PipeZone PipeZone
Май 04, 2024, 11:22:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Привет!  (Прочетена 13947 пъти)
schwejk
Newbie
*
Публикации: 2



Ел. поща
« -: Януари 25, 2016, 03:31:08 »

Здравейте!
От доста време съм член на форума и реших да не се правя повече на Каменния гост. Малко за лексикона: казвам се Митко, от Плевен, работещ пенсионер ( IT ), любима музика – различна (без чалга и рап) зависи от настроението, от времето, от питието и др. Любими герои от книги- Швейк и Остап Бендер. Любими филми – различни -един от тях – Особеностите на националния риболов. Лула пуша от славното време на разузнавача Емил Боев. Тогава тютюн за лула – Клан (холандски, не датски) и Амфора имаше само в Кореком. Най-напред се търсеха долари, след това човек, който има право да пазарува. По павилионите имаше само „Нептун“, който не ставаше за нищо, но за сметка на това се продаваха прекрасни кубински пури по 70 – 80 ст. бройката. На същите места имаше най-разнообразни модел на Real Briar по 4.50 лв. От тези лули имам едно чекмедже – стари, захабени, счупени и т.н. Бих помолил за съдействие за евентуална реставрация, но ще го направя на подходящото място във форума. В момента имам само три свестни лули, с които се сдобих от продавалника и покрай него. А за тютюни нещата също не са добре – малък асортимент , ако има нещо по качествено  е   стар и изсъхнал. Като чета вашите коментари за различните тютюни, направо ме е срам да кажа какво ме се налага да пуша понякога. Опитвал съм много различни тютюни, донесени от някъде и най много ми хареса Дънхил – флейк, но знам, че не се внася.За съжаление не познавам друг лулист от Плевен. Ако има във форума, ще ми бъде приятно. Накрая искам да кажа, че въпреки големия ми стаж като пушач, от форума получих много полезна информация, за което благодаря.  Освен това (малко нескромно) искам да кандидатствам за позицията  „Доайен на Pipezone”. Роден съм на 29.01.1946 г.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #1 -: Януари 25, 2016, 04:26:05 »

Добре дошъл!
Цитат
...Освен това (малко нескромно) искам да кандидатствам за позицията  „Доайен на Pipezone”...
За тая работа се разберете с Лулист, че май сте си набори...  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Nikolay
Jr. Member
**
Публикации: 78



« Отговор #2 -: Януари 25, 2016, 05:10:08 »

Привет! Привет! Повече хора - по-весело!

Послепис: Аз си запазвам мястото на най-млад тогава, докато не се поЯви друг младенец - колкото или по-млад от мен, разбира се.
« Последна редакция: Януари 25, 2016, 05:25:07 от Nikolay » Активен
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #3 -: Януари 25, 2016, 05:43:45 »

Ха ,
ние пък с батя ви ozzy ша држим златната среда .

И както е казал Великия Комбинатор :
-От вас бензина от нас идеите !

Привет !
Активен

Emil
Jr. Member
**
Публикации: 86



Ел. поща
« Отговор #4 -: Януари 25, 2016, 06:01:28 »

Здравей!
Помня тия пури. Баща ми си купуваше от време на време от кварталния павилион. Говоря за началото на 80-те.
Активен
Венци
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 244



« Отговор #5 -: Януари 25, 2016, 07:57:18 »

Добре дошъл и хладен дим.
Активен

"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs"
                                                                                                                          Albert Einstein
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #6 -: Януари 25, 2016, 08:50:33 »

И от мен добре дошъл и хладен дим ти пожелавам. Директно ти отстъпвам доайенското място, водиш ме убедително в годините. Ако не е тайна обаче от коя година пушиш лула, защото аз от м. януари 1978. А албанки и аз имах доста и цените им бяха 2.50 лв., 3.50 лв. и 4.50 лв.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 25, 2016, 09:35:19 »

А добре дошел!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
mars_3
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 193


LZ1FAB


WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Януари 26, 2016, 06:14:30 »

Добре дошъл, мек и хладен дим ...  Ухилен
Активен

"Аз разбирам света единствено, като поле за културно съревнование между народите." - Гоце Делчев
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #9 -: Януари 26, 2016, 06:55:08 »

 Усмивчица Най-сетне излезе под прожекторите.Добре дошъл,и много приятно време сред нас.Хладен и вкусен дим ти желая.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
schwejk
Newbie
*
Публикации: 2



Ел. поща
« Отговор #10 -: Януари 26, 2016, 10:12:03 »

Благодаря на всички за добрите пожелания.
Историята на моите приключения с никотина е следната: първата цигара запалих на 13 г., естествено от глупост и с цел подражание. Като ученик съм пушил инцидентно. Отрасъл съм в малък град, баща ми беше лекар, т.е. познат на всички, и колкото пъти се криех, за да опитам от забраненото удоволствие,  винаги се намираше някой, който да му докладва. В къщи никой не пушеше, децата се възпитаваха далеч по строго от сега и имах сериозни проблеми. За пръв път запалих пред баща ми на 22 г. Когато отидох да уча в София, съвсем  му отпуснах края. Пушех по 1.5 - 2 кутии цигари, обикновено гадни - Арда пакет, Мелник и така около 15 г. Последствията от това яко пушене си ги нося и до сега. В един момент прекарах една тежка ангина, по време на която не пуших 2 седмици и тогава реших да приключа с цигарите. Помогнаха ми и приятелите, които определено не вярваха, че това може да се случи. Отказването ми беше по единствения сигурен начин- според мен - отведнъж,без намаляване на бройките и т.н. След две години желанието ми за пушене напълно изчезна. Тогава намерих една лула, която баща ми беше донесъл след войната (точно като лулата на Швейк), реших да опитам и така сега съм стандартен пушач - пуша по 2 - 3 лули на ден, не гълтам дима и мога  да не пуша по няколко дни без притеснения. Тази лула и до сега я пазя, само че се е изгубил един елемент - тя се състои от 4 части.
За албанските лули не помня първите на какви цени съм купувал. Сигурно са били по евтини.
За стажа като пушач на лула, Лулист води може би с 1 - 2 години.
Активен
MiltonR68
Newbie
*
Публикации: 15


« Отговор #11 -: Януари 26, 2016, 07:36:02 »

Добре дошъл и от мен! И много мек и хладен вкусен дим!
Активен
RocKonoff
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 118

viber:0877667507
Ел. поща
« Отговор #12 -: Януари 27, 2016, 09:55:15 »

'драсти бай Швейк ! Къ я пафкаш .. с мерак или с едно малко ...  Ухилен
Активен

Good tobacco in Good pipe & Single malt leads to Cosmic Orgasm
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #13 -: Януари 28, 2016, 05:41:18 »

Добре дошъл.Най-накрая един свестен "полендак". ;DТова в рамките на майтапа.Аз съм родом от Троян и знаеш,че си имаме задявка с хората от полето.Със радост бих се отбил някой път да дръпнем по-една лула.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 28, 2016, 10:16:54 »

Здрасти Мите  Намигване
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!