PipeZone PipeZone
Май 13, 2024, 12:00:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14
  Изпечатай  
Автор Тема: Да споделя и аз  (Прочетена 116323 пъти)
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #135 -: Февруари 08, 2015, 07:32:32 »

Шейповете си ги шейпвай както си щеш, ама съвременно датско производство на Стануел няма. От 2007ма ги правят у Италията.

По последна информация ги правели вече в Китай, но чак сега ти хванах идеята на въпроса. Дали Стануелите са по-добри старите или новите. Мисля че това искаше да питаш.  

Еми новите като че ли са по-добри.

Красиви са на изглед, инджилиринга им е перфектен, пушат страхотно, немат кит, грейна им е убав, и бриара качествен. И което е най-важното, от доста време насам са с акрилови мущуци задължително.
Иначе е фрустриращ елемент ебонита. Намериш лула от мечтите, перфекна от секъде, и мущука ебонит. Да си отхапеш от десния тестис от мъка.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #136 -: Февруари 08, 2015, 07:47:38 »

Грешката е моя - кой да предполага, че не ми четете мислите... Ухилен Та благодаря за отговора - това ме интересуваше. Колкото до китайската връзка, ебонита и мъжките атрибути, ще си замълча...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #137 -: Февруари 08, 2015, 07:53:04 »

И аз не те разбрах правилно.
Не знам кое е по-добро.По простата причина, че отдавна не съм държал в ръката си нова, за да мога да преценя.Калиман наблегна на Вауен и Stanwell изчезнаха от магазините.
Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #138 -: Февруари 08, 2015, 08:15:48 »

И аз не те разбрах правилно.
Не знам кое е по-добро.По простата причина, че отдавна не съм държал в ръката си нова, за да мога да преценя.Калиман наблегна на Вауен и Stanwell изчезнаха от магазините.

А бе мани, и на смокингпипес.цом вече ги нема. По другите онлайн магазини също са намалели.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #139 -: Февруари 08, 2015, 08:26:02 »

Петерсоните ми.Нито мога да кажа лоша дума, нито пък да ги нахваля.Малко са ми като лондонско такси.Никакво развитие, ама може би това им е чара.

« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 07:57:57 от ozzy » Активен
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #140 -: Февруари 08, 2015, 09:58:16 »

Ако не им беха толкова калпави мущуците, Петерсоните щеха да са много добри лули.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #141 -: Февруари 08, 2015, 10:11:38 »

Ако не им беха толкова калпави мущуците, Петерсоните щеха да са много добри лули.
Толкова са дебели, че все едно свириш на кларинет.
Активен
Вехтия
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 889



« Отговор #142 -: Февруари 08, 2015, 10:21:56 »

 Скоро видях в "Премиум" един стилаж на "Стануел" - половината беше фъкан с "фауен", но имаше и "стануелчета".  Само че, май бяха филтърни - ерес.
Активен

"Beware the Devil Woman - she's gonna get you from behind ! "
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #143 -: Февруари 08, 2015, 10:45:52 »

Рая е там където хората пушат английски тютюни в дацки лули.
В Ада се пушат дацки тютюни в английски лули.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #144 -: Февруари 08, 2015, 10:50:28 »

Да ви кажа, хем сте прави за Питърсън, хем не сте - евтините им лули са си пълна скръб, с малки изключения. Ама убавите (и скъпи) Питърсъни са съвсем друга бира - читав брайър, ръчно изработени мундщуци... Абе, гъзарийка са си!

Балкан бой, това е твоята персонална истина - за мене, като един неверник, няма ни рай, ни ад... Та за тва си пушим квот ми е на сърцето!  Ухилен Ухилен

И пак за Стануелите - в Пайпс & Сигарс има хем избор, хем хубави намаления: http://www.pipesandcigars.com/brands/1496/stanwell/?type=Pipes
« Последна редакция: Февруари 08, 2015, 10:58:08 от pinhead » Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #145 -: Февруари 09, 2015, 01:00:51 »

ръчно изработени мундщуци... Абе, гъзарийка са си!




Колега, ще се съгласиш сега че сички мущуци са ръчно изработени. Отливки много слабо при серЬозните лули, да не кажа хич.

На Петерсон освен акриловите мущуци, ебонитовите са им жив зян. Мек матриал, вулканизиран със сяра, ако зъболекърката не ти е позапилила зъбките целенасочно, а си захапал, а си оставил половин милиметър "белег" на мущука.  За има  нема и месец, на Петерсон мущуците побеляват, и лъскавата гладка повръхнос се превръща в обикновена, оксидирала кафява гума. Е..л съм ти лулата ако за да я поддържам в що годе приличен вид требе да си имам машини и пасти.

А колкото до гъзарията, е тука не знам що си реши че Петерсон лулите са гъзария. Нито са скъпи, нито са висок клас, нито са с хубав шейп. Е за финиша некъде го докарват много добре особенно едрата им рустикация, но чак пък гъзария.....
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #146 -: Февруари 09, 2015, 02:20:16 »

Майна, пак утепахме и тая тема с глупости, отделно че четеш (чуваш) само това, което ти е изгодно...
Хубавия мундщук си е ръчна изработка, спор няма. От друга страна, достатъчно кадърен съм да си ги "тунинговам" и да си ги поддържам отливките...
Ебоните се вулканизира именно със сяра - това Е вулканизацията... Зеленясвал ти мундщука - каквото си платил, това ще получиш. Като искаш акрил, купуваш си акрил. Да си ме чул да мрънкам, че тва Пиринско дето съм го купил няма вкус на сингъл малц уиски?!? Стегни се малко, голямо момче си вече!

Цитат
А колкото до гъзарията, е тука не знам що си реши че Петерсон лулите са гъзария. Нито са скъпи, нито са висок клас, нито са с хубав шейп. Е за финиша некъде го докарват много добре особенно едрата им рустикация, но чак пък гъзария.....

Глей ся, аре да се поинтересуваш малко, па после да пишеш такива работи, става ли? Викаш, от тая и чеп за зеле не става?  Усмивчица



Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
balkan boy
Hero Member
*****
Публикации: 1296



Ел. поща
« Отговор #147 -: Февруари 09, 2015, 03:25:17 »

Колега, сега пак спориш само за спорта.
Ясно е че вулканита от който Петерсон праат мущуците е далеч под секаква критика. Сравни с на Дънхил ебонита, еми нищо общо. 

А за гъзарията, имат по некоя добра, но с дацките не можеш да ги сравняваш. Нерде Ямбол, нерде Стамбол.
Активен

Бриара е за гъзария,кочана е за кеф.!
pinhead
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 1371



Ел. поща
« Отговор #148 -: Февруари 09, 2015, 03:47:48 »

Ти си дървен философ...
Активен

Life is a waste of time, and time is a waste of life. Get wasted all the time, and you'll have the time of your life!
― Billy Connolly
kalin andreev
Hero Member
*****
Публикации: 889


Ел. поща
« Отговор #149 -: Февруари 09, 2015, 09:19:22 »

Наистина на петерсоните най-бързо оксидират мундщуците.Не знам защо и не го казвам да предизвикам  нов спор.Просто ми е направило впечатление.

В интерес на истината, преди да ги снимам, ги минах със спирт и шлайф паста, за да имат що годе някакъв вит.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!