PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 03:17:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Amsterdamer  (Прочетена 9066 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Октомври 20, 2012, 06:47:36 »

Придобивка от Алжир!
Абсолютен меланж/миксаж от Бърли, Кентъки, Кавендиш, Вирджиния,...
Тъмен на цвят, нарязване всякакво, предвид многото съставки....лек до среден по-сила, аромат - поносим за мен без определен нюанс, вкус - абсолютно цигарен!
Нищо запомнящо се и значимо.....
Не бих повторил, купих си го от интерес!

« Последна редакция: Декември 14, 2012, 09:54:54 от ozzy » Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #1 -: Октомври 21, 2012, 05:51:20 »

Такъв съм пушил за първи и последен път преди четвърт век. По мой спомен беше произведен в Швейцария. Иначе оценката ми и за тогавашния беше подобна.
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 03:02:33 от лулист » Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #2 -: Октомври 21, 2012, 07:27:54 »

На моята опкаовка пише - Imperial Tobacco, да разбираме Алтадис, които фабрики има в Испания и Щатите!
Ходи разбери днес кое къде се прави!  Ъ?
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #3 -: Октомври 21, 2012, 08:14:17 »

Такъв са пушил за първи и последен път преди четвърт век. По мой спомен беше произведен в Швейцария. Иначе оценката ми и за тогавашния беше подобна.
:)Мислех по-рано да те питам,лулисте,но ще го направя сега.Ще е интересно да разкажеш с какви тютюни започна.Пушил ли си от българските?Помня,че имаше навремето Златен лъв(не съм сигурен дали точно така беше името) на едно павилионче за тютюн,пури и цигари в Бургас,заедно с Амфора и Нептун.Предполагам,че и на колегите ще им е интересно.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #4 -: Октомври 21, 2012, 08:20:59 »

Амстердамер-а,заедно със Шкипер и  още няколко местни марки,са доста популярни в Швейцария.Знам го от приятел.Не знам,дали не ги правят и във фабриките в Нюшател.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #5 -: Октомври 30, 2012, 03:21:28 »

  OZZY,
Първият тютюн, който опитах навремето беше "Клан".Тогава, колкото и да ми се смеете, той ставаше за пушене и няма нища общо с това което сега се продава с това име. Амфората никога не ми е допадала в никоя от разновидностите. Това което най-много съм пушил тогава и най-много ми е харесвало беше "Troost". Тютюна беше доста силен и в две разновидности, едната от които ароматик. При отваряне на нова кутия, особено когато преди това съм пушил нещо друго, първата лула беше нещо невероятно. Беше в метални кутии по 100 гр. вакумиран. Можеше да се съхранява безкрайно. Тогава се произвеждаше в Холандия. За съжаление последния такъв, който пуших в края на миналия век беше произведен в Ирландия, ако не ме лъже паметта и беше абсолютен боклук по мое скромно мнение. Пробвал съм българските "Златен лъв" и "Нептун", но според мен си бяха цигарен тип тютюн. Включително и на по-късен етап се появи "Арда" от същия тип.
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 03:23:44 от лулист » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Октомври 30, 2012, 08:23:28 »

Твърдо те подкрепям за КЛАН-а,лулисте!Почитател съм му,но какъвто беше до преди петнайсетина години.Сега става само за ароматизатор на калпави тютюни за цигари.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #7 -: Октомври 31, 2012, 09:48:55 »

Покрай темата на колегата за Амстердамера се отплеснахме на тема какви бяха тютюните преди и какви са сега, кой ги прозвежда и къде. Това е отделна доста обширна и интересна тема. А може би са две отделни теми. Може би си заслужава да ги развием. Аз мога да споделя само от опит някои неща. Не съм се задълбочавал да чета и да ги изследвам нещата.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #8 -: Октомври 31, 2012, 10:47:55 »

Покрай темата на колегата за Амстердамера се отплеснахме на тема какви бяха тютюните преди и какви са сега, кой ги прозвежда и къде. Това е отделна доста обширна и интересна тема. А може би са две отделни теми. Може би си заслужава да ги развием. Аз мога да споделя само от опит някои неща. Не съм се задълбочавал да чета и да ги изследвам нещата.
Не разбира се заради възрастта ми, а заради късното включване в света на лулите...не мога да съм компетентен, но иначе ми е интересно.... Намигване
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #9 -: Ноември 01, 2012, 07:29:55 »

Покрай темата на колегата за Амстердамера се отплеснахме на тема какви бяха тютюните преди и какви са сега, кой ги прозвежда и къде. Това е отделна доста обширна и интересна тема. А може би са две отделни теми. Може би си заслужава да ги развием. Аз мога да споделя само от опит някои неща. Не съм се задълбочавал да чета и да ги изследвам нещата.
Аз се интересувам по мъничко от историята на някои известни марки.Особено на Дънхил,който ми е слабост.При повечето има разлика отпреди и сега,но Дънхил...явно държат на традициите и клиентите си.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #10 -: Ноември 06, 2012, 02:41:57 »

По повод Клана, за който споменах, на времето когато го пушех  той се правеше в Холандия. По рецепта беше от 18 сорта тютюн, която впоследствие беше променена и сортовета станаха 14. Преди време загледах на един пакет пишеше, че е произведен в Дания. Дали има повече от два вида тютюн, кой знае.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!