PipeZone PipeZone
Май 04, 2024, 11:54:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: jessus93  (Прочетена 16052 пъти)
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2015, 11:35:33 »

и пак на всека дръпка-припалване,много досадно

Чак такива родилни мъки не съм преживял ... нещо са престараваш. То вярно в началото човек в старанието си да следва сякви съвети не му се получават нещата ... съмнява ме че претъпкваш лулата ! Опитай по рехаво да я пълниш .. не е задължително да следваш мотамо 3 стъпковия метод. Отдай се на собствения си усет за нещата .. в началото може да припалиш 2-3 пъти и да претъпчеш с тампера .. докато се образвува равномерен слой тлеещ тютюн , но не натискай силно , просто заглаждай леко ! Успех ...
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2015, 07:59:03 »

Джизас,всичко е нормално.И препалването и афтите и постоянното слюнкоотделяне.След време и езика ти ще загрубее като галош и огъня ще е по-траен.Практика му е майката!
.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2015, 11:07:22 »

Тъй като знам в повече детайли за каква лула става дума, използвай си шомполите веднага след като си я пушил, за да се изчисти мундщука, който е доста зле, предвид възрастта и липсата на поддръжка преди. Огнището на лулата е много голямо към 20-21 мм сигурно на 40 и отгоре дълбочина, а мундщукът е стандартен за Real Briar, т.е. ебонит с ниска качество и не е чистен с години. Тази част от него, която е към устничките е задръстена. Аз я отпуших на място, но не е достатъчно - трябва да играе пилата, а нямах нищо подходящо като се видяхме. Така че най-добре използвай шомполите по-старателно няколко пъти, за да се поотпуши и заглади отвора на мундщука и ще тръгне.
Активен
jessus93
Newbie
*
Пол: Мъж
Публикации: 7



Ел. поща
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2015, 11:48:32 »

Да ,ти ме предупреди и още преди първото запалване, я разглобих и доста си поиграх.Сигурно ми отидоха 3-4 шомполи,като 1 шомпол даже беше напоен със спирт и доста време го търках и сега вече по-лесно минават .И след всяко пушене си я чистех старателно,докато не почнат да излизат почти бели  шомполите.
« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 11:50:08 от jessus93 » Активен
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2015, 02:13:35 »

Преди 5-6 години, когато за пръв път се хванах да пуша лула, си купих Mr. Brog, крушов. Не се сетих тогава да гледам обучителни клипчета и се подпуках мъжката. Яко тъпчене,  яко палене със запалка тип ветроустойчива горелка. Никой около мен не пушеше лула и нямаше кого да питам. Лулата така загряваше,  че я държах с ръкавици или за мундщука  Ухилен Комбинацията на някакъв долнокачествен ароматик+яко тъпчене+крушов брог разпробит накриво+запалка тип горелка+липса на опит=1200 градуса нагрята до червено лула и буен огън в огнището. Сещаш се какъв кеф беше. Поупорствах три-четири месеца така и отказах лулата за няколко години.
Ти поне сега има откъде да черпиш информация. Аз почерпих информация и сега се наслаждавам на занаята. Обаче изчетох целия форум от-до. И ти го направи и се радвай после на резултата.
Бай дъ уей, тоя Mr. Brog е жив и се оказа много кораво животно. Оцеля напук на целия тормоз и даже сега го ползвам от време на време за да тествам някои тютюни в него, преди да имат честта да се озоват в някоя от хубавите ми лули.

Активен
Стоимиров
Full Member
***
Публикации: 223


Ел. поща
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2015, 04:19:52 »

Предполагам че всеки който се е учил на албанка е преживял подобно нещо Намигване
Активен
чичо лео
Jr. Member
**
Публикации: 85


Ел. поща
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2015, 11:05:58 »

Добре дошъл, Исусе  Усмивчица Ще се радваме да ни посетиш (осветиш) и на нашите скромни сбирки. Пък, току-виж и ти научиш нещо.  Смотан
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!