PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 01:25:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: A & C Petersen-Escudo Navy Deluxe  (Прочетена 7149 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« -: Януари 08, 2010, 09:11:15 »

Великолепна смес-вирджиния и перик.Произвежда се от 1870 с леки маневри по собствеността.Класика!Според мен е почти на нивото на Дънхил.За Escudo може да се каже всичко най- добро.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #1 -: Август 04, 2012, 10:26:11 »

Фантастичен!Просто няма смисъл да пиша повече!
Но.......Бих добавил нетрадиционен термин за описание на тютюн - "уютен" - а имам в предвид - балансиран, мек, приятен, ненатрапчив, мноооого вкусен.....
Първата комбинация, в която перике не ме дразни!
А размера на монетките ме накара да експериментирам - сгъване, късане, разделяне на сърцевинка, цели (в голяма чашка)...имах опит досега с Кърли Кът, но тук предизивкателството си струваше...а и при всички опити си гори безпроблемно и перфектно докрая, което дори при някои флейки не мога да постигна!
Трябва да се запасявам за да имам винаги под ръка!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Август 06, 2012, 02:15:03 »

  :)Страхотен е,нали?Едно към едно е(е,според мен) с Dunhill De Luxe Navy Rolls.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Август 08, 2012, 02:15:00 »

Аз не можах да изпуша цяла кутия и го подарих.Много цигарен ми се стори.Ако на вас ви харесва,пробвайте на Стокаби Бул айс.За мен е същото,само където е доста по евтино.
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #4 -: Август 09, 2012, 08:31:51 »

Всъщност се оказа, че съм пушил Escudo, но не на Петерсън, а на Scandinavian Tobacco Group!!!
Предполагам, че не би трябвало да има разлика, но.....ме обзе определено съмнение!
Дори и така да е, нямам забележки към производителя STG, и си запазвам по горния коментар!
Скоро ще го довърша и ще мога да го сравня и с Дънхила!
« Последна редакция: Август 10, 2012, 06:54:57 от Cefy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #5 -: Август 10, 2012, 09:24:21 »

Е,нали виждаш,че съм споменал за промените в собствеността.Според почитателите му,това не се е отразило на качеството.И Дънхил бяха спрени за известно време,но новите им собственици подновиха производството.Имат извоювана ниша в пазара-глупост щеше да е затриването им.
« Последна редакция: Август 10, 2012, 09:25:55 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #6 -: Август 10, 2012, 09:29:21 »

 :-\То май се е оформил монопол в Европа-почти всичко се произвежда от няколко немски фирми(дали не са две),и Scandinavian Tobacco Group.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 01:06:15 »

Легендарен.
Всъщност нет-ът твърди, че Дънхил пуска Нейви ролс-а си, за да запълни празнината при спирането на Ескудото в Евопа, но никога не е успял да достигне качествата му напълно.
Ескудото е поне за САЩ ВаПе /вирджиния-перик/ еквивалента за любителите на ВаПЕ на легендарния свещен граал от англия за любителите на английските или латакиево-ориенталските смеси. Една истинска легенда.
Аз го намирам за една минимална идея по-добър от Дънхиловите ролца, защото ми се струва, че към всичко има и малко аромат от кубинска пура, която го прави малко по-мачистки, мъжкарски,  ;)тютюнев.
Казва се ескудо, защото би трябало да е с размерите на съответните портогалски монети.
« Последна редакция: Септември 20, 2012, 11:11:18 от Kliment » Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!