PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 07:50:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: G.L.Pease - Chelsea Morning  (Прочетена 3096 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Април 29, 2014, 09:22:22 »

По стечение на обстоятелствата - попаднала у мен кутия от 8 унций, да я наречем винтидж!
След вече 7-8 лули споделям впечатления:
Вирджинии, ориенталци, по щипка латакия и перик.
Преобладаваща тъмна на цвят микстура, предполагам от "отлежаването", горе-долу грубо нарязване и аромат на типична английска смес при отварянето на кутията - латакия, та латакия.
Лесно се пълни, въпреки преобладаващо по-дългите и широки лентички.
Равномерно горене от началото до края, изгаря до плътна бяла пепел и не изтръсквам до края на лулата....
Като любител на вирджиниите, комбинацията за мен е много добра, защото ароматите на перик и латакия са само загатнати и заедно с ориенталците допълват и развиват иначе традиционно сладкия вирджиниев вкус и аромат.
Едва ли ще хареса на любителите на латакията, защото тук не е изразено така силно присъствието и.
Качествен тутун, който не мога да пуша постоянно, но ще го имам предвид за в бъдеще, за да разнообазявам от време на време "стандартните" вапери.



Още от първите мои опити с Ърли Морнинг Пайп се замислих, защо пък трябва определн тутун да е подходящ за сутрешна лула?!
След близо две години приключения и експерименти, не можах да намеря верния отговор - сутрин и вечер мога да си пуша каквото ми е кеф и все още (може би) не мога да определя защо сутрин трябва да пуша този или онзи тютюн! Та това от името, което производителите, са си решили, че е подходящо за компания на първото сутрешно кафе.....Пък пробваните досега брандвани като "сутрешни" са абцелютно неподходящи за стартова лула, но това е за друга тема може би....
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!