PipeZone PipeZone
Май 04, 2024, 10:19:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: jessus93  (Прочетена 16051 пъти)
jessus93
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 7



Ел. поща
« -: Ноември 06, 2015, 08:53:47 »

Здравейте,съфорумци.
От около 2сед. ви следя форума и виждам ,че по-голямата част от вас са си стари вълци и си се познавате та реших и аз да драсна некои друг ред и да ви се представя.Та ето ме:
Казвам се Христос ,студент съм в София ,4-ти курс иии не съм пушил лула.
Реших ,че искам да се пробвам да пуша лула,защото имам една в къщи от дядо ми. Тя е подобна на тази
http://img20.olx.bg/images_prodavalnikcom/68899478_2_585x461_lula-real-briar-snimki.jpg
само дето мундщука е кръгъл (дървената част имам предвид),вие на тези маи им викате билярд (доколкото съм разбрал правилно). Лулата за съжаление не е при мен сега и не мога да кача актуални снимки (но ще го направя при първа възможност).
Та имам една молба към вас-Днес бях на Женския пазар по случайност открих един магазин в който продават лули и тютюни към тях.Сигурно имаше 5-6 вида тютюни,а може и повече,не знам.Та да се върна на молбата ми-Какъв тютюн бихте ми препоръчали като за абсолютен аматьор в пушенето и по възможност да може да се купи оттам или др. магазин от София?
Да се уточня леко-мисля да почна с ароматик (дето му викате),ама ако може да е лек аромат.Не обичам тежкия аромат на цигарен дим(знам че не е същото на лулата ,ама мисля че е важно да се уточни) .Но може и други тютюни да препоръчате.
 
П.С.
Абе аз уж малко да се представя,ама май си се поувлякох.Надявам са да ме разберете.
Относно тютюните които видях май бяха
RAW черен и зелен-не съм сигурен за цвета
STANWELL - мисля че е този http://www.gigadrinks.com/product/1389/stanwell-vanilla-50-gr.html
имаше и други ,но не ги запомних.
Пак се извинявам за дългия пост.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Ноември 06, 2015, 09:18:08 »

 Усмивчица Здравей,и добре дошъл.Дерзай!Желая ти спокойно и с удоволствие да откриеш лулата.
За първи избор-може би това.Младежки бленд,точно за начинаещи.Така мисля аз.


Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
jessus93
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 7



Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2015, 10:26:37 »

Благодаря за бързия отговор.
Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #3 -: Ноември 07, 2015, 08:37:55 »

Добре дошъл в нашия форум и от мен. Ози ти е препоръчал добър тютюн като за начало и мисля, че го има в това магазинче, което аз уважавам, защото от там си купувам филтри. Но лулите им не стават, ако решиш да си купуваш втора от там.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2015, 09:25:47 »

Добре дошъл и дано лулата да те "грабне."Пробвай с избора на Ози.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2015, 05:39:45 »

Добре дошъл и от мен
Ози ти е препоръчал един малкото приемливи избори от наличното тук. Да лулите обаче бих се доверил на Лулист. Намери си нещо просто, правата лула се пуши по принцип по-лесно, освен това добре помисли за филтрите. Ако искаш обади ми се ще ти намерим нещо като за начало.
Активен
jessus93
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 7



Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2015, 07:38:31 »

Благодаря за съветите.При първа възможност ще пробвам този тютюн и пак ще пиша.
До gbpipes- Благодаря за предложението. В момента ми е малко натоварено,но когато мога ще се свържа с теб,да ти покажа какво имам и да обсъдим идеята.
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2015, 01:30:59 »

Привет и от мен! Не се притеснявай за дългите постове, форумът е за това. Относно лулата ти, задължително някой да я погледне преди да почнеш, за да няма неприятни изненади. Аз за съжаление не съм в Сф и не мога да помогна, но Жорката ще свърши работата като хората.
Активен

RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2015, 12:55:52 »

Привет ,
И аз съм начинаещ .. има няма 3 месеца пуфтим.
На мен лично от БГ пазара Davidoff - Scottish mixa ми залепна на рецепторите !
Здрави По и успех ... първите 2-3 лули може да се окажат големи мъки ... ама после нещата се наместват !
Упорствай ...  Ухилен
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
jessus93
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 7



Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2015, 04:28:06 »

gbpipes би ли си проверил личните съобщения.Писах ти да се разберем.
Активен
mars_3
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 193


LZ1FAB


WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2015, 02:52:56 »

Добре дошъл, мек и хладен дим ...  Ухилен
Активен

"Аз разбирам света единствено, като поле за културно съревнование между народите." - Гоце Делчев
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #11 -: Ноември 14, 2015, 01:18:19 »

 Добре дошъл в колибата!

Ако си в София - при първа свободна вечер - при Лео. Събеседване на живо. Може и да опиташ някои неща.
 А като за начало - ако намериш "амфора"... комай само по граничните безмитни, доколкото съм разбрал. Може да си поръчаш със съдействието на някой от братята...

Успех в занаята! Ухилен
 
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2015, 07:06:27 »

Здрасти Джизъс,предполагам че вече се ориентираш в обстановката Усмивчица
Активен
jessus93
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 7



Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2015, 10:20:26 »

Такааа,най-после намерих малко време да се отчета.Купих от тютюна който ozzy ми препоръча .Лулата ми беше доставена в Петък.И след посещение при Жоро(gbpipes),който я одобри ,че става за пушене (тук включвам и една негова забележка,че лулата е много голяма и мисля че е прав).И така прибрах се в общака (общежитието  Усмивчица ) сядам на стола,отпускам се ,ловим лулата подушвам тютюна и палим,придърпваме,тъпкаме и пак палим. Мислейки , че съм я запалил и почвам да търся вкусове и мириси,ама нещо тц ,нема и нема.(Забравих да спомена че лулата ми беше напълнена от Жоро с един друг тютюн и също така той ми даде и 1 флейка подарък,ама нея си я пазя в 1 бурканче закогато напреднем малко,Между другото мерси Жоре.).Изпуших сигурно около половината лула и викам сигурно е от тютюна нещо и айде смяна на тютюна.Почистих старателно лулата,оставих я да почине час и нещо и айде пълни с купешкият тютюн.Старах се да е по метода на трите ръце - детска,женска,мъжка ръка.Ама тоз път я напълних напаловина,много ми се видя цяла.И пак процедурата палим,тъпкаме и палим ,ии да кажа честно май има разлика.Много внимавах да не дигна много температурата на лулата и постоянно си я допирах до бузата (видях го в 1 клип,отдолу ще дам линк към него) и за всяко дърпане трябваше постоянно да припалвам,което е много досадно и съм сигурен ,че не е правилно,вие ще кажете.Изпуших лулата и после в стаята имаше един такъв аромат,мен лично ми хареса.
На другия ден,вечерта припалих пак лулата,даже 2 пъти, за което съжалявам (излязоха ми афти в устата,нема да си правим повече такъв експеримент) и пак на всека дръпка-припалване,много досадно, но имаше аромат,едва доловим ,но се усеща.Ето това ,че не мога да поддържам гореното ме дразни,така че моля за съвети.

П.С. Жоро ми каза и за някакво събиране,може ли да ми кажете кога е че забравих.
Линк към клипчето: https://www.youtube.com/watch?v=3ltNLuRIG3s
ППС. Пак съм се олял в писане  Завърти очи
Лулата е Real Briar- албанка
http://prikachi.com/images.php?images/557/8472557n.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/558/8472558D.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/559/8472559L.jpg
Приемам и съвети за качване на снимка ,че не знам как.

Я,изкочи  Ухилен .

« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 12:29:24 от jessus93 » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2015, 10:37:37 »

Пак е добре. Моите първи десетина пушенета беха голем смех. Докато не открих на ъоутубе некои клипчета. Тогава немаше много, и като че ли най-адекватни беха видеата на дърто ирланцко байче от холандия под псевдонима dubinthedam. Сега инфо бол, видеа колкото искаш.

Пиърс, ако четеш това и разбираш български, мерси за всичко брато, без тебе да се бех отказал от луларския занаят мнооого одавна.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!