PipeZone PipeZone
Май 05, 2024, 07:07:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Емпирични наблюдения при лулите втора ръка  (Прочетена 24780 пъти)
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2015, 07:10:50 »

Маме, бъркаш умирисване със запушване на пори, ма както и да е... Видя снимката и извъртя нещата. Не съм първия, дето прави такива "експерименти" - преди мене бая мастити майстори са рязали, киснели във вода и са си вадили съответните изводи. Ще потретя - преувеличаваш проблема с тия пори. Катранът от тютюна е зелено-кафяв на цвят и ако наистина попиваше и запушваше де що има, то това много лесно може да се види. За справка - на некой майстори, дето ползват много лек брайър, понякога байца им избива от към огнището. И си се вижда кат фенерче илядо лумена. Спирта разтваря де що има катран и мръсотия по лулата - едно нормално киснене, или оная дивотия "реторт-а" Смотан И ти е решен проблема с порите на дървото. Ся, усмърдяната лула е друга бира, ама и това си има лечение.
Колкото до тва, че ти пушили мокро старите лули... Без да се обиждаш, ама според мене просто си навиваш нещо на пръста и го вярваш. Така и така нямаш представа как са пушили тия лули като нови, та да правиш некви сравнения. Пишат се некви глупости по форумите - осмози, осмотични напрежения, запушени пори, дишане на дървото... Ма една лула трябвало да се хвърли след 2000 пушения... Ма как достигнаха до тая цифра ми е много интересно. Имам лули, произведени преди ти да се родиш и пушени душманската, които пак си вадят превъзходен дим, имам и нови недуразумения, дето и чеп за зеле не става от тях. И ся кво - по твойта логика да кажа, че новите лули не стават?!?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
gbpipes
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 642



WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Октомври 30, 2015, 10:30:57 »

Ама и вие сте едни, липсвахте си, нали?

Ако мога да добавя към всичките тези емпирични размишления само едно нещо.

Дървото се изменя с времето, влиянието на околната среда и пр.
Относно "кейка" според мен не трябва да се допуска да се увеличава прекалено - т.е. повече от 2мм, което е много и не трябва да се стърже душманската, а само да се заглажда по малко
За да ти изгори лулата по този начин трябва да дърпаш много често и доста силно или да я държиш (като мене) пред вентилацията на колата докато караш - абсолютно същия ефект.
Така типично изгарят лулите пушени с тютюни като клан. Това са мои лични наблюдения и не претендирам че са напълно верни.
Не мога да разбера за какво спорите, ама ми стана интересно, та може би няма да е зле да ме открехнете, ама малко само .......
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #17 -: Октомври 30, 2015, 02:08:04 »

Начи аз си скъсах пръстите да обяснявам как вмирисване и запушване са две различни неща, ти тука ми излизаш как бъркам вмирисване и  запушване.
Така не може да се спори. Ти му говориш едно той ти говори съвсем друго.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #18 -: Октомври 30, 2015, 07:58:38 »

Георги, синтезирано целата драма с Балкан бой е следната - он твърди, че брайъра се напоява с катрани и се запушва неизлечимо с времето. Аз пък доказах нагледно, че случаят не е баш такъв. След като беше сразен веднъж, извъртя нещата към усмърдяване с лейкланд и как второто е брат-близнак на първото... Като беше и тука сразен, се преобърна на 180 градуса и почна мен да обвинява за менталните си неразбории... За капак почна да вкарва некви непроверени "факти" и прочее псевдо-научни обяснения, смукани от пръстите на некоя самодива от ансамбъла на Тони Стораро. Това е. Утре ше го черпим бири, щото е симпатяга и лъмбър-сексуален, ама да знае, че не е прав за тая работа.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2015, 08:14:12 »

Целта на занятието бе да си прережеш лулата с триона  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
rusen plovdiv
Hero Member
*****
Публикации: 931


Ел. поща
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2015, 10:36:46 »

EEE верно бе това си е идея . Браво , аз утре ще резна на банцига една , две от моите , да видя какво става вътре.
Активен
getzpipes
Sr. Member
****
Публикации: 440



WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Декември 01, 2015, 01:08:01 »

браво, важно е либоф да струй навсекде!!!
Активен

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!