PipeZone PipeZone
Май 06, 2024, 07:23:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Изпечатай  
Автор Тема: Презентация на "Калиман Карибе"-26.02.2016.Лули и тютюни Peterson  (Прочетена 66467 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #45 -: Март 08, 2016, 12:49:29 »

Цитат
...Немах предвит анално, а интелектуално...

Говоренето на простотии е доказателство за твоята интелектуална извисеност?

Ти нали реши да отказваш пушенето на лула - какво толкова те грее на какви цени ще са тютюните, които (може би, некой ден) ще се внасят?

Не ме грее, просто давам странично мнение.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #46 -: Март 08, 2016, 11:37:31 »

За мен подобни инициативи са полезни и приятни,и не съжалявам че отделих време да отида!Както Каза Никита,сега има варианти човек да си набавя тютюни,но наистина аз предпочитам да не се занимавам с интернет поръчки , ако мога да си  ги купя на място!

Абе Ивец...прав си, ама цял живот на три модела Питерсън ли ще караш? Тук доколкото знам законодателството за тютюна е шибано и с  нашата "огромна" пайпърска задруга Калиман никога няма даже и да наподоби анонса, пък камо ли по големи търговци. Не случайно зареждат само от известните си компоти от време оно и не узаконяват за продажба нищо ново. Ако и цената е 28лв за Питерсън...моите почитания. Някой " супер нов" пипер може да си вземе един от любопитство.
« Последна редакция: Март 08, 2016, 11:42:02 от Pana » Активен
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #47 -: Март 08, 2016, 11:57:31 »

Нужно ли е да се преекспонират нещата!?Никой не е казал,че ще се вкарат два ,три или пет тютюна,и че сме длъжни да си ги купуваме от калиман.Казах,че за мен беше интересно ,и го намирам за стъпка в правилна посока от страна на калиман.Мероприятието нямаше задължителен характер,и намирам за напълно излишно да коментираме кой отишъл и кой не!Бай дъ уей на презентацията имаше доста повече от три тютюна Намигване и аз с удоволствие пробвах някои от тях.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #48 -: Март 09, 2016, 12:20:30 »

Абе сега не се карайте - ако внесат тютюни ще е хубаво . Не сме длъжни , вярно да ги взимаме , но поне ще има нещо налично на пазара дето не е за разпалване на камината .
Аз лично съм на тезата на Ивеца , че това е добро и е в правилната посока
Активен
zzstz
Full Member
***
Публикации: 105


Ел. поща
« Отговор #49 -: Март 09, 2016, 04:27:28 »

 Усмивчица
Активен
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #50 -: Март 09, 2016, 08:45:04 »

Аааааа сакън - за каране и дума да  не става. Ивец, сори, просто грешно се изказах или грешно съм разбран.
Като организация на мероприятието е похвално. Евала... Мисълта  ми е, че скоро няма да можем да елиминираме интернет поръчките, независимо от усилията ...в случая на калиманци. Тук доколкото знам се узаконява (плаща на държавата) всеки един модел тютюн. Иначе казано пет модела Питерсън - пет различни тескарета. Затова е доста трудно постижимо да има щанд с примерно 70 модела тютюн на нормални цени.
« Последна редакция: Март 09, 2016, 08:47:43 от Pana » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #51 -: Март 09, 2016, 09:20:02 »

И се пак, колко по-спокойно се чуства човек като знае че поръчвал не поръчвал, има на разположение 3-4 тутуна които може да си ги купи по секо време.
Ще кажем евалла на хората!
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
iivetsa
Full Member
***
Публикации: 108


Ел. поща
« Отговор #52 -: Март 09, 2016, 09:37:16 »

Що така черногледо и саркастично не мога да разбера...
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #53 -: Март 09, 2016, 10:05:15 »

Що така черногледо и саркастично не мога да разбера...

Не е саркастично. Особенно за начинаещите пушачи които прохождат с локални тутуни, това нещо е безценно. Колко ли са пробвали да пушат с ентусиасъм и какичката от калиман им е предложила бюджетна лула, и ..... Ларсен тутун. След петата неуспешна лула да поддържа химическата смес горяща, сигурно много са се отказали. Ако пък са настоятелни, откриват форума и търсат най-първо ... какво може да се намери локално. И добре че имаше тук таме едно келяво Роялти че пак некои се задържаха в занаята. Сега ще е една идея по-спокойно, щото какичката може да им предложи "натурални" тутуни. На мене са ми предлагали компоти на Мак Барен за "натурални".
Начинанието е положително при сички положения.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Pana
Jr. Member
**
Публикации: 99


« Отговор #54 -: Март 09, 2016, 11:27:31 »

Абе прави сте. И два натурални да вкарат, все е кяр. Като бях тотално прохождащ, колко съм го търсил това роялти, за да пробвам нещо нормално от бг пазара. То вярно, че като си купиш първата лула, не поръчваш кило тютюн през интернет, а ако има нещо на една ръка разтояние е най-добре. Къде се вика стискам палци да заредят някой и друг читав тютюнец.
Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #55 -: Март 10, 2016, 09:48:59 »

Вчера , тоест 9.3.2016 Калиман Карибе организираха и във Пловдив Демонстрация на лули и тютюни Питерсън
Имаше 4 вида тютюн като 2 или 3 от тях не бяха лоши , доста прилични .
нямаше от кутийте и познатите ни тютюни , но предполагам , че явно това е останало от презентацията в София и това представиха в Пловдив
Бяхме 15 човека , сипаха ни по чашка сладко вино и пробвахме тютюните .
Беше приятно събитие  като те искаха мнение за тютюните
Нищо особено но е добро , като инициатива .
Хората казаха , че след около 2 месеца ще има тютюни за продажбе по магазинната мрежа
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #56 -: Март 10, 2016, 12:45:54 »

Спорет мене, най-добрия начин да вкарат хората каквото требе е да направиме едно отворено писмо до калиман карибе и да им напишеме нещо от рода на:

Уважаеми ......... алабала

Ние от лулисткото общество поздравяваме инициативата ви да внесете читави тютюни, с което показвате че сте в час ..... намсикакво..... и че държите на джентълменската култура ........ дъра бъра ..... тука изтъкваме че сме клуб с традиция от типа на английските джентълменски клубове и т.н.......
Като научихме че имате такива намерения, се активизирахме да ви помогнем да докарате на пазара това което ще се продава. Мислим че това е в полза и за вас като търговско дружество, и за нас като общество. .....  
Нашата субкултура е доста консервативна, и много от нас държат на определено ниво на качество, и много рядко сме склонни да правим компромиси. Затова е от изключителна важност да уцелиме правилните тутуни които няма да залежават по рафтовете а ще .... тука некакви думички надълго и на широко как сме принудени да поръчваме от чужбина но не правиим конпромис с локалните конпоти...
...може да се добави кратко резюме за типовете миксове и кое се предпочита по принцип като тенденция...
Оценяваме маркетинговата ви стратегия да се допитвате до потребителите като изключително добра и полезна.
Тъй като на събитията не присъстват голяма част от нашите членове, се опасяваме че резултатите от анкетите не биха отразявали в пълнота тенденциите, ви предлагаме няколко типа от тутуните на Петерсон за които ние като общество ви гарантираме че ще се продават.
Понеже сме запознати с големите препятствия които нормативната уредба налага спрямо вносителите на тютюневи изделия, и че озаконяването на определен бранд за внос в родината ни е ходене по мъките ви предлагаме да внасяте само тези тутуни зад които ние като потребителска маса сме сигурни че ще вървят, без да има нужда да се внася всичко от гамата на Петерсон.
...Изреждаме тука всички тютюни на Петерсон които в тобаццорежиевс.цом немат "лейбъл" Aromatic и добавяме и University Flake....
Още веднъж ви благодарим сърдечно за инициативата ви да повдигнете нивото на софистикация и да подобрите джентълменската култура в България.

Sincerely yours....

Членовете на българското пайп общество.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
V.V.I.
Jr. Member
**
Пол: Мъж
Публикации: 87


« Отговор #57 -: Март 10, 2016, 03:35:51 »

Звучи добре това с отвореното писмо. А иначе, на края на презентацията в София прегледаха анкетите и имаше само в една от тях,  един отбелязан ароматик. Във всички останали бяха отбелязани флейковете, Balkan delight, Irish Whiskey, Sherlock Holmes, Old Dublin, Perfect plug с тук таме някоя разлика.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #58 -: Март 10, 2016, 04:39:05 »

Звучи добре това с отвореното писмо. А иначе, на края на презентацията в София прегледаха анкетите и имаше само в една от тях,  един отбелязан ароматик. Във всички останали бяха отбелязани флейковете, Balkan delight, Irish Whiskey, Sherlock Holmes, Old Dublin, Perfect plug с тук таме някоя разлика.


Точно от това се и страхувах, защото айриш виски и шерлок холмс са си компоти къде за нищо не стават.

http://www.tobaccoreviews.com/search?Brand=peterson
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #59 -: Март 10, 2016, 06:28:41 »

Е точно па такава свинщина не очаквах от вас, честно! Вие изобщо осъзнавате ли, каква сте я надробили с тея компоти?!?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!