PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 07:33:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: "светият" граал - в търсенето му сред тютюните  (Прочетена 10579 пъти)
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« -: Септември 17, 2012, 12:34:18 »

Нещо, за което скоро ще напиша. За всеки, който е попрочел това-онова, няма да е трудно да се сети за кой тютюн става дума. Хайде пишете предположения Намигване
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 01:14:43 от Kliment » Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 17, 2012, 08:20:01 »

Нещо, за което скоро ще напиша. За всеки, който е попрочел това-онова, няма да е трудно да се сети за кой тютюн става дума. Хайде пишете предположения Намигване
Е хайде де болкан собрание, но не от новия, я от стария Намигване
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Септември 17, 2012, 08:21:41 »

Нещо, за което скоро ще напиша. За всеки, който е попрочел това-онова, няма да е трудно да се сети за кой тютюн става дума. Хайде пишете предположения Намигване
Е хайде де болкан собрание, но не от новия, я от стария Намигване
Нещо към новия подхождат с недоверие...Някой да не е пушил от стария-отлежал?
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Септември 17, 2012, 08:26:37 »

Нещо, за което скоро ще напиша. За всеки, който е попрочел това-онова, няма да е трудно да се сети за кой тютюн става дума. Хайде пишете предположения Намигване
Е хайде де болкан собрание, но не от новия, я от стария Намигване
Нещо към новия подхождат с недоверие...Някой да не е пушил от стария-отлежал?
Не съм, ама толкова съм слушал, че все едно съм пушил  Смотан
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Септември 17, 2012, 08:35:18 »

Нито съм пушил, нито съм чел....сериозно...ще взема по-задълбочено да се образовам....само знам, че седи в някакви вечни класации...между другото бях чел някъде, че преди 9-ти и българска фабрика е доставяла блендове за Собрание-Лондон...
Упс.....да не взема да объркам концепцията на темата на Климент!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 08:40:47 »

 Ухилен Ухилен ;DМайтап ще е,ако Климент има предвид нещо друго!!!Тука я подкарахме...
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 08:46:28 »

Дано, Климент да ме извини.....млъквам..... Шокиран
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 09:51:43 »

преди две години наддавах в ибей за една кутия Болкан собрание... изсъхнал - защото самият продавач, пишеше, че при раздрусване шумоли... но мисля, че доста скоро се отказах на 50-ина долара /ай ся подигравайте се, ама човек се надява все някак да мине тънко и никой друг да не е забелязал обявата/... мисля, че мина едни 250 долара.

ама пък веднага ме разконспирирахте :-)
Аз също не съм пушил легендарното събрание... според една от легендите обаче името му идвало точно от българското народно събрание... за по-така екзотично, за да се връзва с Балканите, пък на тях само нашият парламент се казва така - сърбите имат скупщина, турците междлис, македонци - няма, гъпрците е нещо гръцко. в ибея имаше обаче кутии от цигари на събранието - порцеланови с традиционната им картинка, която лично много харесвам, но не съм сигурен с носиите как точно стоят нещата. трябва да постна картинки.смятам, че носиите са си наши... така де малко локален патриотизъм. а и прочутото йенидже, което слагали като тютюн -едва ли е идинственият ориенталски - все пак е от поробените ни краища в Македония около Гърция.

иначе аз съм се добрал само до Болкан сасиени, който не е никак лош според мене. но пък май аз съм последният който трябва да дава такъв коментар. Цефи, споко, аз също нищо не разбирам, но явно съм графоман и просто сега ми се е удало да ви наспамя едно хубаво. Ухилен
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #8 -: Септември 17, 2012, 11:41:41 »

Нещо, за което скоро ще напиша. За всеки, който е попрочел това-онова, няма да е трудно да се сети за кой тютюн става дума. Хайде пишете предположения Намигване
Е хайде де болкан собрание, но не от новия, я от стария Намигване
Нещо към новия подхождат с недоверие...Някой да не е пушил от стария-отлежал?

за новия и недоверието към него ето тук доста обстойно на английски, макар че за мен е донякъде е пазарен субективизъм, написаното:
http://pipesmagazine.com/blog/pipe-tobacco-reviews/balkan-sobranie-re-release-review-and-throwdown/

пък и нищо ново не се харесва както една легенда е била, а и Джърмейнс едва ли са най-добрата фирма, за да успеят да се справят с нелеката задача на възродят легендата. Освен това нека не се забравя, че -пак според нета - съставките на Събранието са променяни неколкократно през десетилетията, сирийската латакия е на изчезване, има едни куп забрани или новости при обработката, всяка година реколтите са различни, както и спомените от младостта на ония, които все още помнята Събранието от 70-те години на ХХ век... макар че последно е спряно през 90-те от производство.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #9 -: Септември 18, 2012, 06:22:35 »

Последните цигари,които пуших,преди да ги спра,бяха точно Собрание-уникални!Паснаха ми най добре.Скоро едно момче е изгоряло със стек такива,от Сърбия.За случая не ми се говори тук,но подуших една цигара-увита е с тютюнево фолио,като нашия Ориент навремето.Уникален аромат!Сигурно и лулистия им табак ще е нещо подобно!
А за отлежал тютюн,Клименте,- Ухилен Ухилен Ухилен ;Dимам щастието да съм пробвал оригинален Найткап,дообре отлежал.Имам и още една кутия,но го пазя като очите си-ще поствам при Дънхил.Зрее,зрее тютюна,вярно е.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Септември 18, 2012, 06:27:40 »

Ама слагайте и по някоя снимчица,че хората да знаят за какво иде реч. ;)Поне мене да облекчите малко...Ако не,да се захващам.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #11 -: Септември 18, 2012, 08:13:26 »

http://www.smokingpipes.com/tobacco/by-maker/Balkan-Sobranie/moreinfo.cfm?product_id=88795

Да сме видялимпреди два месеца...ама кой да го сравни с оригинала....пък и да сподели.....
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #12 -: Септември 20, 2012, 12:43:14 »

ето снимки от стари работи на Събранието. абе носиите са си баш нашенски, макар че може пък коконата да си е точно гъркиня - бе се връзвало с йениджето, което е македонско




« Последна редакция: Декември 14, 2012, 10:00:16 от ozzy » Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #13 -: Септември 20, 2012, 12:47:31 »

иначе събранието са имали и флейки - ама през 60-те, и вирджиния и една смес 789 или 798 ли беше. ама всичко е заминало. сега уж Джърмейнс са купили правата и ще ги правят. ама запасите се изчерпаха много бързо още с обявяването през октомври мисля миналата година.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #14 -: Октомври 20, 2012, 09:53:43 »

Последните цигари,които пуших,преди да ги спра,бяха точно Собрание-уникални!Паснаха ми най добре.Скоро едно момче е изгоряло със стек такива,от Сърбия.За случая не ми се говори тук,но подуших една цигара-увита е с тютюнево фолио,като нашия Ориент навремето.Уникален аромат!Сигурно и лулистия им табак ще е нещо подобно!
Пуснаха и в България три вида нови цигари Собрание - пробвах синята версия от интерес! На фона на цялата химия която се продава и консумира, считам, че доста качествена цигара са направили според мен! Абсолютно различаваща се от това което се продава наоколо!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!