PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 12:31:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Лули - драми и вълнения...  (Прочетена 19032 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Януари 01, 2015, 09:09:47 »

Провокиран от един "пост" на колегата Балкан бой, реших да ви питам: ква ви е толко драмата с английските лули? Толкоз "хейтване" отдавна не бях срещал - пускат се некви клипчета, които уж показват ква са долна манифактура, ама там байчето бачка през целото време на ръка... Ми то всеки световноизвестен майстор работи по същия начин - струг, шлайф-машина... Плюе се непрекъснато по световноизвестни марки, без дори плюещия да е държал такава лула в ръка, камо ли да е пушил от нея... По презумпция значи, е по-скапана от марката Х, щото аз съм решил така... Не ви харесват моделите им - ами и аз не харесвам моделите на Кастело, или Том Елтанг /супер грозни са ми/, ама не съм седнал да разправям, колко скапани са - най-малкото, никога не съм пушил тяхна лула, та да си позволявам подобни словоизлияния. Скъпи са ви и не може да си ги позволите - това не означава, че са скапани. За да се "докаже" неква измислена теза, непрекъснато се сравняват среден клас машинно произведени лули с висок клас ръчно производство. Господа, това не е коректно. Не може да сравнявате Рено с Бентли. Просто не става... Мисля, убедително доказах несъстоятелността на КВЪЕ теорията /щото е точно теория/, ама продължвате да твърдите, че дадена марка лули пуши скапано, без дори да сте я пипали. Кво говоря, без дори да сте прочели два реда за нея... Ай стига хейтване, почвам да се дразня вече! Като ви харесва Опел си ги карайте бе, никой не ви спира - ма не се опитвайте да ме убеждавате, че са по-хубави от Ягуар. Нема начин да ви повярвам.

Ай наздраве!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #1 -: Януари 01, 2015, 10:30:48 »

Е те това вече е приказка.

Давай да има мортал комбат, че иначе е скучно.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #2 -: Януари 01, 2015, 10:33:10 »

Никъв комбат нема тука, още по-малко мортал. Дразни ме хейтването и насаждането на некви странни митове и легенди.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #3 -: Януари 01, 2015, 10:48:06 »

Аз лично нямам драма с който и да е производител.Мисля, че всичко опира до високата цена, и това е дразнителя, който провокира Балканеца.Ама то като се замислиш, всяка лула минаваща 300 лв.си е лудост.Било манифактурна или хендмаде.Завчера прочетох че "Викът"на Едвард Мунк била продадена за 120 мл.http://www.segabg.com/article.php?sid=2012050300019985002.Е по грозно нещо няма, ама , кой съм аз......Та щом за всеки влак си има пътник, не е редно да го съдим.




Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #4 -: Януари 01, 2015, 10:57:59 »

Колкото по-често си припомняме, че личното ни мнение НЕ Е общовалидно, толко по-малко драми ще си имаме с тия, дето мислят различно от нас.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #5 -: Януари 02, 2015, 12:38:16 »

Аз те дразним нарочно. Щото много си те обичкам.  Целувчица
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #6 -: Януари 02, 2015, 12:57:13 »

Бе то само ти да беше, с мед да те намажем и да те изоставим на женския нудистки плаж...  Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #7 -: Януари 02, 2015, 08:19:35 »

Пине , ти ако не се връзваше толкова на тема Дънхил , няаше да има ни Мортал ,ни комбат .
Ама ние много обичаме нещата на Дънхил - Като тръгнеш това ЪРли морнинг , това Стандарт микстър , това 965 все обичани неща , та до нощтната шапка .
Сега лулите им са хубави верно , обаче да са по хубави от на нашите хора , не са . Сега ти си прав , че това си е твое мнение , и горенаписаното е верно , с изключение , на това че няма хейт тука . Значи бъзикат се всички , щото ти се връзваш и поздсъзнателно заставаш в ролята на човека - опозиция . / сам срещу всички / , ама не е и така .
Абе хейт хейт , колко да е хейт , ако набарам някоя Дънхилка на Съветския пазар , или у продавалник , така за 20 лв . маааксимум , ела да видиш какъв хейт ще и правим , какво опъване на чаршафите . То няма да са вапери , та ориентали , та латакий . Ще и плющят ушите якоооо .
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #8 -: Януари 02, 2015, 09:43:49 »

Ми Руско, не ви се "връзвам", просто ме дразни, когато почнете да предъфквате една и съща глупост за н-ти път. Щото си е точно глупост. А и земете научете още некоя марка освен Дънхил - не са чак толкоз много!
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #9 -: Януари 02, 2015, 10:55:12 »

Ми Руско, не ви се "връзвам", просто ме дразни, когато почнете да предъфквате една и съща глупост за н-ти път. Щото си е точно глупост. А и земете научете още некоя марка освен Дънхил - не са чак толкоз много!

То освен дунхил май нема вече. Аштон още кретат, ГБД и БББ са одавна история вече. Дори върват накъм география.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #10 -: Януари 02, 2015, 11:04:54 »

Па я ти ги написах, ма ти ги не прочете... Ferndown, Upshall, Ashton и Dunhill. Това са лулите от "висок клас, машинно произведени" дето им викате /всъщност, на ръка ги правят, ма айде да не издребняваме.../. Останалите фирми, за съжаление, са бледо копие на някогашната им слава... Има още 2-3 читави /добре де, скъпи/ фирми, ма те са по-скоро производство на един човек, отколкото манифактура.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Януари 02, 2015, 11:29:47 »

Па я ти ги написах, ма ти ги не прочете... Ferndown, Upshall, Ashton и Dunhill. Това са лулите от "висок клас, машинно произведени" дето им викате /всъщност, на ръка ги правят, ма айде да не издребняваме.../. Останалите фирми, за съжаление, са бледо копие на някогашната им слава... Има още 2-3 читави /добре де, скъпи/ фирми, ма те са по-скоро производство на един човек, отколкото манифактура.

Ти виде ли дедо ти Цуге на клипчето как ги праи лулите? Къв струг кви пет лева. Е са, виж го пак дедо ти Цуге, и сравни със Савинели как джасат и бълват огромни количества по шаблон на конвеър. Видиш ли един чувал части от лули сички на един и същи етап, ясно е за кво иде реч.

http://www.youtube.com/watch?v=AL4chkrq9x0

Eто на тва му се казва хендмейд чисто за информация.
Сека лула тотално различна, с различен дух, с нещо уникално в нея, което не е бранда.
В ортодоксията има канон, как да рисуваш икони. И то е занаят, не е арт, но е задължително да не плескаш докато я рисуваш иконата, да спазваш молитвено правило и пост, ако е някакъв светец да му се молиш, да осъществиш некаква духовна връзка за да можеш да нарисуваш кат хората. Майсторлъка не е толкова важен колкото човек да предаде върху това което прави душата си.
Т.е. и в занаята има едно такова измерение да почувстваш матриала, да влезнеш в прека връзка с него, и да изкараш най-доброто, без да му нарушаваш несъвършенството, и т.н.

Не казвам че при индустриалното произвоцво не е възможно, но да слагаш маркетинга над магията на занаята, некак е нелепо. Да, дънхил праат много добри и качествени лули. Но до там. Идентифицирането с бранда заради маркетинга е нещо измислено в зората на индустриалната революция, много преди Стив Джобс да ни продава лъскави боклуци.

Виж па, дедо Цуге как работи, виж му Дзен обстановката и ми кажи дали индустриалните цехове във Франция където се аутсорсва продъкшъна на бранда Дънхил имат нещо общо.
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 11:40:16 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #12 -: Януари 02, 2015, 11:50:39 »

Занаятите от преди индустриалната революция си имат своя чар с работилниците и дюкяните, субкултурата на чаршията и вещите ръце на майсторите са заменени от ентерпрайз капитализма и маркетинга на бранда. Тоя тип произвоцво уби всичко красиво в неодушевените предмети. Ръката на майстора се замести с бранда като гаранция за качество, и за кинти на тоя който оунва ентерпрайза, като ни подлъгаха че това е морално ок, и че е ок да се прекланяме пред успеха на корпорациите.

Е па шнур за корпорациите, за корпоративната им култура, за дебилните реклами по телевизора, и за всички овце които им се връзват.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Януари 02, 2015, 11:51:41 »

Абсолютно съм съгласен!Наблюдавания в момента ренесанс на лулопушенето в момента /мои наблюдения/ не се дължи толкова на предлагането на кой знае какви извънземни фабрични лули,а на търсенето на връзката майстор-изкуство-лула -дух.Също,ако забелязвате,в ибей се търсят и търгуват лули с определено колекционерска стойност,носещи духа на времето ,когато са създадени.Наблюденията ми са,че новите машинни лули се купуват предимно за подаръци,и то от или за лаици/само да не обидя някой,но и аз имам такива Засрамен/.Сигурно усещате,как с времето се развивате в предпочитанията си,и минавате на по-високо ниво в предпочитанията си?! Както сега в стремежа ни да толерираме българските майстори.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 02, 2015, 11:55:33 »

Абсолютно съм съгласен!Наблюдавания в момента ренесанс на лулопушенето в момента /мои наблюдения/ не се дължи толкова на предлагането на кой знае какви извънземни фабрични лули,а на търсенето на връзката майстор-изкуство-лула -дух.Също,ако забелязвате,в ибей се търсят и търгуват лули с определено колекционерска стойност,носещи духа на времето ,когато са създадени.Наблюденията ми са,че новите машинни лули се купуват предимно за подаръци,и то от или за лаици/само да не обидя някой,но и аз имам такива Засрамен/.Сигурно усещате,как с времето се развивате в предпочитанията си,и минавате на по-високо ниво в предпочитанията си?! Както сега в стремежа ни да толерираме българските майстори.

Точно така.
Старите лули на дънхил са търсени повече от новите точно заради това че носят духа на една епоха със себе си. Не заради некво качество.

Нов Дънхил, = Айфон. Еднакъв с андроида, но пет пъти по-скъп.
Стар Дънхил, = история, традиция, чар на времето когато господата беха кавалери и си мажеха с вакса мустаците.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!