PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 04:53:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: singel malts...like latakia  (Прочетена 12004 пъти)
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« -: Юни 30, 2013, 05:39:15 »

single malts ... опушени та чак нетраещи се подобно на силна латакия:

1.Talisker - пушено та чак солено та чак горчиво...хи-хи-отлично
2.Bowmore Surf - пушено та чак горчиво
3.Laphroaig - пушено там пушено - силна латакия
4.Caoil ila - пушено като 35% латакия и меки ориенталци
5.Ardbeg - пушено, елегантно, благо, креместо - леееееека латакия

Това са лични впечатления, които не ангажират никого и не претендират за изчерпателност, меродавност или значимост. Нито едно от 5-те не бих върнал, всяко едно е прекрасно само по себе си. Всичките бих си ги купил отново. Все пак ако трябва да ги степенувам бих започнал с Ардбег-а като водещ, следван от Лафройг-а и Куул ила-та. Иначе Боумора ме светна защо във филмите за дивия запад си наливат уискито само на дъното на чашата - повече е и грехота и твърде много. Същото важи за всичките - мисля, че е грехота човек да се напива с това - то е само за наслада и размисъл. А Талискър-а е наистина... солЕн. Не знам как, но е солЕн. И пушен, и ароматен, но и солЕн. Егати майтапа.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Юли 12, 2013, 06:50:18 »

 Усмивчица Класика е да се демонстрира благополучие,като някои сноби се наливат с майсторски питиета и Ред Бул....Винаги съм се чудил-толкова ли трябва да си прост,за да вържеш тази комбинация.Разни хора,разни идеали...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Юли 12, 2013, 09:57:39 »

Аз лично съм сериозен фен на сингъл малц-а......
А моята подредба е:
1. Талискър;
2. Баумор;
3. Гленморанджи;
4. Айл ъф Юра;
5. Ардбег
без значение на номерацията. Установил съм, че в зависимост от различните ми състояния подредбата се променя....но все пак това са ми едни от фаворитите!
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #3 -: Юли 15, 2013, 05:07:38 »

хм - не трябваше да звучи като изтъкване на благосъстояние - дано не е прозвучало така. иначе лично съм свидетел на Джак Дениълс...който може би заради хеви метъла, чичо Леми и всички други ми е и до ден днешен голям любимец...или казано подобно на мистър Ал Пачино - с мистър Джон Дениълс се уваожаваме... та съм лично свидетел на чичо Джак с Ред Бул, което за мен лично си е жива пикня от бик. Но най-класическото било водка, ред бул и виагра, както съобщават напоследък... дано не стигаме до там.
Иначе лично сега установих, че почитаемото от мен Джей Би също има приятен пушен аромат...
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Юли 15, 2013, 10:38:01 »

Защо пък благосъстояние....Ози имаше друго предвид според мен - че т.нар. "ценители" се наливат с най-скъпото уиски и му шляпат лед, вода, сода, други добавки.....и то става една...никаква....

Има страхотно много непопулярни/масови бутилки, които са с много достойнства на изключително приемлива цена - напр. Айл оф Юра е 10 год. сингъл малт, 1л. и струва около 40 лв....което се е несравнимо по критерий цена/качество/произход с регулярните Джони, Балантайнс, Джак, Джим и други...

Сега аз пък съм се навил да пробвам Мейкърс Марк....да видим! Винаги не ми е изглеждало вкусно, ама чувам добри отзиви.....Извинявам се за отклонението - бърбън/сингъл малт!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Юли 16, 2013, 05:04:03 »

Климе,Цефи схвана мисълта ми-ние тук си говорим като хора с вкус,без да демонстрираме благополучие.Познавам хора,които могат да си позволят две-три бутилки хубав алкохол годишно,но с удоволствие споделят и коментират качествата им.Те да не демонстрират благополучие?Мисълта ми бе за гъзарчетата,които освен Джак и Черно Джони(не,че са лоши),едва ли знаят,че има сума ти по-добри питиета.Да не говорим за брендита и ликьори...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2013, 09:19:15 »

Ееее, па вие не сте споменали най-доброто (за мен поне) от Islay уискитата - Lagavulin!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2013, 10:47:48 »

Ееее, па вие не сте споменали най-доброто (за мен поне) от Islay уискитата - Lagavulin!

 С лафроига не може. Номер две е за мен лагавулина, макар че на вкус и на цвет, тавариш..........
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2013, 03:43:56 »

е ама аз него не съм го тествал. Той заедно с Обан са ми номер едно във уишлистата за покупки. Ама всичко с времето си.
ИНаче след  почти литър Талискер/Талискър? мисля, че ми е твърде "солЕн" в буквалния, не във финансовия смисъл на думата?!
Наистина съм голям фен на Лафройг-а... но не мисля, че съм обективен, защото той беше първият такъв пушен /пИти/ топфен сингъл молт, който опитах, и това има значение. 
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2013, 04:35:37 »

е ама аз него не съм го тествал. Той заедно с Обан са ми номер едно във уишлистата за покупки. Ама всичко с времето си.
ИНаче след  почти литър Талискер/Талискър? мисля, че ми е твърде "солЕн" в буквалния, не във финансовия смисъл на думата?!
Наистина съм голям фен на Лафройг-а... но не мисля, че съм обективен, защото той беше първият такъв пушен /пИти/ топфен сингъл молт, който опитах, и това има значение. 

И на мен лафроига ми беше първия сингъл малт, и после по него сравнявам всички други. Като го пробвах за първи път, паднах на гъза колко е яко и веднага си купих една бутилка. После съм пил и други, но все с него сравнявам. Верно е субективно. От тогава насам винаги си имам вкъщи и го крия от гости сам си го сърбам. На гостите им изнасям джони мони, димпел мимпел щото кво ти разбира свиня от кладенчова вода
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Daniel Panev
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 131



Ел. поща
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2013, 09:53:56 »

Абе не е баш за тука, ама да се похваля жената с какво ме изненада преди няколко седмици:
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2013, 10:27:27 »

панев, добре дошъл обратно. ама тоя ром наистина си е за отделна тема
иначе вероятно ромът е най-тематичната напитка към тютюна - вода море капитани ром тютюн лули... ехееее класика или клише ама си е най-подходящ
а и колко тютюна се водят че са киснати или ароматизирани с ром
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #12 -: Ноември 16, 2013, 10:46:03 »

Ехе,това вече,Даниеле,си е друго измерение...Хубавия ром е като хубавото бренди(коняк)-традиция,носталгия,мистика,и куп неща в този ред на мисли....Щастливец си! Усмивчица
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2013, 06:10:12 »

АААААААААА  супер си е  и идва с  хубава чаша ,
Нали към бутилката има и чаша , поне аз като купувах и имаше комплект и чаша
Наздраве
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2013, 08:25:25 »

Случил си на булка Ухилен
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!