PipeZone PipeZone
Май 17, 2024, 05:56:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Непоискани съвети относно реставрацията на лули  (Прочетена 108989 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #75 -: Ноември 11, 2014, 02:28:30 »

Цитат
...не канала. той требе да е цилиндричен...
Па на Савинели примерно не е цилиндричен, конусен е... Дори на "автографите" е такъв. Ма па си пушат кат стой, та гледай... Намигване

P.S. Мани ги Ларс и Йес - нали се разбрахме, че са пустиняци?  Ухилен Ухилен

Конусен канал в дървото е противно на всички правила на динамиката на флуидите. Пък и савинели не са нещо върха на сладоледа.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #76 -: Ноември 11, 2014, 02:33:49 »

Има огромна разлика между конусен канал (по цялата дължина) и канал, чийто край при втулката е разширен (или разбирайте свален от центъра си надолу) с цел да се осигури безпрепятствено преминаване на дима от края на втулката до другия край на димния канал, този в огнището.
Каналът си остава цилиндричен, само края му е скосен/отворен.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #77 -: Ноември 11, 2014, 02:47:53 »

Абе, Балкан бой, ти да не си бил котка в предишния си живот?  Намигване
Цитат
...Конусен канал в дървото е противно на всички правила на динамиката на флуидите...
Извинявай, ма с това си изказване доказваш, че хич не ги разбираш флуидите и техната динамика... Не че аз съм некъв капацитет, ма ти хептен не си... Ухилен

Епа, Георги, на тея мойте Савинелита конуса си е почти до края - да има към 5 мм някъде цилиндрична част. Ма кво ми разбира главата на мене...

P.S. Абе, кога напълнихме 6 страници с глупости?!?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #78 -: Ноември 11, 2014, 03:01:22 »

Абе, Балкан бой, ти да не си бил котка в предишния си живот?  Намигване
Цитат
...Конусен канал в дървото е противно на всички правила на динамиката на флуидите...
Извинявай, ма с това си изказване доказваш, че хич не ги разбираш флуидите и техната динамика... Не че аз съм некъв капацитет, ма ти хептен не си... Ухилен

Епа, Георги, на тея мойте Савинелита конуса си е почти до края - да има към 5 мм някъде цилиндрична част. Ма кво ми разбира главата на мене...

P.S. Абе, кога напълнихме 6 страници с глупости?!?

Колега, са не ми се рисува, ама ще ти демонстрирам вербално за да придобиеш прецтава за какво иде реч, надевам се.

Начи дима като идва от по-широко накъм по-тесно означава конусовидна форма. Т.е. никак не бива да е в началото тесно после да се раширява. Освен ако не изпада в некъв чеймбър в който да има достатъчно пространство за да се акумулира.  Реверс калабаша имам предвит.

Е са, като пробиваш с бургията, не пробиваш от кам огнището навънка (щото нема как) а пробиваш от към врата и бургията отива в дъното на огнището. Ако бургията е конусовидна, ще имаш "bottleneck" в самото начало на канала, и ще имаш завихряне. А обратен конус нема как да напраиш с обикновена бургия.
Нека майсторите да се изкажат ако съм в грешка.

Начи дебита който създава вакуум е по-голем отколкото е отвора, и дима развива една лоша скорост след която идва по-широко, и естествено имаме завихряне. Нема как друго яче.
Завихрянето означава сепарация на емулзията от микро капчици стават по-големи, а нема достатъчно големо пространство за кондензация, като резултат получаваме горещ и влажен дим. Противно на хладен и сух.

Не съм ли прав или нещо бъркам?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #79 -: Ноември 11, 2014, 03:13:16 »

Искам само да поясня че дискусията се поддържа само заради спорта, демек за спора.

Ако погледнеме реално, аз си немам на идея кое е по-добро, на мен всички ми пушат еднакво, и никога не съм разширявал канал. Но пък голем купон пада Усмивчица

Ае на здраве колега, добре защитихте тезата си.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #80 -: Ноември 11, 2014, 03:29:12 »

Наздраве!

Не нещо, много бъркаш. Дори и при най-инженерингованата лула пак ще имаш завихряне още на входа на димния канал. Няма как. После на сглобката между дървото и втулката на мундщука... Не можеш го избегна, както и да се опитваш. Хладен и сух дим ще получиш, само ако по някакъв начин отделиш влагата. Един от начините е с филтър, друг - с турбуленция и последвал от това конденз. Колкото по-малко завихряния на потока имаш, толкова повече влага ще има в дима и той ще е по-горещ... Факт. Ся, вече съвсем друг е въпроса, до колко идеално сух и студен дим изобщо ще има некъв вкус де...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #81 -: Ноември 11, 2014, 03:42:48 »

Наздраве!

Не нещо, много бъркаш. Дори и при най-инженерингованата лула пак ще имаш завихряне още на входа на димния канал. Няма как. После на сглобката между дървото и втулката на мундщука... Не можеш го избегна, както и да се опитваш. Хладен и сух дим ще получиш, само ако по някакъв начин отделиш влагата. Един от начините е с филтър, друг - с турбуленция и последвал от това конденз. Колкото по-малко завихряния на потока имаш, толкова повече влага ще има в дима и той ще е по-горещ... Факт. Ся, вече съвсем друг е въпроса, до колко идеално сух и студен дим изобщо ще има некъв вкус де...

Интересна тема за размисъл.

Принципно ароматните молекули не се влияят от влагата, и определено количество влага в дима се требе да има.

Въпроса е: ако тутуна е с идеалната влажност, какъв требе да е потока на дима за на края да излезне идеалния дим? Ясно е че филтрите обират големо количество на влага, но пък и доста от вкусовите качества.
Известно  е и че големите камери (калабаш системата) охлаждат и стабилизират дима, до голема степен и кондензират, но дали това е идеалния дим, пак имаме един голем въпросителен.

Известно завихряне и турбуленция все е нужно за да разбие емулзията и по тоя начин да позволи някакво кондензиране по пътя, но до каква степен, е това е въпроса.

Едва ли ще се намери истинската формула, тука търсим само и единствено best practices. Една от тях е канала да върви от по-широко към по тесно. Това понеже е невъзможно, компромисното решение според Йес, Ларс и пичовете от Аштон е цилиндричен канал, който почва да се стеснява на етап стабилизиран дим. Това принципно е доказано работещ модел.

Вие как мислите?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2014, 04:14:19 »

Мислим, че има много начини да одереш една котка... Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #83 -: Ноември 12, 2014, 08:12:24 »

Да, започва да ме кефи сериозно.   Двама седят и спорят за някакви дупки в дърво и шест страници няма дори един чертеж!!!!   Аре малко по-сериозно, не се излагайте!  Ухилен

Една снимка = 1000 думи

(Ама да кажете как се снима димен канал отвътре, че да разберем дали е конусовиден или не)
Активен
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #84 -: Ноември 12, 2014, 09:18:46 »

Да, започва да ме кефи сериозно.   Двама седят и спорят за някакви дупки в дърво и шест страници няма дори един чертеж!!!!   Аре малко по-сериозно, не се излагайте!  Ухилен

Една снимка = 1000 думи

(Ама да кажете как се снима димен канал отвътре, че да разберем дали е конусовиден или не)
определено нема ни чертежи ни скици Усмивчица само си чешат езиците Усмивчица
а  за снимка на такоз малко пространство си требе нещо по гастро, но по смомен и те са над 5 mm остава некаква оптика  да се ползва
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #85 -: Ноември 12, 2014, 09:51:53 »

Снимките и схемите са за хора без въображение, господа! А вместо да мрънкате и критикувате, предложете Вашата представа за живота, вселената и всичко останало...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #86 -: Ноември 12, 2014, 10:02:26 »

Ще ви помоля само да се въздържате от три теми:
Религия, политика и секс.

Тия неща се дискутират фейс ту фейс в подходяща обстановка.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #87 -: Ноември 12, 2014, 11:07:40 »

я като начинаещ се уча от по добрите от мен  и стига да мога де
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #88 -: Ноември 12, 2014, 10:03:33 »

 А бе, тия двамцата са вдъхновяват от само-себе си !!
 Е-е-е-гатий риториката!
 Аз викам, да земем да ги издадем въ собрани сочинения - луксозно изданийце, твърди корици с отбелезвач от златен шнур, джобен формат - мъдростта да е навсякъде с теб.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #89 -: Ноември 12, 2014, 11:04:59 »

я па сакам мужский бой да видим!
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!