PipeZone PipeZone
Май 11, 2024, 11:59:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14
  Изпечатай  
Автор Тема: Да споделя и аз  (Прочетена 116237 пъти)
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #60 -: Декември 31, 2014, 09:06:24 »

Относно тунинга на грозната албанка - те за цената си хич не са грозни ,а по скоро немарливо полирани и покрити . Иначе повечето ,пушат мнооооого добре.Имам вече доста от тях , и продължавам да си купувам .
Не за друго,ами да пуша с тях в работата, да не си цапам Стануелите.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #61 -: Януари 01, 2015, 06:11:53 »

Някаква "NCLR".На мен нищо не ми говореше.Когато и свалих чернилката, цялата беше с грозни кръпки и се наложи да се рустицира.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #62 -: Януари 01, 2015, 06:37:28 »

NCLR е съкратено от Non Canta La Raganella. Една марка лули която вече я нема от половин век. Основана от Алчиде Дуранти в Кастелфидардо, в провинция Марке.

Нон канта ла раганела на маркезки диалект означава  "не пее жабата". По онова време много се е ценяло да не ти гъргори лулата и да не ти събира вода. Демек като гъргори на сленг са го наричали че лулата пее като жаба, или има жаба вътре в лулата.

Много от тогавашните лули са били предимно фокусирани върху липсата на влага. Правили са системи, не знам си какво, Кейвуди са изкарвали "дринклесс пайп" и т.н.

Както и да е, тая марка вече я нема от много много години, и из италианско я имат за колекционерска стойност.

Ето една статия за марката който разбира жабарски език:

http://www.gustotabacco.it/pipe/989-storia-della-pipa-non-canta-la-raganella#.VKV2OyuUdK0
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #63 -: Януари 01, 2015, 06:50:08 »

Благодаря за инфорфмацията.Може и да е колекционерска, но финиша и беше много дърводелски, а и както споменах, цялата беше на шупли, които в последствие бяха запълнини с някаква гадост.Иначе е филтърна и наистина пуши много добре.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #64 -: Януари 01, 2015, 06:54:31 »

Една любима албанка, която беше също доста грозна.За съжалени нямам снимка преди да я наточа.
« Последна редакция: Януари 01, 2015, 06:56:03 от kalin andreev » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #65 -: Януари 01, 2015, 07:16:34 »

Само щампа "КА Тунинг" им липсва на лулите!  Намигване Да допълня към Балкан бой - що да няма информация? Има: http://www.pipephil.eu/logos/en/logo-r2.html#raganella
« Последна редакция: Януари 01, 2015, 07:22:33 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #66 -: Януари 01, 2015, 07:28:17 »

Spitfire by LORENZO (Ламас)
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #67 -: Януари 01, 2015, 07:35:43 »

Албански билярд, който се получи много добре след няколко часа дялане.Дори ми е жал да го разпаля.
« Последна редакция: Януари 01, 2015, 07:37:20 от kalin andreev » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #68 -: Януари 01, 2015, 07:42:51 »

NCLR е съкратено от Non Canta La Raganella. Една марка лули която вече я нема от половин век. Основана от Алчиде Дуранти в Кастелфидардо, в провинция Марке.

Нон канта ла раганела на маркезки диалект означава  "не пее жабата". По онова време много се е ценяло да не ти гъргори лулата и да не ти събира вода. Демек като гъргори на сленг са го наричали че лулата пее като жаба, или има жаба вътре в лулата.

Много от тогавашните лули са били предимно фокусирани върху липсата на влага. Правили са системи, не знам си какво, Кейвуди са изкарвали "дринклесс пайп" и т.н.

Както и да е, тая марка вече я нема от много много години, и из италианско я имат за колекционерска стойност.

Ето една статия за марката който разбира жабарски език:

http://www.gustotabacco.it/pipe/989-storia-della-pipa-non-canta-la-raganella#.VKV2OyuUdK0

Ах,още ме е яд как изтървах една прекрасна Раганела-и то само за 25 лв.Още съжалявам....
« Последна редакция: Януари 01, 2015, 07:44:43 от ozzy » Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #69 -: Януари 01, 2015, 08:04:10 »

Още 3 хубавици от Тирана, след тотален тунинг.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #70 -: Януари 01, 2015, 08:09:57 »

Благодаря за инфорфмацията.Може и да е колекционерска, но финиша и беше много дърводелски, а и както споменах, цялата беше на шупли, които в последствие бяха запълнини с някаква гадост.Иначе е филтърна и наистина пуши много добре.

Старите лули са така. И аз имам тука разни Салватела, не нам си какви, от едно време, и изработката им е посредствена.
По онова време наистина Дънхил и ингилизките марки са държали качество като изработка и финиш, не задължително като качество на дима, щото това е съвсем друга бира.

Ингилизките и особенно Дънхил са немали flaws така да се каже които да бъдат китирани впоследствие, и са се котирали доста високо.

Днес обаче обстановката на пазара е съвсем различна, и китирани лули вече не се предлагат, или ако се предлагат са втора линия или второ качество.
Аз имам Стануел който е с микроскопична дупчица, и е отсвирена като Danske Club (на стануел втората линия) Преди половин век само, на такъв flow никой не би обърнал внимание.

Сикстен Иварсон за първи път е измислил как да заобикаля дупчиците като шлайфа докато не изчезне, и като резултат са му се получавали "произведения на изкуството". Класически шейп, ама със свой отпечатък и характер. Така започва прословутата Дацка школа, която надминава и задминава ингилизката от секъде. На днешно време и тя не е алфа  омега, тъй като има луди руснаци, украинци, гърци, японци (те са още от време оно), българи, и какви ли не дето прават страхотни неща. Французите са изчезнали почти, а италианите още държат некакъв фронт.  
Мануфактурната лула одумира все повече като конфекционерство и конвеърна работа. Марките лека по лека отиват по-накъм горния клас (едновремешния ингилизки стил) или дацките хенд мейд за да задържат позициите си.

Днес вече ингилизката школа е само като колекционерски куриозитет, и подсещане на едновремешната снобарщина. Такива са и старите албанки, италианки, и де що има мануфактурна лула по-стара от 30-40 лазарици.

Носят си патината на времето, и целия дух на епохата от която произлизат. За колекциониране стават, но за пушене, .... еми стават некои и за пушене.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #71 -: Януари 01, 2015, 08:10:57 »

Публикувам предимно Риал бриари, защото искам да покажа на колеги, които са ги гледали с пренебрежение, как от тях могат да се направят доста прилични лули с малко търпение и умение.Единственото което не може да се поправи е пробиването на димния канал, Имал съм случаи, когато е на 1 см. от дъното.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #72 -: Януари 01, 2015, 08:12:24 »

Публикувам предимно Риал бриари, защото искам да покажа на колеги, които са ги гледали с пренебрежение, как от тях могат да се направят доста прилични лули с малко търпение и умение.Единственото което не може да се поправи е пробиването на димния канал, Имал съм случаи, когато е на 1 см. от дъното.

В такъв случай запълваш (китираш) дъното и го повдигаш до дупката.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #73 -: Януари 01, 2015, 08:23:04 »

Точно това е вариянта, но досега не съм го правил.А за фрихенда си напълно прав.Всичко тръгва от чеповете.Долната лула е моя и до последно не знаех каква ще стане.
« Последна редакция: Януари 11, 2015, 08:39:06 от kalin andreev » Активен
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #74 -: Януари 01, 2015, 08:42:25 »

Страшна е Калине , евала направо в първия момент помислих , че е на Жоро Бояджиев .
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!