. доста различен от вкуса ,който съм свикнал да усещам с "крушевицата".
Странна работа.Дали , защото не очистих кейка до дърво ..... тя лулата е почти нова и реших че няма смисъл чак толкоз да се втелявам , а и не миришеше гадно ! Хм ..
Инак като горене и дърпане е доста добре.
Убаф ден !

Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2015, 01:28:50 »

Добре дошъл и от мен!
Активен

Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 22, 2015, 02:10:40 »

Мерсиф !
Абе нещо не е Ок с туй Савинелиту ... пафнах една лулица снощи с Ройялти.
Вкуса беше основно на пушек .. доста различен от вкуса ,който съм свикнал да усещам с "крушевицата".
Странна работа.Дали , защото не очистих кейка до дърво ..... тя лулата е почти нова и реших че няма смисъл чак толкоз да се втелявам , а и не миришеше гадно ! Хм ..
Инак като горене и дърпане е доста добре.
Убаф ден


Добре дошъл!
Вкусът на пушек е от самото Ройалти. Това му е чарът Усмивчица
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 22, 2015, 03:27:40 »

Груев , съгласен .. ама същото тутун с крушевицата "звучи" различно/по ароматно/ , което ме озадачи.
И пак мерсиф !
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 22, 2015, 03:36:44 »

Груев , съгласен .. ама същото тутун с крушевицата "звучи" различно/по ароматно/ , което ме озадачи.
И пак мерсиф !


Пробвай номера със солта и алкохола. За 24 часа солта ще пожълтее, изсмуквайки гадостите от предишния ползвател. И все пак, според мен е добре да изчистиш стария кейк напълно. Не ти трябват чужди сажди с неясен произход
Активен
mars_3
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 193


LZ1FAB


WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2015, 05:08:21 »

А добре си ни дошЕл ... :-) Мек и хладен дим, Long Live and Prosper, и нека Силата бъде с теб ... ;-)
Активен

"Аз разбирам света единствено, като поле за културно съревнование между народите." - Гоце Делчев
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #10 -: Октомври 24, 2015, 06:04:13 »

Добре дошъл и хладен дим.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2015, 01:21:52 »

Добре дошъл Иво!
Активен

gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Октомври 26, 2015, 11:23:11 »

Добре дошъл Иво!

Ако вземеш да си почистиш мундщука на Савинелито, твърде вероятно да се промени вкуса значително.
Крушата гори и оставя допълнителен вкус, по мое мнение.
Ако мундщукът е от акрил, направо го измий отвътре и подсуши добре след това.
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2015, 12:11:46 »

Мерси Мастър Жоро ,
Веднага я почистих лулата като дойде, като обърнах особенно голямо внимание на мундщука, от който изкарах бая кафеви гадости до като не спря да цапа тампоните на жената за грим/едни кръгли/  Ухилен... много са ми удобни. Естествено и шомполчетата на Вауен ползвам.След като и почистих и огнището ... я оставих с натикан тампон напоен с бърбън за няколко часа , та може и от там вкуса да е бил "шашаф" ! Снощи ударих едно Ройялти пак и вкуса беше доста по приятен.
Обаче имам друга драма ... нещо взе да ми гасне лулата в последната фаза на пушене ... имам чувството ,че тютюня нещо се е овлажнил , макар че не съм го вадил от кутииката , само го понадиплих да не стои степан вътре. Абе се има некфа драма покрай моето пушене ...  Смотан , ма сигурно е нормално първата година да е така , дока схвана чалъмите  и пинизите на занаята ! Инак се забавлявам истински.
« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 12:15:02 от RocKonoff » Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2015, 12:13:43 »

Те тфа е въпросното Савинели :

Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!