PipeZone PipeZone
Май 13, 2024, 12:57:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14
  Изпечатай  
Автор Тема: Да споделя и аз  (Прочетена 116327 пъти)
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #120 -: Януари 19, 2015, 09:33:28 »

Още 2 любими лулици.Много са леки и са за "зъбари".Кафявата е "Nobel briar", а за другата нямам спомен.А това по средата е калабаш ,ама за вино.

« Последна редакция: Януари 20, 2015, 09:00:58 от ozzy » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #121 -: Февруари 01, 2015, 09:46:44 »

 "Зулу"-то отдясно има страхотна извивка! И белият "рим" около гърлото е тъкмо на място!!!
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #122 -: Февруари 01, 2015, 09:50:12 »

И много добре се пушат.
Активен
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #123 -: Февруари 08, 2015, 12:40:49 »

За мен лично,STANWELL са най-добрите фабрични лули.Това е скромната ми колекция.
"Принца" е една от първите лули и до ден днешен ми е най-работещмата.
"





« Последна редакция: Февруари 08, 2015, 03:04:47 от ozzy » Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #124 -: Февруари 08, 2015, 01:08:01 »

Хубава колекция си заформил, браво! Аз, собствено, така и не успях да ги харесам Стануелите - освен няколко билярда и комини, останалите са ми прекалено изчанчени. Нещо не я разбирам аз нордическата естетика...  Намигване
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #125 -: Февруари 08, 2015, 01:19:14 »

Датския стил е доста по различен от ингилизкия,  Ухилен
Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #126 -: Февруари 08, 2015, 03:22:40 »

Прав си,Калине-и при мен едни от най-"вкусните" и експлоатирани лули са точно Стануел.Най-добрите фабрични,без компромис в качеството.Днес открих защо Лотус-ът ми е прехвърлен към Даниш роял/въпреки,че е дело на Елтанг,ако не ме лъже паметта/.След 15 -на пушенета,восъка изчезна,но реших днес да я пална за последно,преди да отиде за ТО.Случайно забелязах китнато местенце на чашката-достатъчно,за да отиде в дъщерните фирми.Други производители не се трогват много много на такива дефекти.Факт!

Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #127 -: Февруари 08, 2015, 04:04:53 »

Прав си,Калине-и при мен едни от най-"вкусните" и експлоатирани лули са точно Стануел.Най-добрите фабрични,без компромис в качеството.Днес открих защо Лотус-ът ми е прехвърлен към Даниш роял/въпреки,че е дело на Елтанг,ако не ме лъже паметта/.След 15 -на пушенета,восъка изчезна,но реших днес да я пална за последно,преди да отиде за ТО.Случайно забелязах китнато местенце на чашката-достатъчно,за да отиде в дъщерните фирми.Други производители не се трогват много много на такива дефекти.Факт!




Това е факт и аз го потвърждавам.
Аз имам една с далеч по-малка точица кит, почти незабележима, и отива в "Данске Клуб".
До сега нито един единствен Стануел не ме е разочаровал. Лулите са им наистина на върховно ниво, всичките. При Стануела нема празно. Питерсони боклуци съм имал много, Фауени също ултра боклуци, Салватели разни и Савинелита също не кат хората, но Стануел до сега не ми е попадал да не пуши перфекно, и да има "flow" некъде или кит.

Е сега, некой ще каже и тия с точицата (да не споменаваме имена) също немат китове и тем подобни, но пък като за 700 евра, не би и требвало. В смисъл за тия пари се предполага. Е сега защо едно хубаво Стануелче за 150 кинта е на същото това качество, а на дизайн и превъзхожда, е това е друг въпрос.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #128 -: Февруари 08, 2015, 05:44:28 »

Напълно сте прави.Моят DC с много малка точка, но пак си е прекрасна лула.

« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 07:57:23 от ozzy » Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #129 -: Февруари 08, 2015, 06:09:11 »

 Вярно си е. Нямам много лули, но "стануел варио"-то ми беше първата, дето се тегли страшно леко.
 Върви като по надолнище.
 А и като форма ми хареса от първия поглед. Много точно намерена, 100 процентово попадение.
« Последна редакция: Февруари 08, 2015, 06:11:54 от Вехтия » Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #130 -: Февруари 08, 2015, 06:59:06 »

Така и така сте почнали да ги венцеславите тея датски кривочи, та да питам - неква разлика забележителна между старото датско и съвременното италианско производство има ли?
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #131 -: Февруари 08, 2015, 07:15:29 »

Така и така сте почнали да ги венцеславите тея датски кривочи, та да питам - неква разлика забележителна между старото датско и съвременното италианско производство има ли?


Начи като първо, дацките шейпове превъзхождат ингилизките в пъти. Кривочи ама друг път.

И като второ, старото дацко произвоцво е много зле, съвременното италианско като че ли е по-добро, но съвременното дацко е най-доброто. Което си е така така си е.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #132 -: Февруари 08, 2015, 07:18:55 »

Шейповете си ги шейпвай както си щеш, ама съвременно датско производство на Стануел няма. От 2007ма ги правят у Италията.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #133 -: Февруари 08, 2015, 07:25:17 »

17080#msg17080 date=1423414746]
Така и така сте почнали да ги венцеславите тея датски кривочи, та да питам - неква разлика забележителна между старото датско и съвременното италианско производство има ли?
[/quote]
Като цяло според мен има две школи.Английска и датска.Нормално е всички останали да пият вода от чучура.
Не си падам много по италиански лули, но Claudio Chavichi доста ме радва.И сега като се загледах, наистина има много от датчаните, което си е +
Активен
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #134 -: Февруари 08, 2015, 07:30:08 »

Калине, специално за Стануел питам - датски срещу италиански Стануел.
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!