PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 02:20:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Калабаш инсайд.  (Прочетена 27225 пъти)
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #15 -: Март 16, 2015, 10:06:30 »

 Веднага давам "инфо" за кондензатоуловител;
 - кръгчета, пръстенчета, цилиндърчета, бленди тип "обърната звезда" и прочие шейпове, изрязани / щанцовани от обемен картон. Дебел към 2-3 мм, лек и порьозен, силно хигроскпичен.
 От него сгънах паниците за тутунь, дето се шматкат под тезгяха на Лео.
 Следващич път, като се видим, ми напомни да ти дам.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #16 -: Март 16, 2015, 10:19:25 »

Да обобща.Такава лула се пуши страхотно.Но като любител на филтъра, просто експериментирам.Незнам, кое му е лошото да сложиш нещо в камерата, което да обира влагата и гадориите.Както съм казвал и преди, за мен филтъра нищо не променя от вкусовите качества.А когато го правиш с естествени материали е още по добре.
Иновация му е майката! Ухилен
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Март 17, 2015, 01:04:06 »

Калински, ми да ти я направим и за филтър освен?
Активен

pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #18 -: Март 17, 2015, 01:13:14 »

Некой wildcat ще трябва да е - щото 9мм малее, поне .45 да е... Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #19 -: Март 17, 2015, 07:59:18 »

Гец лулата пуши много добре и точно голямата камера ми дава свобода на въображението Ухилен
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #20 -: Март 17, 2015, 08:10:46 »

Майтапа на страна, пробвах и с калчища.Най добрия резултат.Прекрасен сух дим.Всичко се абсорбира в конопа.Който има такава лула да пробва задължително.Освен това изпушвайки я до края изобщо не ти влиза в устата пепел, както често ми се е случвало с друга лула без филтър.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Март 17, 2015, 09:02:37 »

Винаги ми е било любопитно, кое му е "обратното" на тоя калабаш?

И ако това е калабаш "инсайд", как изглежда калабаш "аутсайд"? 
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #22 -: Март 18, 2015, 11:06:34 »

Винаги ми е било любопитно, кое му е "обратното" на тоя калабаш?

И ако това е калабаш "инсайд", как изглежда калабаш "аутсайд"? 

Ама то името е reversed calabash а не calabash inside.
Обърнат е в другата посока на формата, демек от другата страна, а не под огнището в обикновената тиква.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #23 -: Март 18, 2015, 11:25:02 »

Винаги ми е било любопитно, кое му е "обратното" на тоя калабаш?

И ако това е калабаш "инсайд", как изглежда калабаш "аутсайд"? 

Ама то името е reversed calabash а не calabash inside.
Обърнат е в другата посока на формата, демек от другата страна, а не под огнището в обикновената тиква.


Как е обърнат в другата посока? Нали идва след огнището?
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #24 -: Март 18, 2015, 12:31:18 »

"><-" така, вместо така - ">>-". Панимаеш пиктограмите?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #25 -: Март 18, 2015, 01:06:27 »

"><-" така, вместо така - ">>-". Панимаеш пиктограмите?

Не, явно съм тъп. Начи в обикновения калабаш имаш горивна камера, след което дупчица, след което камера за дима. В обратния (гей) калабаш имаш горивна камера, след което дупчица, след което камера за дима. Дали обратен се има предвит че им е гейска естетиката, балимумамата.
От пиктограмите нещо такова ми мяза. Първото е стрейт, второто е гей.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #26 -: Март 18, 2015, 01:19:54 »

Тез пиктограми са директна препратка към формата на огнището и камерата, както и тяхната пространствена ориентация една към друга. "Обърнат калабаш", както Георги Ви обясни, е че формата на камерата е обърната на 180 градуса спрямо огнището, сравнено с класически калабаш. Собствено, носете си моливче и скицник на срещата - ще Ви бъде проведена нагледна демонстрация на този феномен. Нещо като "Ривърст калабаш 101" курс...  Усмивчица
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #27 -: Март 18, 2015, 01:53:33 »

Тез пиктограми са директна препратка към формата на огнището и камерата, както и тяхната пространствена ориентация една към друга. "Обърнат калабаш", както Георги Ви обясни, е че формата на камерата е обърната на 180 градуса спрямо огнището, сравнено с класически калабаш. Собствено, носете си моливче и скицник на срещата - ще Ви бъде проведена нагледна демонстрация на този феномен. Нещо като "Ривърст калабаш 101" курс...  Усмивчица

А бе с други думи гей калабаш. Щото нищо обратно нема, две камери отделени с дупка. И тука и там, същата работа. Разликата е сексуалната ориентация
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #28 -: Март 19, 2015, 09:12:50 »

 Бе то-о-о.....  И гъза и п...ката са две камери, разделени, ама не са "ривърс'т калабаш"... Ъ?
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: Март 24, 2015, 02:21:38 »

Основната разлика е че при нормалния, класически калабаш, горивната камера се намира ВЪВ охладителната такава. С други думи, при гейския, обърнат калабаш нещата са по-различни - горивната камера няма прако съприкосновение с охладителната, тоест димът се охлажда по-добре. Обърнат за мен е неадекватно, затова си ги кръстих Калабаш инсайд. Само не казвайте на чичко ви Гей, пардон, Гейтс, че ше земе да ме осъди за инсайда.
Активен

Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!