PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 02:06:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Mac Baren- Green Velvet  (Прочетена 10689 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Април 13, 2012, 04:34:22 »

 :)Тъмна,смолиста и влажна смес.Според мен-опит на Mac Baren да се доближат до някои ароматици на C&D.До някъде може би успяват.Ферментирала вирджиния,с аромат на шоколад и портокал.Лентовидна нарязка.След допълнително изсушаване,пълненето и поведението при горене стават много добри.Поддържа доброто си ниво до пълно изгаряне.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #1 -: Декември 18, 2014, 04:27:51 »

Ще си позволя и аз да дам мнение за този тютюн. Та взех си го аз, отварям пакета и се разнася як аромат на шоколад и портокал. Според мен не се нуждаеше от допълнително изсушаване...може и да е бил позалежал в магазина. Викам си - интересен аромат, пълня една лула, припалвам и...получих вкус на абсолютно нищо. При пушене няма вкус ни на портокал, ни на шоколад, ни на тютюн, нито даже и на пушек.  Ъ? Абсолютна нула като усещане. Според мен тази чернилка не си заслужава нито един лев. Със зор изпуших половин лула. Викам си...няма какво да се мъча, изчистих лулата, презаредих с друг тутун и поправих грешката  Ухилен
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 04:32:00 от Pana » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Декември 18, 2014, 04:29:56 »

Ще си позволя и аз да дам мнение за този тютюн. Та взех си го аз, отварям пакета и се разнася як аромат на шоколад и портокал. Според мен не се нуждаеше от допълнително изсушаване...може и да е бил позалежал в магазина. Викам си - интересен аромат, пълня една лула, припалвам и...получих вкус на абсолютно нищо. При пушене няма вкус ни на портокал, ни на шоколад, ни на тютюн, нито даже и на пушек.  Ъ? Абсолютна нула като усещане. Според мен тази чернилка не си заслужава нито един лев.

Според мене сички ароматици са така, ама ае да не издребняваме сега тука че ще го земат за хейтване.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #3 -: Декември 18, 2014, 04:42:53 »

Ами Балкане, какво да ти кажа...имам един приятел доста напред с матРяла и много разбира от вино(и голям ценител на виното). Един ден го питах за някакъв сорт грозде и той ми дръпна два часа лекция за вината като цяло. В карайна сметка завърши с думите: Няма значение какво е виното - сипваш си и пробваш...или ти харесва, или не. Въпрос на вкус.
Та те така...и с тютюните същото. Ти принципно не харесваш ароматиците (или поне аз съм останал с такова вЧепетление). Може и аз след време да не харесвам примерно Алсбо-то, а да ми допадне бленд с латакия. Тия дни мисля от smokingpipes да си поръчам повечко и всякакви тютюни(латакия, перик, без латакия и перик) и да пробвам. Просто съм в началото на играта и още се ориентирам. Засега съм пробвал само тези, които се намират в БГ и Алсбото ми е най по вкуса.
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 04:44:51 от Pana » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Декември 18, 2014, 08:23:43 »

Пана, има голема разлика между любител на ароматици от непробване на друго, и любител на ароматци който е пробвал квото има и квото нема на пазара и си обича ароматиците. Последните се броят на пръсти. И при най-непретенциозните, ароматиците присъстват с не повече от 15% в ротацията.

Е сега, има такива къде са пробвали секви тутуни, но си обичат ароматиците, е на тех шапка им свалям, те наистина са любители и ценители, и си пафкат каквото си обичат.

Иначе и аз в началото съм бил година и нещо само на ароматици, и съм правил разлики между стануел меланж и скандинавик, но не съм останал на тех. Просто пазара ни е такъв, и хората и да искат требе да се трепят какви ли не гимнастики да праат за да влезнат в занаята както требе. То не са митници, то не са седмици шипинг, мани ние сме човек живи да ни оплаче.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #5 -: Декември 18, 2014, 08:37:26 »

Абсолютно съм съгласен с теб! За това и грам не се самоопределям като любител на ароматици.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Декември 18, 2014, 09:38:00 »

Тоя греен велвет съм го пушил и аз между другото, и дори синия велвет (с черна опаковка) който е горе долу ок.

Велвет серията на Мак Барен се води т.н. Американски ароматици. Т.е. Тютюн с топинг на нещо което няма много общо с тютюна. Банан, череша, шоколад, слива, ванилия и т.н. За разлика от Дацките ароматици, американските са си стрейт форуърд вирджиния и/или бърли, и от там нататък парфюм.

Принципно хората мразят американските ароматици щото били химия, а възвеличават дацките като "качествени" такива.

Ще ви кажа че не е такъв случая. Дацките ароматици залагат на кавендиша като медиатор който да смекчава разликата между конфитюра и тутуна. И... не винаги се получава. Химията си се усеща. Американските въпреки лошата им слава могат да бъдат много приятни. Като наргиле. Та на Мак Барен Велвет серията и не е много лоша.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #7 -: Декември 19, 2014, 06:27:29 »

Абсолютно точно казано,балкан бой!!!Има ароматици,при които спойката става-и то точно американските.Харесват ми тези на C&D,като единствено на сърце ми е Есенната вечер.Уникален баланс на аромат,вкус и  сила,равномерно разпределени във всички слоеве при пушене + прекрасно равномерно горене.От евро опитите нищо не ми допада ,освен някои неща на МБ .Велветите са от тях-при по-внимателно боравене,нещата се получават.Кубе-тата също стават,но не се внасят тук.
Наистина понякога на човек му се приисква десерт.сочен и ароматен. Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #8 -: Декември 19, 2014, 07:28:12 »

Значи и аз потвърждавам че Есенната вечер на Корнер и Диел е супер , и освен кленовия сироп , усетих и аромат и вкус на масло . Определеноми хареса , и червената вирджиния е мека , не е от резливите . Може от алкохола да беше , ама ми хареса .
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Декември 19, 2014, 07:28:51 »

Ами добрата стара Англия бе, Ози? Бай Бруно, Еринмор флейк, Сам Гавид. Мислим, дека са мааалко над повечето Мак Барени...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #10 -: Декември 19, 2014, 08:40:28 »

... тъй-тъй ,само леб и сол не става . Требе си от време на време ,я пастичка ,я суджучец ...

 Ухилен
Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #11 -: Декември 19, 2014, 09:05:21 »

Ами добрата стара Англия бе, Ози? Бай Бруно, Еринмор флейк, Сам Гавид. Мислим, дека са мааалко над повечето Мак Барени...

Така е,спор няма,ама нещо не ме грабнаха ...Не са ми присърце.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Декември 19, 2014, 09:16:48 »

Еринмор микса е много гот за ароматик а и се намира по магазините свободно
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #13 -: Декември 19, 2014, 09:45:39 »

Еринмор микса е много гот за ароматик а и се намира по магазините свободно


Не и в Бг. На няколко места по сайтовете го има, но реално не е наличен.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Декември 19, 2014, 10:09:22 »

На Мак Барен болшинството са ойро, демек дацки ароматици. Велвета са им американски и минават за долно качество.  На мен па от Мак Барен компотите точно велветите са ми аресали. И евентуално ориджинала, ама немам много спомени и от него.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!