PipeZone PipeZone
Май 02, 2024, 04:00:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравейте и от мен  (Прочетена 9335 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« -: Октомври 05, 2013, 08:39:54 »

Добър вечер господа пайп-смоукъри!

До сега четях форума ви, и моите най-искрени възхищения! Въпреки че не съм начинаещ пушач на лула, успях да открия някои полезни неща.
Та да започнем по същество. Аз се връщам към пушенето на лула след една 4-годишна пауза, като в момента когато реших да почна лулите наново, за броени минути станах пак отново манияк на тая тема, (една от причините заради които бях зарязал лулите).  Иначе съм от Македония, в БГ живея някъде от 2006 година насам. От форума тука познавам единствено Жоро, който веднъж ми е правил мундщук вместо оригиналния който се счупи.
За мен пайп-смоукинга беше и си остава единственото хоби в което съм вложил толкова много ресурс и време, и което успява да поеме цялото ми внимание. Нещо което човек открива веднъж в живота, и си остава фен после за цял живот.
Когато спрях да пуша лула, казах си че вече нема да се занимавам тъй като бях стигнал до някаква абсурдност по цял ден да гледам лули на интернет, бях развил PAD (Pipe Acquisition Disorder) както му викат ингилизите. Същото и с тютюните. И откакто зарязах, почнах да раздавам лулите като подаръци натам насам, мислех си че няма да пропуша отново. От първоначалната ми колекция сега са ми останали около 20-тина лули. За мое голямо учудване, сега ги намирам за напълно достатъчни за ротация, като не броим един куп царевични и две керамични лули.
Фен съм предимно на хубавите Балкан - Инглиш блендове, (с доста латакия) като превес взимат тези с достатъчно наличие на ориенталци (но все пак да не е прекалено). Обичам също така и хубавите вирджинии. Ароматиците, или както аз обичам да ги наричам "боклуци" по някакъв начин не можаха да намерят своето място. Дори и най-качествените. До сега не ме е впечатлил нито един ароматик, най-доброто което са постигали е да "стават". Освен може би Condor long cut, който е бъкан с някъв имбецилен аромат на някакви цветя, досущ като един евтин сапун от детството ми.
Иначе смятам себе си за интелектуалец, интровертен но практичен човек. Обичам истинските неща, в момента пиша като допушвам втората си лула за тази вечер.  ..... Толкова спомени ми се отключиха като взех след толкова време лулата в ръце, че ми е като никога да не съм спирал. Вече втора седмица откакто започнах пак, никакво щипене на езика, никакво прегряване, всичко става интуитивно и подсъзнателно за разлика от преди когато това нещо го правех аналитично и рационално. Сега от всичките тези неща остава само кефа. В момента с ракия, но обикновено с чай или малцово Laphroigh.

Та така, наздраве от мен, ще се включвам по-често.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2013, 12:24:31 »

добре дошъл! може и с Лозова от Тиквеш... дано не е само толкова прехвалена колкото гадната Бургас 63 /да ма прощама Оззи/.
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #2 -: Октомври 06, 2013, 12:44:11 »

Добре дошъл сред нас,boy !Добре дошъл и в хобито си отново(да,това наистина е обсебващо занятие,нямащо нищо общо с обикновения навик на пушача на цигари).Смятам,че от присъствието ти тук,ще спечелим всички!На добър час!
Клименте,твърдо споделям мнението ти за 63-ката( Ухилен не мож ме обиди).
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2013, 08:04:12 »

Добре дошъл и от мен.Сигурен съм,че има доста неща,които ще научим от теб.
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2013, 11:12:55 »

Добре дошъл ! Като няма ракия , пием бърбън  Ухилен
« Последна редакция: Октомври 06, 2013, 11:16:05 от POPЕYЕ » Активен
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #5 -: Октомври 06, 2013, 03:01:18 »

Добре дошъл и приятно пафкане в нашата компания  Усмивчица
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2013, 06:02:28 »

Калине, ми вече научихме от македонското момче за едни вери спешъл тутуни
Вижте му ривюто в прогорените лули
Аз не ги и бях чувал но оценките им са отлични в. Тобако ривюз
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2013, 06:07:53 »

Видях ги в ревюто и в момента се чудя от къде да си ги  доставя.Радвам се,че още един колега се включи и ще споделя с нас опит,радост и незгоди в нашето прекрасно хоби.
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2013, 08:13:46 »

Здрасти и от мен!
Добре дошъл/върнал!

Дано се забавляваш истински и не прекалявай да не ти омръзне Ухилен
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #9 -: Октомври 06, 2013, 08:43:52 »

Добре дошъл и приятно изкарване с нас!
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2013, 03:46:32 »

Видях ги в ревюто и в момента се чудя от къде да си ги  доставя.....

Това ми беше и на мене първата реакция като почнах да пуша наново, но се оказа че човека закъснява 3 месеца с доставките и тютюни ще има, но някой хубав ден ако имаме късмет. Усмивчица

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2013, 06:30:05 »

Добре дошъл и хладен дим ти желая Усмивчица
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!