PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 12:27:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Нужда от съвет  (Прочетена 21116 пъти)
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #15 -: Август 07, 2015, 05:47:18 »

Момци,нека наистина да не цапаме тук.Хайде де пуснем тема,нещо от рода-"Най-гадното нещо,което съм пушил",и там да нищим недостатъците/сторед предпочитанията на всеки/,на определени тютюни.Малко ще е анти реклама,но какво да се направи-част от занаята.Нека някой я пусне,или аз да го направя по-късно.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
stareca
Newbie
*
Публикации: 6



Ел. поща
« Отговор #16 -: Август 11, 2015, 06:27:52 »

Такааа......да питам дали някой от София няма да има нищо против да ми покаже как аджеба се пулни и пуши таз пущина,че вкус няма(освен на стар фас Арда без филтър),а и да види и лулата да не би проблема да е в нея? Засрамен
Активен
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Август 11, 2015, 08:10:02 »

Такааа......да питам дали някой от София няма да има нищо против да ми покаже как аджеба се пулни и пуши таз пущина,че вкус няма(освен на стар фас Арда без филтър),а и да види и лулата да не би проблема да е в нея? Засрамен

Обади ми се 0879910049
Жоро
Активен
stareca
Newbie
*
Публикации: 6



Ел. поща
« Отговор #18 -: Август 11, 2015, 05:08:26 »

Искам тук официално да благодаря на Жоро,показа ми кое,как,защо.....,но проблема се оказва в моите вкусови рецептори,явно са излезли в почивка и сега ще ги чакам да се върнат отново на работа,а аз през това време ще тренирам усърдно.Пробвах при него различни видове тютюни,но вкуса и аромата ми е еднакъв при всички.Благодаря Жоро!
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #19 -: Август 11, 2015, 11:14:29 »

Бе, да усетиш тютюна си е придобит вкус... Не става веднага. Много дърти байковци съветват, да почнеш с латакиеви смеси - щото там вкуса е наситен и веднага го "хващаш".
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: Август 12, 2015, 11:02:13 »

Бе, да усетиш тютюна си е придобит вкус... Не става веднага. Много дърти байковци съветват, да почнеш с латакиеви смеси - щото там вкуса е наситен и веднага го "хващаш".

Да, вероятно си прав, но за съжаление нямам такъв под ръка и за това предложих да Стареца да дойде на сбирката и да пробва.
Лулата му е обикновена, но добра -класически датски билярд, който някой е пипнал отвътре много умело и наистина няма почти нищо, което да се желае от нея. Факт е че не усети разлика между Стокъби Luxury Bullseyes и Virginia cut plug на Fribourg & Treyer или Louisisana Flake, нито пък със Sunset на HU. Проблемът не е в лулата, нито в начина на пушене. Откровено за първи път наблюдавам това на друг човек.
Аз, лично съм си докарвал езика до състояние на стара джапанка........
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #21 -: Август 12, 2015, 12:01:12 »

Аз бих му препоръчал на стареца да не пуши едно две-три седмици.

Но езика колкото и да ти е на стара джапанка, тутуна се усеща с.... носа.
Да, вкуса всъщност е миризмата. Така че колкото и да не усещаш нищо с езика, ако не са ти преебани рецепторите в носа, би требвало да си усещаш всичко.
Принципно пушенето на цигари намалява способността да душим това онова, но не я отнема съвсем. Лулата поради така наречения "French Inhale" метод който масово се практикува щото не се вдишва дима, да кажем че още повече унищожава рецепторите, но доколкото знам, пушачите на лула си могат да усещат и долавят миризми (поне аз не съм забелязал такова нещо) така че спорет мене проблема е по-серьозен.

Старец, по принцип като ядеш усещаш ли вкусовете на манджите, и по принцип можеш ли да душиш нормално парфюми, миризми от улицата и т.н.?

Ако там си ок, значи имаш твърде чувствителна лигавица, или тютюните съдържат нещо на което организъма реагира.

При всички положения, сега ще ти кажем един съвет за който може да ме оплюят.

Ако усещаш че ти вреди, или не намираш никаква наслада, хвърли лулата и не пуши въобще, за неква си лула не бива да се измъчва човек. Пий си биричката на спокойствие и без дим, и хич да не ти дреме.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #22 -: Август 12, 2015, 12:11:49 »

Маме, стига плаши човека с аносмия бе! При почти всеки млад пушач е така - първо усеща само гадните аромати и лютенето. С времето почва да различава "вкусното" в тютюна. Жоро му е дал квото пуши и има - вирджиния и вирджиния-перик смеси. Лошо няма, ама тва са си табиетлийски тютюни - не стават за "новобранци". Пък и като нищо, Стареца си е изгорил езика с опитите да пуши от местните недоразумения. Така си мислим аз.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
stareca
Newbie
*
Публикации: 6



Ел. поща
« Отговор #23 -: Август 12, 2015, 12:59:01 »

Такааа...да дам малко яснота,цигарите съм ги спрял преди 5 години дотогава пуших по 2кутии дневно,по въпроса с миризмите и вкусовете нямам проблем,до преди 2-3 години бях готвач,а там си трябва и вкус и мирис.Сега поне лютото изчезна,всички тютюни са ми еднакви за съжаление.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #24 -: Август 12, 2015, 02:02:53 »

.....Пък и като нищо, Стареца си е изгорил езика с опитите да пуши от местните недоразумения. Така си мислим аз.....

Чукча не читател, чукча писател.

Миризмата се не усеща с езика бре, а с носа.

Между другото, намерих тука една тема с подобен проГлем.

http://pipesmagazine.com/forums/topic/new-to-pipesmoking-no-taste

и още една тема по въпроса:

http://pipesmagazine.com/forums/topic/new-smoker-no-taste
« Последна редакция: Август 12, 2015, 02:06:45 от balkan boy » Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #25 -: Август 12, 2015, 03:26:44 »

На бързо, преди да съм ги прочел...  Ухилен Азе по-лани, като си бех изгорил езика с едно Мак Барен, много по-трудно хващах некъв аромат. Факт. Беше ми по-безвкусен тютюна. А ся верно е, че като нямаш обоняние, нямаш и никакъв вкус - тва също лично съм го изпитвал. Лани беше...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Gruev
Jr. Member
**
Публикации: 77



Ел. поща
« Отговор #26 -: Август 17, 2015, 08:26:10 »

Старец, аз съм нов в занаята, обаче ще си позволя да дам съвет. Първите тютюни които пробвах, за малко да ме откажат от занаята. Освен всички съвети, които опитните съфорумци са ти дали и са до един верни, бих добавил, че целата работа е в тютюна. За мен преломният момент беше, когато си купих първата кутийка dafidoff royalty. Едва тогава разбрах че тая цялата работа ми харесва. Неопитен пушач дори, трудно може да сбърка с пълненето му в лулата. Както и да го тъпчеш,  както и да го пафкаш, все си е благ и хубав. Е, спазването на правилата ще ти дадат най-доброто от смеската разбира се. Има го в България, поръчваш от гигадринкс и на другия ден е при теб. Пробвай го тоя във филтъра лула с широко огнище. После ще кажеш дали е проработило при теб Усмивчица
Аз сега се опитвам да харесам peterson balkan delight(първата чуждоземска поръчка) и честно казано, още си ми е в главата roialty-то. Можеби защото още не съм пробвал някоя по-засукана латакиева смеска от известните Усмивчица
Желая ти успех в начинанието и не се отказвай.  Заслужава си!
« Последна редакция: Август 17, 2015, 08:54:24 от Gruev » Активен
gri6o
Full Member
***
Пол: Мъж
Публикации: 224



WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Август 18, 2015, 08:37:11 »

баси плачете за нова серия от колажи ама пусто ми свършиха убавите снимки  и ше требе да дода с папарат тоз месец
Активен

gri6o
Be nobody а be yourself
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!