PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 11:56:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Обърнат калабаш от царевичак  (Прочетена 11147 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« -: Юни 04, 2015, 11:14:26 »

Ровя се по форуми ей ся (вместо да работя...) и попадам на следната грозотия:



Това е некъв лимитед едишън, правен от Мисури Мершаум и Крис Морган. Давам адрес на темата, където е обяснено и как може да се поръчат... 50 долара искат империалистите мръсни, ма почти съм сигурен, че Балкан бой ше грабне една такава свинщина.  Ухилен

http://pipesmagazine.com/forums/topic/old-school-meets-new-school-pad
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
лулист
Sr. Member
****
Публикации: 320


« Отговор #1 -: Юни 04, 2015, 01:03:06 »

Кефи ме, но няма да им дам толкоз пари нивгиш. Ухилен
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #2 -: Юни 04, 2015, 07:34:00 »

Кефи ме, но няма да им дам толкоз пари нивгиш. Ухилен

Замислям се  да ти кажа честно.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #3 -: Юни 04, 2015, 07:57:18 »

Толкоз, свършили са. Тва, американците, верно не са в ред - близо 60 долара за неква царевица и ги купуват... А аз се чудя и ги псувам, като ми искаха 140 за некъв умрял Генод с рогов мундщук.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #4 -: Юни 04, 2015, 08:58:01 »

Толкоз, свършили са. Тва, американците, верно не са в ред - близо 60 долара за неква царевица и ги купуват... А аз се чудя и ги псувам, като ми искаха 140 за некъв умрял Генод с рогов мундщук.

Царевицата ако си я поддържаш трае години. Не виждам защо да не е и 50 долара.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #5 -: Юни 04, 2015, 09:46:54 »

Викаш, солидна инвестиция с добра възвращаемост - баш като непушен Иварсон?  Ухилен Ухилен
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #6 -: Юни 05, 2015, 08:58:44 »

Викаш, солидна инвестиция с добра възвращаемост - баш като непушен Иварсон?  Ухилен Ухилен

Царевицата е много подценена като durability и като качество. Това е заради цената. Има един пич по американските форуми, твърди че има перфектни царевичаци дето ги пуши вече 20 години и не са дали фира. Пък и като съотношение цена/качество, нищо не мое се мери с царевицата. Верно, естетиката е на заден план, но не пушим лулата заради естетиката а предимно заради дима.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #7 -: Юни 05, 2015, 09:19:32 »

Знам го тоз пич, ма той е един от малкото. Царевичака си е благо нещо, ама не може да се сравнява с брайър - много по-бързо си заминава. Особено, ако я пушиш по-честичко, кат мене... А и съществува неква митологизация на царевиците - ма били страхотни лули, ма поддържат се много лесно, ма тва, па онова... Ся, хубава лула си е, ама за определен тютюн - аз вирджинии не мога да пуша добре в такава лула, димния отвор е прекалено голям и всичките тея сладки аромати и вкусове, дето ги превъзнасят по форумите, се губят. Ма за бърли и ароматици се е утепало! Поддържа се по-трудно от брайър, щото дървото на таковата там, шанк ли е, кво е, е скапано и бая хигроскопично - ако не я чистиш редовно след почти всяко пушене и то със сприрт, се усмърдява невъобразимо. Прогаря, ако не си внимателен. От повечко пушене чашката се надува и почва да се цепи, а и се напоява яко с катрани. Та такива ми ти работи...  Усмивчица Колкото до цената - струва точно толкова, за колкото може да се продаде. Ако можеше да се продават за по 100 долара, точно толко щеха да си струват...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #8 -: Юни 05, 2015, 11:28:09 »

За шанка е така, но и това си има предимства при определени тутуни.
Един пичага в коментарите на колонката на Григорий Пийз твърди че шанка требе да е "seasoned", сиреч да се изпушат едно стотина лули без да се прокарва никакъв шомпол през него. След това веднъж на двайсетина пушенета, и веднъж годишно с алкохол.
Това за мене е абсолютно неприемливо, аз чистя след секо пушене с алкохол. Дацките тютюни и Епифанито обаче съм забелезал че по-добре върват в усмърдена лула.

Друг плюс/минус на царевиците е че са много жестоко абсорбиращ матриал. Това дава по-сух дим от каквото и да било друго, но пък  събира и определени аромати, така че един тутун може да има съвсем различен вкус в бриар и в  царевица. Това донекъде се избегва с натрупване на кейк, но всичко е въпрос на нагласа.

Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #9 -: Юни 05, 2015, 11:37:11 »

Бе да ти кажа, тоя "сизонинг" така обяснен е пълна глупост - специално царевичак ако не се чисти, се умирисва отвратително. Да не казвам, на какво почва да мирише от шанка... Така съсипах една царевица с "Еринмор микс" - неглижирах я две-три седмици и после никво търкане, никъв спирт и псувни не помогнаха. Беша попила миризмата в дървото се едно. По тия форуми такива глупости се пишат някой път, че чак се чудя автора как изобщо е доживял до пълнолетие.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Юни 05, 2015, 12:05:54 »

" чак се чудя автора как изобщо е доживял до пълнолетие "  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #11 -: Юни 05, 2015, 04:50:58 »

Бе да ти кажа, тоя "сизонинг" така обяснен е пълна глупост - специално царевичак ако не се чисти, се умирисва отвратително. Да не казвам, на какво почва да мирише от шанка... Така съсипах една царевица с "Еринмор микс" - неглижирах я две-три седмици и после никво търкане, никъв спирт и псувни не помогнаха. Беша попила миризмата в дървото се едно. По тия форуми такива глупости се пишат някой път, че чак се чудя автора как изобщо е доживял до пълнолетие.

Пак ти казвам, за мене три пушенета без алкохол са максимум допустими. Ако за тебе е глупост, за мене е абсолютно недопустимо нещо. Но е факт че има и такива хора, както е факт че вмирисването е плюс при некои тутуни.  До определена степен разбира се, при мен три пушенета за некой повече от десетина.
За хората които пушат предимно един и същи тутун, там предполагам е плюс "сизънинга". Аз съм човек който пуши нон стоп само различни тутуни. Две кутийки от един и същи тутун не съм отварал едно слет друго от време оно. При тоя тип пушене алкогольа е задължителен, и кейка требе да е на минимум.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #12 -: Юни 05, 2015, 05:48:23 »

Цитат
Викаш, солидна инвестиция с добра възвращаемост - баш като непушен Иварсон?  Ухилен Ухилен
Абе не знам ама баба ми навремето помня как си палеше печката с кочани , че горели хубаво и бързо се разпалвали  Му ха ха ха
кочана си е кочан , затова по 10 ги продават . Да го къткаш тоя кочан , за 32 стотинки себестойност е все едно да си переш презервативите .
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #13 -: Юни 06, 2015, 07:31:07 »

Царевичака е блага работа,но различен от другите лули.Има си достойнствата,както и дългия живот/ напълно съм съгласен с балканеца/.Кънтри джентълмена ми е 8 годишен,яко пушен,и в абсолютно прилично състояние.На работа едно от чирачетата ми е един Вашингтон на същата възраст,който се пуши всеки обед.Карам ги с филтърчета от балсово дърво,които си режа сам.Искат си старателно почистване,и проблеми -нихт.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!