PipeZone PipeZone
Май 03, 2024, 01:19:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Добре заварили :)!  (Прочетена 14195 пъти)
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« -: Ноември 11, 2013, 08:54:48 »

Здравейте,
Аз съм Иван Боев от Велико Търново. Пуша лула, защото ми доставя удоволствие! За сега имам само една лула и то бюджетна, но мисля да си направя подарък за Нова година и се надявам, чрез присъствието ми във този форум да се насоча към някоя марка!
За сега това е от мен!
Лек и според ден!
Иван Боев
Активен
POPЕYЕ
Hero Member
*****
Публикации: 675



Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2013, 09:28:38 »

Здравей и добре дошъл ! В случая , марката на лулата не е толкова важна , а намирането на смисълът в понятието  ЖИВОТ с ЛУЛА  . Това първо ! После идва лъскането на оръдието на труда . После купуваш втора , трета ,пета и т.н. . И накрая душиш наляво и надясно за нови аромати и пишеш просторни ревюта  Ухилен. Всичко с времето си . Повечето съфорумници предполагам ще се съгласят , че добър вариант за втора лула  е царевичната  . Евтина и непретенциозна с отлични качества при пушене. Добре дошъл и споделяй!
« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 09:34:15 от POPЕYЕ » Активен
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2013, 09:58:20 »

Здравей и добре дошъл ! В случая , марката на лулата не е толкова важна , а намирането на смисълът в понятието  ЖИВОТ с ЛУЛА  . Това първо ! После идва лъскането на оръдието на труда . После купуваш втора , трета ,пета и т.н. . И накрая душиш наляво и надясно за нови аромати и пишеш просторни ревюта  Ухилен. Всичко с времето си . Повечето съфорумници предполагам ще се съгласят , че добър вариант за втора лула  е царевичната  . Евтина и непретенциозна с отлични качества при пушене. Добре дошъл и споделяй!

Между другото точно се заоглеждах за царевични, но нещо се притесних от ниските им цени. Такива ли са наистина или нещо бъркам. В и - бей гледам нещо от сорта на 5-10 долара, а да не говорим за китайските с фрии шипинга?
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2013, 10:01:34 »

Ха добре дошъл! Царевичак само на Missouri Meerschaum, забрави за китайските. https://corncobpipe.com/

Поздрави
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2013, 10:10:22 »

Здравей и добре дошъл ! В случая , марката на лулата не е толкова важна , а намирането на смисълът в понятието  ЖИВОТ с ЛУЛА  . Това първо ! После идва лъскането на оръдието на труда . После купуваш втора , трета ,пета и т.н. . И накрая душиш наляво и надясно за нови аромати и пишеш просторни ревюта  Ухилен. Всичко с времето си . Повечето съфорумници предполагам ще се съгласят , че добър вариант за втора лула  е царевичната  . Евтина и непретенциозна с отлични качества при пушене. Добре дошъл и споделяй!

Между другото точно се заоглеждах за царевични, но нещо се притесних от ниските им цени. Такива ли са наистина или нещо бъркам. В и - бей гледам нещо от сорта на 5-10 долара, а да не говорим за китайските с фрии шипинга?

Царевичните лули не са много качествени. Много им е широк отвора, и не се дърпа хубаво. Като навиеш едно картонче нещо в стила на филтърчетата за джоинт, обаче си се дърпа много добре. В крайна сметка медико филтрите които са за царевични лули са точно такива (навит картон). Царевичната лула не иска много поддръжка, ако я чистиш чистиш, ако ли не, не е болка за умиране. Аз примерно имам десетина царевични, супер си пушат. Чистя ги с алкохол, нема никакъв проблем. Имал съм и китайски такива с фри шипинг по три долара още на времето, и те са си ок. Малко са "рустик" отвънка, направо си е кочан, побират по-малко от американските но като качество на дима нема никаква разлика.
Ако имаш път накъм София аз мога да ти подаря две три още не пушени царевични.  
Други алтернативи на бриаровите лули са лулите от крушово дърво. Много по-добри са от най-евтините бриарови лули дето са с лак, с лоша изработка, некачествен бриар и т.н.
Има една полска фирма Mr. Brog, правят страхотни крушови лули. Едно време се продаваха и в София за по 15-25 лева, аз съм си купувал, страхотни са. Като качество и engineering са супер, просто на естетика крушовото дърво не е като бриара и е  по-грозничко така да се каже като финиш. Но за начало са перфектни. Първото пушене е малко горчиво, второто и третото са супер, и нататък е наслаждение. Колкото повече се пуши толкова по-добра лулата става.
Ако имаш възможност да поръчаш една две, намират се по интернет,  ще имаш супер пайп-смоукинг изживяване. Никаква разлика от бриаровите. Даже за некои тютюни като вирджинии като че ли са и по-добри.

Поздрави
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2013, 10:21:57 »

Здравей и добре дошъл ! В случая , марката на лулата не е толкова важна , а намирането на смисълът в понятието  ЖИВОТ с ЛУЛА  . Това първо ! После идва лъскането на оръдието на труда . После купуваш втора , трета ,пета и т.н. . И накрая душиш наляво и надясно за нови аромати и пишеш просторни ревюта  Ухилен. Всичко с времето си . Повечето съфорумници предполагам ще се съгласят , че добър вариант за втора лула  е царевичната  . Евтина и непретенциозна с отлични качества при пушене. Добре дошъл и споделяй!

Между другото точно се заоглеждах за царевични, но нещо се притесних от ниските им цени. Такива ли са наистина или нещо бъркам. В и - бей гледам нещо от сорта на 5-10 долара, а да не говорим за китайските с фрии шипинга?

Царевичните лули не са много качествени. Много им е широк отвора, и не се дърпа хубаво. Като навиеш едно картонче нещо в стила на филтърчетата за джоинт, обаче си се дърпа много добре. В крайна сметка медико филтрите които са за царевични лули са точно такива (навит картон). Царевичната лула не иска много поддръжка, ако я чистиш чистиш, ако ли не, не е болка за умиране. Аз примерно имам десетина царевични, супер си пушат. Чистя ги с алкохол, нема никакъв проблем. Имал съм и китайски такива с фри шипинг по три долара още на времето, и те са си ок. Малко са "рустик" отвънка, направо си е кочан, побират по-малко от американските но като качество на дима нема никаква разлика.
Ако имаш път накъм София аз мога да ти подаря две три още не пушени царевични.  
Други алтернативи на бриаровите лули са лулите от крушово дърво. Много по-добри са от най-евтините бриарови лули дето са с лак, с лоша изработка, некачествен бриар и т.н.
Има една полска фирма Mr. Brog, правят страхотни крушови лули. Едно време се продаваха и в София за по 15-25 лева, аз съм си купувал, страхотни са. Като качество и engineering са супер, просто на естетика крушовото дърво не е като бриара и е  по-грозничко така да се каже като финиш. Но за начало са перфектни. Първото пушене е малко горчиво, второто и третото са супер, и нататък е наслаждение. Колкото повече се пуши толкова по-добра лулата става.
Ако имаш възможност да поръчаш една две, намират се по интернет,  ще имаш супер пайп-смоукинг изживяване. Никаква разлика от бриаровите. Даже за некои тютюни като вирджинии като че ли са и по-добри.

Поздрави
Точно Мистър Брог ми е лулата Усмивчица! Подариха ми я за 18-ия ми Рожден ден, преди 10 години. От тогава съм я пушил не много, до сега! Понеже и преди, като съм я пушил съм й се кефил много, но просто не съм знаел мнооогоооо неща относно пушенето, поддържането и т.н. и се притеснявам да не съм й направил нещо. Ще се поровя да проверя, какво означава прегоряла лула.
Относно пътя ми към София, за жалост не ми се очертава скоро, иначе такова предложение не бих отказал. Живот и здраве.....
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2013, 12:48:17 »

Здравей и от мен.Царевичака е отличен избор.Прати ми адрес и ще ти направя един армаган.
Активен
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2013, 01:02:35 »

Здравей и от мен.Царевичака е отличен избор.Прати ми адрес и ще ти направя един армаган.
Здравейте! Изпратил съм лично съобщение с координати!
Активен
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2013, 01:17:22 »

Здравей Усмивчица
Само да похваля и нашите Български майстори , е няма таков а изпълнение те са наистина много добри . Имам лули и на Тримата велики  Усмивчица.
добре дошъл в форума
от къде си
Активен
boev_i
Newbie
*
Публикации: 34


Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2013, 01:24:21 »

Здравей Усмивчица
Само да похваля и нашите Български майстори , е няма таков а изпълнение те са наистина много добри . Имам лули и на Тримата велики  Усмивчица.
добре дошъл в форума
от къде си
Здравей, от Велико Търново съм!
За нашите майстори няма две мнения - много хубави неща имат!!! Някой ден, живот и здраве ще пробвам да се сдобия с някое от творенията им!
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #10 -: Ноември 11, 2013, 07:12:33 »

 :)Здравей,Боев-вече официално и от мен!!!Добре дошъл,и приятни часове с хобито(или едно от тях) ни.Хладен дим ти желая!А за царевичните лули-пинхед е прав!Само оригинални на ММ.Не си хаби парите с китайски имитации.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #11 -: Ноември 12, 2013, 02:24:00 »

Добре дошъл и от мен. Приятно пафкане в нашата компания. Винаги има нещо полезно, което да се научи.
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2013, 11:55:08 »

Добре дошъл
Я че одим у края на месецо у болярскио град мое да изпушим по една лула
Активен
Kliment
Sr. Member
****
Публикации: 271



Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2013, 11:58:39 »

Много съгласен с балкан бой за лулите от круша и мистър брог
И до днес си пазя един 3/4 бент билярд лек удобен и се пуши супер
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Ноември 13, 2013, 09:35:54 »

Садото и го разбирам до некъде и не, ама мазото  от време оно ми е пълна мистерия.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!