PipeZone PipeZone
Май 04, 2024, 10:13:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли чалга фенове между колегите?  (Прочетена 32933 пъти)
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Април 16, 2014, 06:20:27 »



Под чалга се има предвид определена комерсиална поп музика в която присъстват диатонични ладове, в БГ известна като чалга, в Сърбия и Македония като Турбо Фолк, в Гърция - Ребетика, в Румъния Манеле, а иначе широко застъпена в тези страни, плюс Албания, Турция, Ливан, Сирия, Израел, Кипър и Египет. Сиреч навсякъде където е била Византийската империя.
[/quote]


Ех, ама и ти си един теоретик Усмивчица Направо ти се наслаждавам  Плезещ се
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #16 -: Април 16, 2014, 09:25:04 »

А бе Митко Пайнера е виновен че прее*а хубавата музика с тия негови курвентии. После ела се обяснявай че немаш сестра.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #17 -: Април 16, 2014, 09:47:05 »

Ех, ама и ти си един теоретик Усмивчица Направо ти се наслаждавам  Плезещ се

Абе личи му, че пуши лула!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #18 -: Април 16, 2014, 11:18:26 »

Ееееее ама митко пайнера виновен? Аман! Човекът е титан-направи непостижимото: сърбите да си презнаят, че сме ги били в тяхнат си игра - турбофолка!
 Съгласен съм с Вас - само ква красота е таа музика - особено кат чуя зурни и маанета - па ми стане едно топло такова, чак потно и доста мааазно и ми се прихождо у кенефа! И ме преследва чувство все едно съм пътувал три дни на 40 градуса жега в авгобус с некъпани гастарбайтери!

Съжаляаам балкански братко, аз също съм растнал край Сандански ама там освен лепа брена имат и бая стойностна музика с народни мотиви... Както и чиста народна музика без чалга дрисня - сигурен съм, че все си бил някга на Божик или Голява Богродица там нейди из селата , където и до днес играяг хора, а не метот кючеци качени на масата...
Ебати как ме изнервихте (при цялото ми уважение към правото на всеки да харесва свои си неща!)... Ся осапа да чуем и апологетична реч за прашките и задтицата на мензИз и колок убао пеел?
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #19 -: Април 16, 2014, 11:21:08 »

Звинявам са, ако съм рязък, ама свързвам чалгата с потни мазни шкембести шофьори на тирове и автобуси от градскио транспорт , окичили плакати на саманта фокс по млеконадойни цомби
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #20 -: Април 17, 2014, 08:14:22 »

Звинявам са, ако съм рязък, ама свързвам чалгата с потни мазни шкембести шофьори на тирове и автобуси от градскио транспорт , окичили плакати на саманта фокс по млеконадойни цомби

Е па това ако не е сюреализъм, здраве му  кажи. При тези мотиви, целата рок субкултура изглежда като евтина инстант - комерсиална залъгалка, излезнала от маркетинговия отдел на треторазрядна компания.  Всичките им ценности поддържащи рок културата бледнеят пред великия Балкански субект, миришещ на пот, с любовния килим по гърдите, малко плешив, с бел потник зацапан и скъсан на дупки, коремче, пиещ бира и слушащ лепа брена. Тука ще споменем и женицата му с домашен халат и ролки в косата..... да не говорим па за селския сюреализъм. При тоя арт къде ти рок мок и прочее?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #21 -: Април 21, 2014, 11:32:35 »

 Колеги чалгари !!?

 Такива при нас отпадат по "дифолт". Ако се появят - бие им се ваксина от типа Motorhead
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #22 -: Април 22, 2014, 09:02:32 »

Ваксина срещу какво - собствено мнение , или срещу неконвенционално мислене и индивидуален вкус .
Пък и с моторхид не можеш да ваксинираш , най много да отровиш човека .
Пък и що трябва да отхвърляме , или да лекуваме различните . Да вземем тия дето пушат ароматици ,примерно да ги банваме , или примерно който не е фен на хубавите коли , да не говорим с него . Щото трябва да приключим разговорите , тогава .
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #23 -: Април 22, 2014, 07:26:48 »

 Отговарям директно - в моята професия чалга-почитателите просто не се вместват като възприятие, светоусещане и начин на мислене. Това са два коренно различни свята.
 Невероятно, но факт.
« Последна редакция: Април 22, 2014, 07:28:47 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #24 -: Април 22, 2014, 08:51:12 »

Категорично НЕ Засрамен
Хубав човек в кофти настроение е БЛУС  , а кофти човек в хубаво настроение е ЧАЛГА
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #25 -: Април 24, 2014, 01:56:25 »

Socrat го каза най-добре ил най-синтезирано...
А мъжи мятащи гюбеци върху масата или на дансина и тресящи шкимбета са ви по-противни и неразбираеми дори от педери ... Най-вече неразбираеми
Но зо всеки влак сиъима пътници


Ваксината с чичо Луеми е идейна... Особено, ако е с кожена спринцоФффка  Смотан Ухилен Ухилен
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #26 -: Април 24, 2014, 09:47:58 »

Еееее не така с лошото и с кожените спринцовки . Некой скачат , като ужилени като се напише нещо в темата за блуса , ама тука в чалгарската нема проблеми да се ваксинираме направо . Не върви така .
Аз не съм чалга фен ,слушам всякаква музика , ама съм сигурен , че всеки може да се напие и да замята гюбеци .
То чалгата си е неприятна , ама пък да уважаваме тия дето я слушат . Пък и има и изключения ,и от техните песни . 
Щото да не се засечем некъде , подпийнали във некоя чака рака , и да се гледаме с неудобство после . То ,никога не казвай никога .
И мен не ме кефят некой музики, на колеги ,и мисля че са изпедепцани , префарцунени музики , прикриващи музикална дезориентация и и културна снобарщина , ама си трая ,и не им развалям кефа . Хайде сега ,да уважим Биг брадър - Балкан бой и да не му говним темата - ако има некой ,дето го кефи нещо , да пише , ако не ще минем ниско и и ще пасуваме . Щото всеки , ако напише за музиката на , другия , дето не го кефи ,ще стане война тука .
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #27 -: Април 24, 2014, 10:33:51 »

Слушането на западна музика (рок, блус, джаз, поп, метъл и прочее) превръща хората в хейтъри и комплексари.

Това съм го забелязал в резултат на сериозни наблюдения. До сега не съм видел чалгар да плюе по друга музика. А разните мучения траш метъл дет метъл и т.н. са си отвратителни. Чалгарина най-много да каже, "кой квото си го кефи да си слуша" и толкоз.

От друга страна пък  тия слушащи западна музика, са приели за даденост да плюят, обиждат, омаловажават както музиката, така и слушащите я. Били тъпи, кофти матриал, не знам си какво. Горкичките не осъзнават че техната музика е поне също толкова боклукчива, комерсиална и повръхностна колкото и чалгата, ако не и повече.

Е па пичове, аз смятам себе си за интелектуалец, имам две висши, говоря свободно 5 чужди езика, и още 3 на средно ниво, включая и некои класически, смятам че имам енциклопедична ерудиция, познавам много хора от интелектуалния , духовния и икономическия елит, на практика съм спец по всякакъв вид изкуство, печеля пари далеч над средното ниво за страната, като житейски опит имам бая и то от разни страни на света, включително и участие във война, и така нататък, и бичим Тони Стораро и Василис Карас на макс, и всичките панелни рок-плъхове и мишоци на които единствената сатисфакция им е имагинерната илюзия че чрез субкултурата на рока автоматично стават нещо повече от чалгарите и къде четат Лорд оф дъ Рингс и ценностната им система е изградена през телевизора, могат да ми направат по една свирка, щото и боси да се събуят, пак са си мишоци.

Аз съм див балкански селяндур, и се гордея с това. Който бега от същността си, има комплекс за малоценност и като се идентифицира с некои "яки неща" се опитва да си придаде стойност.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #28 -: Април 24, 2014, 12:06:06 »

Де да бяха всички чалгари като тебе Балканеее ! Ама не са ! Масово нивото е много ниско и ерудитите са изключение . Искрено те поздравявам за твърдата ти позиция и начина по който я защитаваш. Нека спрем до тук , че започнахме да се обиждаме един-друг . Или да вземем  се сбием , а !? Ухилен
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #29 -: Април 24, 2014, 12:32:20 »

Бой не , ама като има много рокаджий ,пого му е майката . Или едно състезание ,по бързо пушене на големи лули , пълни с Найткап . Или Или кафявото въже на Гавит . Лулите 28 мм диаметър на 6 см дълбочина , за 10 минути . Да се успокои младежта .Да се замисли над базисните, екзистенциални въпроси . Да бъда или да не бъда .  Ухилен
Активен
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!