PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 02:11:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: My myxture  (Прочетена 25742 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2013, 09:31:27 »

Opitai Medalion Flake na Davidoff!Vissha klasa!Drygoto,osven skotisha i royaltito e jmel.

Номера с Флейк медальоните на Давидофф според директора на Орлик където ги произвеждат е следния.

Тутуна е един и същи, машината където се пресова и реже е една и съща, просто по-хубавите партиди се паковат като флейк медальони на Давидофф, другото отива за Luxury Bulls eye flake на Peter Stokebye в насипно състояние.
Единия обаче е ултра евтин, един от най-евтините насипни тютюни, а другия е безбожно скъп. Като ви се допушат медальоните на Давидофф, купете си Luxury Bulls eye flake, и си накривете шапката.
Тутунеца е абсолютно един и същи. Което е още по-любопитно, и Escudo Navy Rolls e пак от абсолютно същия тутун, в същата стая се прави, на същата машина, само не му ръгат кавендиш. Според мене точно кавендиша прее.ава работата във ва/пер-ите. Кавендиша му дава една закръгленост, размива контраста между сладката вирджиния и лютия кисел перик, а точно това е готиното на ваперите.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #16 -: Ноември 13, 2013, 10:41:55 »

Абие Кавендиша е голяма работа - велик тютюн.Велика обработка на тютюн по точно .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #17 -: Ноември 13, 2013, 09:04:24 »

Opitai Medalion Flake na Davidoff!Vissha klasa!Drygoto,osven skotisha i royaltito e jmel.

Номера с Флейк медальоните на Давидофф според директора на Орлик където ги произвеждат е следния.

Тутуна е един и същи, машината където се пресова и реже е една и съща, просто по-хубавите партиди се паковат като флейк медальони на Давидофф, другото отива за Luxury Bulls eye flake на Peter Stokebye в насипно състояние.
Единия обаче е ултра евтин, един от най-евтините насипни тютюни, а другия е безбожно скъп. Като ви се допушат медальоните на Давидофф, купете си Luxury Bulls eye flake, и си накривете шапката.
Тутунеца е абсолютно един и същи. Което е още по-любопитно, и Escudo Navy Rolls e пак от абсолютно същия тутун, в същата стая се прави, на същата машина, само не му ръгат кавендиш. Според мене точно кавендиша прее.ава работата във ва/пер-ите. Кавендиша му дава една закръгленост, размива контраста между сладката вирджиния и лютия кисел перик, а точно това е готиното на ваперите.


Не знам кой какво е казал,пък и ме съмнява точно шефа на Орлик да го е казал(не се заяждам,бой-просто логика и опит),но трите тютюна са орел рак и щука-съвсем различни един от друг.Хайде,Ескудото,заради щипката кавендиш(трудно уловима,освен леката сладост и мекота),но разликата в качеството да дава такава разлика и в звученето между Медалиона и Биволските очи...Нещо не се вързват нещата.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #18 -: Ноември 13, 2013, 09:07:02 »

 Усмивчица Пък и момчета,нали не се вързвате на приказки от втора и трета ръка?Вярвайте на сетивата си-лулата иска повечко практика,по-малко теория(мисля аз).Пушете в мир!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #19 -: Ноември 13, 2013, 10:18:19 »

Наистина предпочитам лула с филтър,но не мисля,че това е недостатък за усещане на нюансите.Едва ли някой ще ме обори,че димът без филтър, доста по агресивно атакува рецепторите.Ще дам пример пак с ракия Ухилен,опитайте 60 градусова домушарка и 42,45 градусова и познайте къде ще усетите нещо по-различно от спиртМога да повторя примера и с парфюм.Когато купувате,пръскайки на тестера или ръката,винаги изчаквате за да усетите букета.Та моята теория е,че филтъра играе тази роля.Със сигурност и нещо се губи,но това не е фатално.Латакията е прекрасен тютюн.Обичам такива смеси(винаги имам половин кило ърли морнинг)но наистина не усещам нюанси,нито в първата нито във втората половина в такива в които доминира.Може би и преди да съм го казвал,боб чоколета ме грабна защото е перфектно дозиран с латакия,която я усещам,като хладна глътка свежест.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #20 -: Ноември 13, 2013, 10:31:00 »

Латакия, та латакия.....
Добре де - няма качествен тутун без латакия, ама.....на мен ми мирише на мръсни чорапи...
Да, придава изящество и аристократизъм на всяка смеска, но....трябва да е добавен в много умерена форма, да е майсторски подбрана пропорцията и маскимално балансирана, защото иначе утрепва всичко около него...напр. NightCap-a е силно доказателство за това, докато при 965 е повече от необходимото.....
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2013, 12:08:06 »

Ози, не съм пушил тоя на Давидофф, не мога да кажа. Пушил съм само от тоя насипния. Това което го разправям съм го прочел в тобакоривюс. Там всека втора рецензия и за двата тютюна е че били подобни като две капки вода. Та затова реших че требва да е така. Иначе съм се зарекъл на Давидофф нищо да не купувам, щота нема по-посредствена марка която да претендира за някакъв престиж. Това нещо подобава и минава при пурите, ама при пайп тутуна нема такива работи.  Та апропо мухабета, едва ли некога ще пуша Давидофф и по тази причина важи твоя мухабет. Все пак си ги пушил и двата.

А по въпроса с чорапите, това е точно вирджинията когато си пробие път и успее да надвие латакията. Особенно ако има и щипка ориентал във фана барабар с латакията, вирджинията избие ли, удря на чорапи. Усмивчица Това обикновено става към средата. Иначе чистата латакия е в първото палене като замирише тоя некекъв свеж мирис подсещащ на темян. Който е ходил на църква едно време като деца ползваха такъв суров темян със много специфичен аромат. Днес вече не се ползва.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #22 -: Ноември 14, 2013, 08:25:13 »

Бой,не пропускай Медалиона-всичко друго може,но този флейк си струва,дори само и за проба.При презокеанските колеги не е толкова скъп-около 10 долара.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2013, 11:20:55 »

 Иначе чистата латакия е в първото палене като замирише тоя некекъв свеж мирис подсещащ на темян. Който е ходил на църква едно време като деца ползваха такъв суров темян със много специфичен аромат. Днес вече не се ползва.


Леле , верно ! На Бъдни вечер баща ми пали тамян в кандило или там както се казава , а майка ми казва молитва по случая . Много е готино и дано продължи по- дълго!!! Ароматът винаги ми е познат от някъде ! Тамян ! Ама разбира се тамян ! Лекичко , ама тамян ! Запомням аромати , но някой трябва да ми каже на какво мирише , по дяволите ! Ухилен
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #24 -: Ноември 14, 2013, 11:26:48 »

Наистина предпочитам лула с филтър,но не мисля,че това е недостатък за усещане на нюансите.Едва ли някой ще ме обори,че димът без филтър, доста по агресивно атакува рецепторите.Ще дам пример пак с ракия Ухилен,опитайте 60 градусова домушарка и 42,45 градусова и познайте къде ще усетите нещо по-различно от спиртМога да повторя примера и с парфюм.Когато купувате,пръскайки на тестера или ръката,винаги изчаквате за да усетите букета.Та моята теория е,че филтъра играе тази роля.Със сигурност и нещо се губи,но това не е фатално.Латакията е прекрасен тютюн.Обичам такива смеси(винаги имам половин кило ърли морнинг)но наистина не усещам нюанси,нито в първата нито във втората половина в такива в които доминира.Може би и преди да съм го казвал,боб чоколета ме грабна защото е перфектно дозиран с латакия,която я усещам,като хладна глътка свежест.
Подкрепям те Калине и аз предпочитам пушенето с филтър.Пробвал съм едни и същи тютюни с и без филтър ...ами с филтъра е моето пушене.А що се отнася до загубата-наистина я има,но тя е основно на конденз.
Активен

лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #25 -: Ноември 15, 2013, 06:20:55 »

От около 15-20 години и аз съм почти изцяло на пушене с филтър. Вярно,че по няколко пъти в годината пробвам и без - просто така, да видя как е. Не бих се отказал от тях. Истината е, че и филтрите са доса различни. Ако някой иска уж по-автентичен вкус може да пробва не с активен въглен, а с пълнеж от дребни парченца мершаум. Имам приятел, който им е заклет фен. На мен не ми допадат особено. Въпрос на вкус. По принцип не харесвам еднопосочните филтри. Много години съм пушил на Vauen, просто защото не съм намирал други. Сега не бих си купил такива. Отново повтарям  всичко е въпрос на вкус и лични усещания.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #26 -: Ноември 15, 2013, 11:19:14 »

Бой,не пропускай Медалиона-всичко друго може,но този флейк си струва,дори само и за проба.При презокеанските колеги не е толкова скъп-около 10 долара.

Ози, медалионите ако са горе долу като luxury bulls eye, както ги разправят в тобакоривюз, са много над всичко друго на Давидофф. Не е най-добрия ва/пер който съм пушил, не е добър като Ескудо, но е солидна почерпка и прави кеф.

Ако е на това ниво, бих пушил медальоните. Друго не бих.
Освен може би Роялти, който ми бе първата любов, първия допир с латакията и към когото нямам спомени за вкуса, само сентиментални  такива Усмивчица


При Давидофф не дразни нищо колкото посредствеността. Медиокритетщината ме дразни дори и в тютюните.


Ще поживеем, ще пробваме, нали това е красотата на пайпа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #27 -: Ноември 15, 2013, 08:49:40 »

Аз също подкрепям Десо,Калин и Лулист-предточитам пушенето с филтър.Е,честичко припалвам безфилтрови лули,но нагласата ми е друга.Не мисля,че филтърът погубва нюансите на някои смеси-просто ги омекотява.Лично мнение Усмивчица.

А относно Давидофф-ще се повторя,Бой,това са най-надценените тютюни,изключая Медалиона.Абсолютно несъответствие цена-качество.медалиона обаче е класа над бичите очи,на нивото е на Ескудо и Нави ролса на Дънхил.Вервай ми,струва си да се опита.За Роялтито-бива,да,но при положение,че си купуваш тютюна само от тук,в БГ,и разчиташ на епизодични подаръци от приятели( ;Dе,трябва и да си преминал на по-горно ниво,при ингилизките тютюни).
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #28 -: Ноември 21, 2013, 09:00:08 »

не знам , ама откакто опитах латакиеви смеси и луксури булс ай и вирджиния флейковете нищо вече не е същото обикновенните тютюни от нашия пазар които смятах за добри не ми понасят вече , сякаш ако няма латакия нещо ми липсва и датските смески в които ми харесваше сълбокия аромат на кавендиш изведнъж ми олекнаха много и станаха бедни и постни някак си да не говорим за ароматиците вирджиния бърли които ми са като цигари от левче .
Да не кажете ти кога стана циганин кога ти почерня лулата , ама така го усещам , все едно от магаре на кон се качих
Аз пуша основно без филтър и ми харесва , откакто пропуших английски смеси не ме ухапал тютюн по езика , сутрин особено или ако пия газиранко с лулата . Другото е че откакто пробвах кристалите вече без тях почти не пуша . определено са крачка в правилната посока към хладния и мек дим .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #29 -: Ноември 21, 2013, 09:34:30 »

 :)Радвам се,Руско за тебе-динамично напредваш.Истината е в ингилизите,латакията и перика.Всичко това гарнирано с ориенталски тютюни.Всеки е минал в началото през ароматната вълна,но се развива.Давай,на прав път си!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!