PipeZone PipeZone
Май 14, 2024, 10:55:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Емпирични наблюдения при лулите втора ръка  (Прочетена 24857 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Октомври 28, 2015, 08:22:32 »

Покрай един задочен спор с колегата Балкански се присетих, че някъде в къщи се въргаля едно съсипано огнище. Това е неква много стара лула, бая пушена и прогоряла. Прилагам снимка:



Какви наблюдения и заключения може да извършим от гореразположения спесимен?
 
Първо - от тва лула вече не става.

Второ - огнището е престъргано почти до дърво, което веднага разкрива една втора проблема, а именно: дървото е прогоряло. Вижда се, в средната част, как е "отслабено" на едно 2-3 мм навътре. Следователно: ако престържеме хубавичко огнището има реална опасност да прогориме още повече лулата. А ако оставиме къде милиметър от стария нагар, той ще действува като изолация срещу този досаден проблем. А такова прогаряне на дървото е много по-често срещано, отколкото си мислите и не е чак толкоз опасно...

Трето - ако изстържеме душманската навсекъде до чисто дърво, огнището ще възприеме формата на една буква от гръцката азбука, именуваща се "омега". Освен, че е тотално гръкофилско и несвойнствено тва начинание, ние съсипваме юнашката тва огнище.

Четвърто - ясно се вижда пренебрежимата дълбочина на която са проникнали катраните - на око къде 0.5 мм. Останалото си е чистичък брайър, дето като го режеш и мирише на чистичък брайър. Следователно: запушването на порите от катраните е ефект, който се преекспонира. Да, има го, ама хич не е чак такава драма.

Заключение - почистете си хубаво лулите и не се втелявайте. Да, мишки може да се убиват с .450 Rigby, спор няма, ама е леко безмислено...  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2015, 09:02:31 »

Браво,прекрасен нагледен материял.От известно време за лулата се говори като за ракета,дето ще лети у космоса.Хайде стига вече.За какви пори говорим,когато цялата повърхност е увъглена.Въглена е в пъти по хигроскопичен от здравото дърво.За това във филтрите слагат активен въглен,а не талаш.Остърганата лула не е добро решение.Обожавам първото разпушване на нова лула,но то в никакъв случай не е най-сухото.Така, че да не се втеляваме,както каза Борис.Чистиш,пълниш,кефиш се и отново.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2015, 09:30:56 »

Чистиш пълниш кефиш се, .... утре сабаале. Колко мъка съм видел с такива... не си струва зора.

Аз лули втора употреба не купувам, па вие се кефете колкото си искате.

И не знам как колегата си реши че щом не се виждат порите, те не съществуват и не се запушват. Колега ти да не искаш да видиш с очите си микроскопичните неща бе майна?
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 09:33:06 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2015, 09:45:48 »

Цитат
...И не знам как колегата си реши че щом не се виждат порите, те не съществуват и не се запушват. Колега ти да не искаш да видиш с очите си микроскопичните неща бе майна?...
срещу твоя цитат, прилагам мой цитат:
Цитат
...Следователно: запушването на порите от катраните е ефект, който се преекспонира. Да, има го, ама хич не е чак такава драма...
Тоз мой цитат нагледно доказва, че четете мнения кат рогатия - евангелие... В интерес на истината, не са чак толкоз дребни тия митологични пори. Идеята ми е да докажа чисто практично, че много от нещата дето ги дъвчеме тука са в сферата на "луларската фантастика". Сам виждате, катраните колко плитко са проникнали. Калин е абсолютно прав - туй не е висша математика, та да иска некви екстремни мерки и вуду заклинания, придружени от псевдо-физични обяснения. 
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2015, 06:49:37 »

На тая снимка въобще не може да се види катраните до къде са проникнали. Вижда се само до къде е изгорело дървото.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2015, 07:05:05 »

Тука се развива теорията за на комара мадете.Знаеш,че ги има,но не ги виждаш.
Сигурно има пори,но след увъгленото дърво няма нищо видимо в което да е прониквал конденз,А всички знаем какъв е цвета му.
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2015, 08:20:46 »

Цитат
...На тая снимка въобще не може да се види катраните до къде са проникнали...
Следователно? Я избери отговор:
А - не се виждат, щот проникването е пренебрежимо малко.
Б - лулата е дефектна.
В - снимката е дефектна.
Г - катраните са дефектни.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
тедо
Full Member
***
Публикации: 244


« Отговор #7 -: Октомври 29, 2015, 10:05:44 »

поричките ,
и кво кат са запушени-опушени от катрани или квото и да е ,
нали навсичките  лулите са ви лакирани , демек со затапени пори
, ерго , матряла не диша
па и то дръвото дан е сюнгер ,чи да попива сичките кондензени води

ма нейсе ,чи некойье  дръто_ баиче  би изреко :
- баси тъпуту размишльювание

 Ухилен
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2015, 11:47:04 »

Цитат
...На тая снимка въобще не може да се види катраните до къде са проникнали...
Следователно? Я избери отговор:
А - не се виждат, щот проникването е пренебрежимо малко.
Б - лулата е дефектна.
В - снимката е дефектна.
Г - катраните са дефектни.

Д- нема как да ги видиш щото това се не вижда така както ти си го прецтавяш.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2015, 12:11:48 »

Хе-хе, Балкански, кефиш! Дай да ти го донеса тва парче на срещата, па ти да си дириш микроскоп, а?  Ухилен Калин нещо ти обясни за на комара мъдете...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2015, 02:12:19 »

Микроскоп не микроскоп, на стара лула се остъргва сичко, сол, алкоголь, сода, въглища, изпичане и накрая, я имаш резултат я не, сичко е спорет зависи.
Сичките ми втора употреба лули, пушат по-влажно от новите такива, и нито една не е трепач. У Сичките пушим латакии, защото там гадостите от дъртото байче дето я е натегал лулата най не си личат.
За Вирджиниите на дедо Гавид, само и единствено нови лули разпушвани от мене и поддържани лично от мене.  Мен така ме кефи, така си движим.  Па немало значение било половин милиметър. Ми половин милиметър гадости са напълно достатъчни да ти преебат целия кеф от хубавия тутун. Лейкланди (Енердейл примерно) ако пушиш в една лула едва десетина пъти, след това тая лула завинаги ще ти мирише на лейкланд каквото и да правиш. Стъргал съм, какво ли не съм правил, и две от лулите ми (една морта и една от Жоро) завинаги миришат на Лейкланд и туй то. След дълги и изморителни процедури съм ги докарал до състояние да не се усеща като мааш ингилизи и балкани, но си ги има като запалиш вирджинии. А най-зле е с ваперите, защото обират целата свежес от лютия перик, и праат дима блудкав некъв, язък за хубавия Сент Джеймс Флейк дето отива зиян.

Добре че лейкландите съм ги пушил предимно в царевици които с голем кеф запратих в кофата за боклук.

Единствено Дацките ароматици оставят големи поразии които за щастие не са трайни, а шанса да попаднеш на втора употреба лула изтезавана с такива е много голем. Така че нещата са поправими. Ако попаднеш на лула от е-баъ върху която некое дърто байче е издевателствало с дацки ароматици, след което е суичнал на свети Бруно, Кондор и Енердейл, след тех обаче се е сетил че обича латакията, е такава лула можеш да я отпишеш веднага.
Евентуално да я занесеш в института в БАН да ти напраат изследване.
Кришнарите имат една концепция за "карма", в случая кармата на лулата я наследяваш от предишния собственик. Извода е следния:

НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ ЛУЛИ ВТОРА УПОТРЕБА ОСВЕН ЗА КОЛЕКЦИОНЕРСКИ ЦЕЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ЛУЛА И ЖЕНА (И КОЛА) ВТОРА УПОТРЕБА Е НА КЪСМЕТ

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2015, 02:18:41 »

Ако някой се похвали с жена "първа употреба",пиенето е от мен Ухилен
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2015, 04:40:17 »

Ако някой се похвали с жена "първа употреба",пиенето е от мен Ухилен

А бе има, недей така.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2015, 05:21:06 »

Дано,ама ми е малко като с комара..... Ъ?
А и да вметна,че и там е като новата лула,гот ти е ама не е най-вкусната.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 05:23:53 от kalin andreev » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2015, 06:34:32 »

Дано,ама ми е малко като с комара..... Ъ?
А и да вметна,че и там е като новата лула,гот ти е ама не е най-вкусната.

И аз да вметна че това е само първите десетина пъти и при двете. После си е най-вкусната.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!