PipeZone PipeZone
Май 15, 2024, 03:54:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: SMF - Just Installed!
 
   Заглавна Страница   Помощ Търси Вход Регистрирай  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Erik Stokkebye - 4-th Generation - 1931  (Прочетена 4572 пъти)
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« -: Март 26, 2013, 09:44:59 »

Струваше си чакането.....
И първи впечатления от сина на П. Стокъби - приказката продължава!

Засега само една лулица, но за толкова ми стигна времето......
Моите добри впечатления започват с отварянето на кутията:
- Перфектно нарязани и подредени флейки;
- Преобладаващ светъл цвят и усещане за свежест;
- Страхотно силен аромат на...... вирджиния и ...мед;

Средна влажност, но удобен за пълнене, флейките са стегнати, но нежни и се раздробяват равномерно....Честта на първата проба се падна на средно голяма лулица, която събра почти две флейки. Разпали се нормално без никакви усилия и горя докрая безгрижно и равномерно почти час, светло сива пепел, която оставих до края...сух и хладен дим (този път имах достатъчно време де).

За мен - качествена смес, много добре балансирана комбинация между бърли, черен кавендиш и традиционната вирджиния - още при разпалването се усеща играта и на трите, без някое да преобладава, страхотен букет, който нито е сладък, нито е остър или прекалено силен. Няма го и натрапчивия цигарен вкус на вирджинията, няма го лютенето и изкуствените аромати - преобладават натурални вкус и аромат на качествен и луксозен тютюн.

Та накратко - отлични впечатления от първия допир с новата генерация на Стокъби. Така или иначе съм им фен...
Имам да пробвам още две смеси от тази серия, но да приключа с тази и ...приказаката продължава.



« Последна редакция: Декември 26, 2017, 12:52:08 от ozzy » Активен
ozzy
Administrator
Hero Member
*****
Публикации: 1340



« Отговор #1 -: Май 24, 2013, 08:29:53 »

1931-страхотия!Три лули днес!Не мога да се наситя на тази смес,а и носът ми е все в кутията.Бърлея дава добра плътност,а кавендиша финализира нещата.Много богат на нюанси.Любопитен съм да пробвам другите три варианта на генерациите.
Активен

Самоубийствено живота си живеем...А.Германов
socrat_bg
Full Member
***
Публикации: 221


Ел. поща
« Отговор #2 -: Май 25, 2013, 06:51:30 »

Благородно завиждам Усмивчица
Хубаво ревю, направо като малко дете съм  Ухилен
" Искам и аз , Искам и аз , Искам и аз "
Активен
Cefy
Hero Member
*****
Пол: Мъж
Публикации: 817



« Отговор #3 -: Май 25, 2013, 05:16:32 »

Вкусно, нали?!
Радвам се, че ти е харесал Ози.....бях тръгнал да си мисля, че е само мое мнение, но явно не съм се подвел еуфорично.....
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.17 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!