PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 10:09:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Bob's Chocolate Flake  (Прочетена 13290 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« -: Юни 08, 2012, 07:06:08 »

Здравейте приятели.Откакто изчезна на Панев блога,този сайт  май остана единствения ,където човек може да прочете нещо за нашето хоби.И зачитайки се в ревюто,останах изненадан,че никой не е представил този невероятен тютюн.Мога само да кажа,че това е моя фаворит.Немога да бъда толкова образен,колкото в Tobacco Reviews,но наистина си заслужава високият рейтинг.Какао,ванилия,латакия,от всичко по малко и в пълна хармония.Немога да го нарека нито ангийска смес,нито ароматик.Когато за пръв път го опитах,най–голямо впечатление ми направи прохладата в устата ми,почти като ментова цигара,но това си беше лично мое преживяване,което не е задължително и вие да го усетите.Опитайте го задължетелно.Аз си поръчвам по 1 килограм и за 4,5 месеца свършва.Забравих да спомена,че пуша с филтър и на сила ми е екстра,нито блудкав нито много силен.Още по темата http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?ALPHA=B&TID=553
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #1 -: Юни 08, 2012, 11:04:14 »

Калине,определено ме заинтригува!Ще търся начини да се сдобия и опитам това чудо!
Активен

ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Юни 09, 2012, 02:00:52 »

Не е ли прекалено шоколадов?Определено подхождам с недоверие към този и чери аромати.А така ,както представяш как усещаш тютюна,Калине,ми напомня на един класически датски,който пробвах преди време,и бях изумен.Ще го представя по-късно.Изостряш интереса ми към Bob's Chocolate.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Юни 09, 2012, 04:54:14 »

Десиславе здравей,гледам,че пазаруваш от syndjjeco там го има.В момента съм под санитарния минимум, иначе с удоволствие бих ти дал.Ozzy по противно от череша май няма.Наистина няма нищо общо и с другите шоколадови тютюни.Пушил съм на Самуел Гавит и смея да твърдя,че този е класи над него.

Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Юли 10, 2012, 09:02:06 »

Шест от шест възможни точки!Страхотен е!Изпробвах го в безотказния си Meershaum Vauen Golf , за да усетя пълната картинка.Лека прохлада струи от сместа,димът е хладен и свеж,без ясно изразен аромат.Твърдо ще влезе в моя Топ 5 на любими тютюни( :-\само кой ще изпадне?).
Нещо подобно е датския Princeton  ,но не с такова качество.   
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #5 -: Юли 11, 2012, 09:08:19 »

Сега като почнем всички да поръчваме ще настъпи криза при доставчика и насищане на оборота у БГ?!
За първи път ще се наложи да пуша шоколадова сладкария, но отчитайки горните коментари.....!!!
Поръчвам за проба.....веднага! После и аз ще споделя!!! Ухилен
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Юли 20, 2012, 07:38:51 »

 :)Направо съм влюбен в тоя тютюн.Не мога да му се наситя!
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #7 -: Юли 21, 2012, 11:06:31 »

Мдаааааа, бяхте прави с адмирациитя за сместта.
Изпушвам четвърта лула и като Ози не мога да се наситя!
Изключителна грешка от моя страна, че очаквах усещане за сладкарница, но напротив - какаовия аромат е абсолютно балансиран, вкуса не е сладък, гори перфектно от начало до край.....
Просто перфектен!
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Юли 21, 2012, 03:13:11 »

Плюс това комбинацията сутрешно кафе+бобчок е голям кеф... Готин
и не знам дали въобще трябва да го приобщаваме към ароматиците...най-малкото е ароматик според мен, има приятни нотки на ванилия, какао, даже нещо като смокиня, но....всичко останало си е натурална вирджиния, точната за мен доза латакия (ама на ръба на допустимото)...мисля, че според мен е коректно да го спомена, защото има опасност някой страстен фен на ароматиците да се разочарова тотално...
Благодаря на Калин, че постна ревюто и можах да опитам наистина нещо качествено!
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #9 -: Юли 21, 2012, 04:14:44 »

Радвам се,че не съм ви подвел.И съм сигурен,че ще ви влезе най–малко  в топ 3 на тютюните.А за мен е #1
Активен
Десислав Гечев
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 631



WWW
« Отговор #10 -: Юли 30, 2012, 08:44:01 »

:)Направо съм влюбен в тоя тютюн.Не мога да му се наситя!
Ози,съжалявам ,че не можах да оценя качествата му,приятелю.Изпуших го като най-обикновен качак.След като ми извадиха кътника имам чувството,че заедно с него си отиде и част от вкусовото ми възприятие.Може би трябва да мине време ,за да мога да вляза в "дегустаторска форма"  Нерешителен
Активен

Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #11 -: Юли 30, 2012, 09:11:38 »

:)Направо съм влюбен в тоя тютюн.Не мога да му се наситя!
Ози,съжалявам ,че не можах да оценя качествата му,приятелю.Изпуших го като най-обикновен качак.След като ми извадиха кътника имам чувството,че заедно с него си отиде и част от вкусовото ми възприятие.Може би трябва да мине време ,за да мога да вляза в "дегустаторска форма"  Нерешителен

Десо, с тия зъби е ужасна работа....знаеш откога започнах с лулите....а оттогава като тръгнах по едни манипулации....страшно приключение....и всеки път докторите казват "и сега да не пушиш!"! Да де, ама душа не трае! А за вкусовите рецептори сигурно е важно, но.....се ла ви!Дано се оправиш по-бързо и да възстановиш удоволствието от пушенето, било то и да не е с Боб'с Чок! Намигване
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #12 -: Август 11, 2012, 06:36:54 »

Забелязах нещо много интересно.Днес отворих чисто нов пакет и за мое учудване беше с една идея по латакиев.Преди известно време пак така се получи,но си мислех,че така ми се е сторило.Но това изобщо не ме дразни,дори май е по вкусен.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #13 -: Септември 17, 2012, 11:31:29 »

Пушил съм на Самуел Гавит и смея да твърдя,че този е класи над него.

въпрос на вкус, Калине, но чак пък класи над него - изхвърляш се. при мен е обратното, но и въпрос на небце Смотан
Но като цяло масовата публика харесва Бобс чоклета в пъти повече от събрата му от Самюъл Гоуит - това ясно си личи във всички ривюта навсякъде.
Има обаче една голяма разлика - аромата /и вкуса де/ - Бобс чоклет-ът си мирише яко на типичен тютюн на Гоуит Хогарт, докато аромата на шоколадовите флейти на СГ е абсолютно индивидуален само за него си. Другата голяма разлика е в количеството латакия, което е в пъти повече в СГ, както и, че СГ явно са парили шоколадовите си флейки, защото са почти черни за разлика от ГХ.
Иначе Бобс Чоклет-ът е прекрасен тютюн, с мек и лек аромат според мен на изключително леко подсладено какао, но без мляко. аз лично почти не долавям латакия и понеже официално я има, значи доста добре играе ролята само на усилвател за вкуса на другите елементи.
Изгаря перфектно до бяло-сива пепел, ухае наоколо приятно. Какво повече да иска човек.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #14 -: Септември 17, 2012, 11:36:09 »

Забелязах нещо много интересно.Днес отворих чисто нов пакет и за мое учудване беше с една идея по латакиев.Преди известно време пак така се получи,но си мислех,че така ми се е сторило.Но това изобщо не ме дразни,дори май е по вкусен.

ша се сетиш, ша се сетиш, ама след време. латакията играе роля на усилвател на вкуса в случая и дори да е повечко даже става по-добре.
освен това няма какво да се учудваш - това, че пратките ти са различни според мен говори дори много добре за производителя - все пак новата му реколта никога не може да бъде като предходната и е добре , че не се опитва по изкуствен път да нагоди нещата - същото както при виното - захарност, брой слънчеви дни, дъжд, жега, студ - и гроздето и тютюнът са цветя, няма как да не им влияят тези неща.
аз лично установих, че една много добра компания за Бобс чоклет-а са червени и много сухи вина...подчертават прекрасно вечер какаовия му аромат.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!